249 Shares 9550 views

Ziemnych ropucha – amfibii o złej reputacji. Czy to prawda?

Mało kto kocha płazów: dobrze, jeśli żaby lub ropuchy bocznej bypass, aw rzeczywistości często zwierzę próbuje zranić! Motywacji agresja ze strony człowieka można wyjaśnić tylko przez jego zamknięciu – wystarczy chcieć skrzywdzić zwierzęcia, jak ropucha ziemi, jeśli wiesz o tym trochę.


Amfibia o złej reputacji

Niechęć żab pochodzi z pokolenia na pokolenie. W średniowieczu te zwierzęta były traktowane ze szczególnym pogardy i strachu. We wszystkich cywilizowanych krajach uważają, że aby dotknąć ropuchę – pewną śmierć. A przyczyną zniszczenia rzekomo działał trucizny ropuchę wydzielany przez skórę.

I jego podstęp i zagrożenie dla naszych przodków, polegała na tym, że człowiek może stać się rodzajem inkubatora dla nich. Wyjaśniają to w ten sposób: ze złym lub nieoczyszczonej wody można pić ropuchy jajko, aw żołądku, z powodzeniem wylęgu i rozpocząć aktywne życie. to brzmi absurdalnie do współczesnego człowieka, a wcześniej na podobnym stanie bardzo aktywnie leczonej.

Nauka udowodniła, że ludzka ropucha nie stwarza żadnego zagrożenia. Tak, w przypadku sytuacji ekstremalnej dla siebie ziemnych żaba może wydać specjalne wydzieliny ochronne ze skóry, ale wykonuje raczej odstraszający rolę i nie spowoduje żadnych szkód.

Ropucha lub żaba: jak odróżnić?

Dla wielu osób jest to podstawowe pytanie: kto dokładnie poznali, czy żaby ropuchę? Mimo że niebezpieczeństwo nie ponosi ani jedno, ani drugie, aby odróżnić je jest bardzo prosta.

  • Ropucha w większych rozmiarach: dorosły może osiągać 15 cm długości.
  • Ropuchy luźne kontury nadwozia wyraźnie określone. Głowa jest dość niska przycisnął do ziemi.
  • Skóra może mieć odcień ziemisty-szarego do ciemnej zieleni. Posiada dużą liczbę brodawek, wstrząsami i gruczołów.
  • Ropucha, w przeciwieństwie do żaby nie można przeskoczyć. To na pewno trafia do bramki.

Najczęściej ludzie spotykają płazów na wakacjach w stawach lub w sądach, gdzie znajduje się stałym źródłem wilgoci. Tak, zazwyczaj czuje się dobrze glinianego ropucha w ogrodzie – to właśnie tam wczasowicze często z nią spotkać i niepotrzebnie przestraszyć.

Życie i zwyczaje

Podobnie jak inne płazy, z sezonowym spadkiem temperatury ropuchy hibernacji. Tak, że nikt nie zakłócił proces ciepła oczekiwania, oni nory w ziemi na głębokość 10 centymetrów, ukryć pod drzewami i pniaków kłączy i można nawet użyć opuszczone nory gryzoni.

W cieplejszych miesiącach, aktywność ropuchy przypada na godziny nocne. W tym czasie wyjdą w poszukiwaniu pożywienia: często można znaleźć Ropucha na letni wieczór w miejscu oświetlone latarniami.

Dość interesujące jest to, że odpowiedź na pytanie, jak hodować wykopu żaby. Przede wszystkim, zwierzęta te nie mogą obyć się bez wody: to jest w wodzie one tarło.

Kawior w żab jest to szczególny rodzaj – przypomina długi cienki przewód. Takie przewody spoczywa na dnie zbiornika albo może być oplecione wokół glonów. Czasami długość tych strun sięga 5-8 metrów!

Kijanki, które wyłaniają się z jaj, po raz pierwszy nie pojawiają się na powierzchni. Żyją na dnie, jedząc małe glony i to, co pozostało z ginących zwierząt i roślin. Kijanki rozwijają się bardzo szybko, a po 50-60 dniach w ziemi, można otrzymać pełną zielony lub ziemisty ropuchę.

Strach lub opieka dla ogrodnika?

Co zrobić, jeśli nagle spotkał glinianego ropucha w ogrodzie lub w ogrodzie? Czy to możliwe, by dotknąć jej, jeśli będzie ona zniszczyć plony? I może to prowadzić przyjaciół i ropuchy z nikąd do ukrycia?

Aby odpowiedzieć na pytanie, co zrobić żaby w ogrodzie w ogrodzie lub w kuchni, trzeba dowiedzieć się, co jeść ropuchy wykopu.

Głównym pokarmem dla nich są owady. Nie gardzi torów, różne stonogi i ślimaki. Toad nie można przestraszyć jasne kolory lub nietypowy rodzaj owada. Widząc obiekt na śniadanie, ropucha zataczając idzie do swojej bramki.

Jakie są korzyści dla ogrodnika? Najbardziej bezpośredni! Ziemnych ropucha – to prosty sposób organicznego oraz do zwalczania szkodników roślin uprawnych jedzących. To – rodzaj męskiego upraw pielęgniarka, która wieczorami przychodzi na ominięcie ich terytorium.

W związku z tym, że spotkał na swojej drodze lub w ogrodzie to amfibia, że nie jest konieczne, aby przypominać średniowiecznych Europejczyków i prowadzony przez „antizhabnym” antidotum lub pestycydów. Nie zaszkodzi zwierzęciu i nie stomp na to: ustąpić, bo to jest ważne w ich działalności, wykonując swoją naturalną funkcję. Efektem ubocznym tego – dla dobra człowieka.