457 Shares 4095 views

Alternator nie ładuje: przyczyny. Dlaczego nie generator do ładowania akumulatora?

W tym artykule dowiesz się o przypadkach, gdy generator samochód nie naładować baterię. Szkody nie jest przyjemne, ale może być szybko wyeliminowane. Wystarczy mieć do swojej dyspozycji zestaw standardowych wkrętaków i kluczy, a także miernik – urządzenie do pomiaru wielkości elektrycznych (rezystancja, napięcie, prąd). Oczywiście, w przypadku niektórych konkretnych awarii i nie może ograniczyć się do diagnozy wizualnej. Ale wszystko zostanie omówione trochę później. A teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak samochód wykonywane generator demontaż. Po tym, demontażu i diagnostyki wszystkich jednostek będą rozpatrywane.


Co jeśli nie ma opłaty?

Tak więc, można zauważyć, że alternator samochodowy nie jest ładowana. Natychmiast trzeba patrzeć na przyczynę tego błędu, bo można iść tak daleko, że silnik po prostu nie chce działać, ponieważ energia elektryczna zostanie pominięte. Dlatego zmniejszenie pojemności baterii, stąd niemożność przewijania rozrusznika podczas rozruchu silnika. Należy pamiętać, że jeśli masz generator jest w pełni funkcjonalny i pracuje w doskonałej pracy, akumulator jest prawie nie ma potrzeby ładowania. Nawet w niskich temperaturach, pomimo faktu, że pojemność większości baterii może spaść uszkodzony generator pozwala upewnić się, że poziom naładowania zawsze powyżej 60%. Ale teraz trzeba do czynienia z pytaniem, dlaczego generator nie pobiera, a bateria siada.

Podstawowe usterki

W takim przypadku, gdy zaczynają się manifestować awarię generatora, należy najpierw zwrócić uwagę na całej sieci pokładowej. Jest możliwe, że uszkodzony okablowanie, który rejestruje wzbudzenie uzwojenia generatora do instalacji. Należy pamiętać, że generator zapewnia wystarczająco naładowany w przypadku gdy jego pojemność jest znacznie niższa niż suma wszystkich konsumentów. Dzieje się tak, gdy masz zainstalowany w pojeździe, na przykład, bardzo potężne nagłośnienie, oświetlenie i inne gadżety, nie są dostarczane w standardzie. Prowadzi to do tego, że silnik spalinowy zasilany cała sieć deska występuje nie tylko z generatora ale także z baterii. Kiedy bateria jest aktywnie dając swój ładunek. Ale nie ładowany w tym czasie. Dlatego podczas strojenia samochodów krajowych, należy zawsze zwracać uwagę na agregatu. Pożądane jest, aby był zapas mocy. Tylko w tym przypadku, aby zapewnić pełniejszy naładowania baterii, a także doskonała praca wszystkich konsumentów.

Podziały algorytm wyszukiwania

Tak, teraz bardziej szczegółowo o tym, jak wyszukuje wszystkie usterki generatora. Po tym wszystkim, głównym powodem jest to dla ciebie ważne. Alternator nie ładuje – to jest tylko objawem. W takim przypadku, jeżeli pojazd jest wyposażony w standard, dodatkowe odbiorcy energii elektrycznej nie, można bezpiecznie uruchomić generator sama diagnoza. W tej samej sprawie, jeśli masz dodatkowe odbiorniki prądu, muszą być przez jakiś czas wyłączyć. I trzeba odłączyć się od sieci pokładowej, nie tylko przycisku. Najpierw zaciągnąć powraca do pomiaru przepływu silnik jest zatrzymany. Ważne, aby wiedzieć, czy energia elektryczna jest zużywana podczas postoju. Należy zauważyć, że alarm powinien być wyłączony w tym czasie. Niestety, w większości samochodów krajowych mają mały prąd upływu. Jednak nie można umieścić akumulator, a nawet kilka tygodni parking. Potem trzeba połączyć wszystkie odbiorniki energii elektrycznej. Podobnie sprawdzić wyciek przy podłączonych konsumentów. W takim przypadku, jeśli prąd upływu jest bardzo duża, szukać przyczyny awarii nie jest w generatorze lub akumulatora, czyli każde urządzenie podłączone do samochodu. Można to zrobić przez proces eliminacji.

Jeśli nie ma prądu upływu w trybie bezczynności

Znacznie gorzej, jeśli prąd upływu, aby wyłączyć silnik brakuje, ale wyładowania baterii. Aby zrobić to dokładniej zbadać generator. Przyczyny awarii może być bardzo wiele. Często nie ma kontaktu lub bardzo słabe, w urządzeniu szczotki. W tym samym czasie, oczywiście, że generator nie ładować baterii. Dzieje się tak, gdy szczotka jest niemal całkowicie zużyte. Nie może być zniszczenie uzwojenia wzbudzenia. Możliwe jest również, że nie ma w tym obwodzie uzwojenia między zwojami. Uzwojenia wirnika może być zamknięty w korpusie. Podobne błędy są czasami obecne w stojanie. Ma trzy uzwojenia, które również mogą mieć przerwy, zwarcie do masy lub pomiędzy zwojami. W przypadku, gdy jednostka prostownik zawiera jeden lub więcej uszkodzonych diod półprzewodnikowych, generator nie wygeneruje na jego napięcia wyjściowego. I oczywiście, różne naprężenia mechaniczne mogą wywierać swój wpływ. Na przykład, napięcie pasa napędowego. Powinniśmy rozmawiać o wszystkim szkody w szczegółach.

