93 Shares 8511 views

Dlaczego Księżyc jest inna na miesiąc

Ruch Księżyca wokół Ziemi na orbicie trwa około miesiąca. Ponadto, porusza się wokół własnej osi. Proces ten trwa nieco ponad 27 dni. Ponieważ orbita i obrót wokół własnej osi odbywa się w tym samym czasie, Księżyc zawsze wychodzi na Ziemię po jednej stronie.

Sama księżyc nie świeci jak słońce. Tylko wydaje się, że świeci, ale w rzeczywistości odzwierciedla jedynie światło słoneczne. Jak księżyc porusza się wokół planety, światło słoneczne pada na różne części. To jest odpowiedź na pytanie: „Dlaczego Księżyc jest inaczej?”. Od czasu do czasu widzimy w pełni oświetloną powierzchnię satelity, a od czasu do czasu pokrył tylko część. Wydaje się zatem, że mamy księżyc zmienia kształt. Ale to tylko przemiana świata – faza, co sugeruje, że możemy zobaczyć różne części.

fazami księżyca i dlaczego księżyc jest inna

Pierwsza faza księżyca – nów. Jej lśniące chwila jest między Słońcem a Ziemią. Ten księżyc nie jest widoczny dla nas. Potem przychodzi faza rosnący Księżyc, na jej stronie, która jest oświetlona przez światło słoneczne. Ta część wygląda na cienki kawałek okręgu.

Wkrótce Księżyc, na którym słońce spada, rośnie i staje się półokrąg. To trwa tak długo, jak księżyc osiągnie ostatni kwartał, i cykl się kończy, a zaczyna się od nowa.

Ziemia i Księżyc

Ruch Ziemi wokół własnej osi pokrywa się z okresem rotacji Księżyca, czy jest to tylko grawitacyjne oddziaływanie jednego ciała niebieskiego do drugiego? Odpowiedź na to pytanie jest poszukiwany przez wielu dociekliwych umysłach.

Stwierdzono, że wszystkie takie same grawitacja powoduje położeń ciał niebieskich. Wszyscy wiemy, co pływy, które regularnie pojawiają się w oceanach i podnieść wodę na kilka metrów.

I pytanie „dlaczego księżyc jest inny” ma prostą odpowiedź: Ziemia z różnych kątów w różny sposób narażone na księżycowym przyciągania. Ta strona, która znajduje się w pozycji satelity bardziej podatne niż odwrotnie.

W rezultacie, różne części ziemnych kierunku strony z różnymi prędkościami. Powierzchnia, która jest skierowana w kierunku Moon wysadzona w środku Ziemi mniej uprzedzony, a przeciwległa powierzchnia jest całkowicie tyle, tworząc garb. skorupa ziemska niechętnie zmienić formę, jak i na lądzie siły pływowe są niezauważalne. Morze było pod wpływem satelity przez pływowych garbami na różnych stronach planety.

Ponieważ obrót Ziemi odwraca się do księżyca na jego różnych stron, jak wynika z pływów wypukłości jest również przeniesienie na jego powierzchni. Dlatego księżyc jest inna.

Naukowcy szacują, że miliard lat temu Księżyc znajdował się znacznie bliżej Ziemi. W tym czasie w ciągu dnia wynosił 20 godzin. Zaledwie kilka dni księżyca wymagane, aby przejść wokół Ziemi, tak że fale były bardziej nasilone. Z biegiem czasu, jest hamowanie ruchu satelity i przez pięć miliardów lat Ziemia obraca się tak powoli, że będzie ona odwróciła się do księżyca tylko przez jedną osobę, a rok jest tylko 9 dni zamiast 365. W roku satelity Ziemi będzie prowadzić dziewięć obroty. W związku z tym, w tym roku nie będzie 12 miesięcy, jak teraz, ale tylko 9, a każdy będzie tylko jeden dzień.