118 Shares 6456 views

Że rośliny uzyskać z gleby: przegląd

Czy osoba, która często myśli o rośliny jak żyć? Gdy oddychać ani jeść? Oni, podobnie jak każdy inny żywy organizm, są narządy. Wiadomym jest, że rośliny uzyskać od wilgotności gleby i składników odżywczych przez korzenie. Żywią się również na liście za pomocą absorbujących światło i dwutlenek węgla.


Korzeń rośliny jako organ dominującej

Rośliny – żywy organizm, liściach, które w świetle słonecznym wytwarzają substancje odżywcze dla ich istnienia. Organy roślinne składają się z korzeni, łodyg, liści, kwiatów i nasion.

Odnosząc się do obudowy wzrostu roślin korzeń jest podstawą do żywego organizmu. Mocno zakorzenione, korzeń z ziemi pochłania wodę i składniki odżywcze. Od niego niezbędne pierwiastki śladowe doszli do innych organów.

Rośliny okopowe karmienia

Korzystne składniki potrzebne dla organów roślin, są azot, fosfor, potas, magnez, wapń. Należy zauważyć, że rośliny z gleby i środków pomocniczych – jest boru i miedzi, cynku, manganu i innych.

Biorąc pod uwagę, że zdecydowana elektrownie zużywają z gleby, które wymagają starannego nawożenia, więc uzupełnić swoje zapasy składników odżywczych. organizmy roślinne, które żyją w otwartym terenie, spożywać je w dużych ilościach ze względu na fakt, że obszar ten jest dość przestronne korzenie sprawl. Gdy życie roślin w szklarniach należy podać niezbędne materiały często. Zbiór najważniejszych elementów w rozwoju zakładu określa funkcję, wspomaga ich wzrost.

Rola pierwiastków śladowych są wchłaniane do życia roślin

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy składnik rośliny potrzebują pewnej ilości, niedobór lub nadmiar może prowadzić do naruszenia wymiany różnych substancji w roślinie.

Azot uczestniczy w tworzeniu chlorofilu i rozwoju liści i łodyg.

Fosfor promuje tworzenie korzeni i roślin kwiatowych.

Potas odgrywa ważną rolę w tym procesie fotosyntezy roślin. To przyczynia się do tworzenia kwiatów i owoców, poprawia system odpornościowy rośliny.

Wapń – ważny składnik do tworzenia silnych łodygach, jest odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie wilgoci w organizmie roślinnym.

Magnez jest stymulatorem aktywności głównego w procesie zużycia składników odżywczych.

Żelazo pomaga transportu tlenu do tkanek rośliny.

Miedź dostarcza powietrze z roślin, spowalnia proces starzenia się komórek.

Aluminium zapewnia jasny kolor kwiatów i długość kwitnienia.

Kompozycja gleby

Gleba jest luźne i górna warstwa żyznej ziemi, w której znajdują się organizmy roślinne. Jak zrozumieć, z jakiego materiału jest ziemia, zachowując charakterystyczny ciemny kolor? Oto rzeczy. Opadłych liści, a także pozostałości obumarłych organizmów roślinnych i zwierzęcych peregnivaya forma próchnicy. On daje ciemną barwę gleby.

W glebie, na żywo różnych mikroorganizmów recyklingu resztek martwych zwierząt i roślin, na elementach mineralnych. Ten ostatni z kolei rozpuszcza się w wodzie i glebie rośliny tworzą dokładnie co się z gleby w przyszłości.

Mineralnej warstwy gleby mieści niewielką obecność organizmów żywych. Jednakże, występuje w nim wiele soli mineralnych.

Glebę również składa się z wody, powietrza i różnych składników stałych. Stałe cząstki nieorganicznego są kamienne pozostałości, gliny i piasku. cząstki gliny, tworząc grudkowatą związku i tym samym zatrzymać wilgoć, a także niezbędne elementy.

Niezbędnym elementem glebę – woda wypełniająca przestrzeń pomiędzy cząstkami stałymi. Obecność wody w glebie jest niezbędna do rozwoju wszystkich koniecznych procesów w nim.

Dziś się, że rośliny z gleby, w dużej mierze zależy od ludzi. Dlatego gleba powinna być nie tylko chronią, poprawiają płodność, ale również go używać mądrze.