niedostateczny kontakt

Należy pamiętać, że w przypadku skażenia lub smarowania szczotki i pierścienie na wirniku, może zniknąć na chwilę lub na stałe skontaktować. Możliwe jest, że w zaroślach uchwytem sprężyny pogorszeniu. Z ich pomocą szczotki są wciśnięte na wirniku do pierścieni. W związku z tym, zwiększając całkowity opór uzwojenia, albo całkowicie przerywa obwód elektryczny. W tym przypadku generator daje słaby ładunek lub nie działają. Aby pozbyć się tego kłopotu, czasami można po prostu przetrzeć szczotki, niestrzępiącą się szmatką. Pożądane jest, aby zwilżyć w rozpuszczalniku lub benzyny. Oczywiście, jeśli szczotki są zużyte, należy je wymienić. W przypadku, gdy nastąpiło utlenienie pierścieni musi być oczyszczony przez skórę szkła.

Zniszczenie uzwojeń

Nie bardzo miły, gdy nagle nastąpiło zniszczenie pola uzwojenia. Jeśli istnieje taka awaria, generator nie będzie całkowicie działa, jak nie ma pola magnetycznego. Fakt, że zasada działania każdego oscylatora jest obecność poruszającego się w polu magnetycznym. Określenia usterki może być bardzo proste. Po pierwsze, jeśli w trakcie operacji dotykowym obudowy generatora, to byłoby zbyt gorąco. Po drugie, na desce rozdzielczej jest wymagane, aby zapalić żarówkę z malowanego na nim baterię. To oznacza, że nie ma ładowania akumulatora. Możliwe jest również użycie miernika w trybie oporu. W tym celu konieczne jest, aby zmierzyć wartość rezystancji pomiędzy pierścieniami. Ale to nie wszystkie powody podając złe alternator.

Układ między zwojami

Powstaje, jeśli zniszczeniu zewnętrznej izolacji przewodu, który jest nawinięty zwój. Należy zauważyć, że obecność układu między toru występuje nadmierne cewkę ogrzewania. W tym przypadku prąd pobierany przez uzwojenia wzbudzenia, wielokrotnie wzrasta. konieczność całkowitego demontażu generator do dokładnego rozpoznania, a następnie stosując miernik do pomiaru oporności cewki. Jeżeli różni się ona od normy, można stwierdzić, że istnieje obwód między zwojami.

uzwojenie ziemnozwarciowe

W takim przypadku, jeśli występuje usterka uzwojenia go na ciele, zatrzymuje agregat prądotwórczy pracuje. Obwód występuje najczęściej w miejscu, gdzie wszystkie wnioski. Są to miejsca, w których uzwojenie jest lutowane do pierścieni stykowych. Aby dokonać sprawdzenia uzwojenie wirnika, konieczne jest, aby wziąć lampę o napięciu 220 woltów. Należy pamiętać, że należy przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa. Trzeba będzie do jednego zacisku lampy podłączony do zasilacza. Drugi zacisk połączony z pierścieniem ślizgowym. Drugi przewód zasilania do połączenia z korpusem wirnika. W takim przypadku, jeśli nie ma błędu w organizmie uzwojenia wirnika, lampa będzie z pewnością spalić. Jeżeli usterka nie występuje, wówczas lampka nie zapali się. A jeśli nie jest, to można zrozumieć, dlaczego generator nie ładować baterii.

Problemy w stojanie

Podobne problemy mogą wystąpić w uzwojeniach stojana. W szczególności, jeśli jest zwarcie uzwojenia, nie będzie ładowania baterii. Oczywiście, generator może pracować, ale w sytuacji awaryjnej. Po pierwsze, jest to dużo energii spadnie. Po drugie, ładowanie akumulatora nie nastąpi. Po trzecie, nie jest nadmierne nagrzewanie obudowy generatora. Również uzwojenia mogą być uziemione. Nadmierne ciepło, szumu, redukcja mocy – wszystkie te cechy, które są nieodłącznie związane z pęknięciem uzwojenia wirnika. Sprawdzenie odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku wirnika z uzwojeniem. Aby naprawić, wymienić wszystkie wadliwe cewki. Czasem nawet takie, że generatory dodatni terminal jest zamknięty dla organizmu. W konsekwencji, między zaciskami akumulatora i jest zwarte. Stwarza to ryzyko, że może dojść do pożaru. Oczywiście, generator nie pobiera w tym przypadku.

Jak usunąć generator?

Potrzebny jest następujący zestaw narzędzi:

  1. Montaż ostrze.
  2. Dwa klucze 17, 10 i jeden 13.
  3. Penetrujące smarujący, taki jak WD-40.

Ten ostatni jest niezwykle konieczna w przypadku, gdy generator nie działał, a wątek ma dużo rdzy i brudu. Jeśli tak, należy do jednej godziny przed rozpoczęciem robót traktować penetrujące smaru wszystkie połączenia. Ułatwi to pracę. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na stan pasa powinno być żadnych cięć lub inne uszkodzenia. Jeśli tak, upewnij się, że podczas montażu nowego. Jest możliwe, że generator nie pobiera go z powodu złej pasa lub jego zakończenie.

Odłączyć zacisk „-” akumulatora, to jest możliwe, aby kontynuować dalszą pracę. Zdjąć nakrętkę mocującą przewód „+” do generatora 31. Z przyłączem załatwione, przejść. Kluczowymi 17 odkręca od górnej nakrętki mocującej i przesuwa się w kierunku generatora silnika. W tym przypadku, napięcie pasa staje się coraz słabszy i może być szybko usunięta. Następnie odkręcić dolną nakrętkę mocującą, śruba trzyma drugi element 17.