440 Shares 7573 views

Estragon – trawa użyteczne i aromatyczne

W tym niezwykłym zielu ma wiele imion. Czasami mówi się, że to drakensberg piołun, estragon czasami nazywa, ale najczęściej używane nazwy – estragon. Jest to nazwa syryjski rozprzestrzenił się z Azji Mniejszej całym regionie Azji i Rosji. Siedlisko jest bardzo szeroki, to zioło można znaleźć we wszystkich regionach północnych kontynentach. Domu, aby znaleźć estragon Syberię i Mongolię. W Rosji, rośnie niemal wszędzie. On woli osiedlić na południowych stokach gór i na dobrze oświetlonych skraju lasu.


Dwa rodzaje estragon

Estragon – wieloletnie zioło, osiągając wysokość pół-metrowy. Liście są wąskie wydłużone kwiatostan w postaci koszy, żółtozielone, zebrane w wiechy na końcach gałęzi. W przyrodzie istnieją dwie formy tego zioła, które są podzielone na kategorie. W Europie spread był francuskim rodzaj estragon. Ma silny zapach i jest bardziej elegancki wygląd. Ale prawie nie kwitnie i owocuje. W Azji i Rosji rośnie duża, rozgałęziona estragonu. Jest bardziej odporne na zimno niż jego europejskiego pokrewnego, ale zapach jego słabsza. Ale to kwitnie w ciepłych obszarach, a nawet owoce.

Spiżarnia składników odżywczych

Jak w uprawianych roślin estragon, Ziele jest stosowany w Europie Zachodniej od 10 wieku. W Rosji powszechne stosowanie rozpoczęła się w 18 wieku. rodzaj instalacji jest wyposażony w niezwykłe właściwości, które czynią go użytecznym dla organizmu ludzkiego. W szczególności, estragon zioła obejmuje:

  • Alkaloidy o właściwościach przeciwbakteryjnych;
  • Flawonoidy przyczyniające enzymów aktywujących;
  • olejek eteryczny, środek uspokajający ;
  • karoten – zwiększa odporność;
  • kumaryny, wzmacnia naczynia włosowate;
  • kwas askorbinowy przyspiesza absorpcję żelaza.

Ma długi estragon zioło jest używany w wielu kuchniach świata, ale jest szczególnie popularny wśród narodów Kaukazu.

Zastosowanie w kuchni

Ze względu na nietypowy zapach i smak estragonu jako przyprawy w żywności zaczęły być dodawane w starożytności. Młode pędy stosowane są zbierane w czasie kwitnienia i wstępnie suszy. Smak-estragon zioło Ma ostry, pikantny smak lekko. Na Kaukazie iw Azji Środkowej są wspólne odmiany sałaty, a na Ukrainie i Mołdawii jest zdominowany przez pikantne i aromatyczne. Świeża trawa zielona masa jest używany jako przyprawa w kiszenia ogórków i pomidorów. Jest on używany do różnych marynat. Jak estragon przypraw stosowanych w kuchni chińskiej za posiłki ryżu i gotowanej ryby. Jest on stosowany jako dodatek do sosów. To może pomóc udoskonalić smak pieczonej dziczyzny, jagnięciny, wieprzowiny. I estragon – roślina, która jest używana do produkcji napojów i smak tonik niektórych win i likierów.

roślina lecznicza

Herb aplikacja estragon znaleźć w medycynie ludowej. Od dawna zauważyłem, że zielony estragon skutecznie pomaga szkorbutu i obrzęk. Zakład posiada również właściwości lecznicze tak:

  • Wzmacnia naczynia krwionośne;
  • tidies snu;
  • wyświetla robaki.

Napar z ziela picia zapalenie stawów, zapalenie pęcherza moczowego, reumatyzmu, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej stosowanych jako płukanka. Ponieważ zewnętrzne środki stosowane do świerzb, wyprysk, oparzenia. Zastosuj estragonu jako lek powinien być w małych ilościach i tylko po konsultacji z lekarzem.