644 Shares 9481 views

Artykuł dla tych, którzy są zainteresowani w życiu czerepu i innych istotnych faktów związanych ze zwierzęciem

Każdy wie o zwierzę zwanym mola. Nawet we wczesnym dzieciństwie dzieci dowiadują się o tym od baśni o Thumbelina. Ale kwestia tego, jaka jest żywotność kreta, spowoduje zamieszanie w większości ludzi.

Ile lat żyje żyje?

I naprawdę, jaka jest przewidywana długość życia kreta? Okazuje się, że w zasadzie zwierzęta te umierają cztery, a nawet pięć lat po urodzeniu. Jeśli oczywiście nie jadł jeszcze łasic, kuny, liska, mysz, sowa lub sowa. Czasem wydaje się, że jest tak spokojna, a nawet powolna bestia na obiad dla jego krewnego.

Jakkolwiek dziwne może się wydawać, krety są niezwykle pesymistyczne i niesforne, są po prostu zalewane przez przypadkowych "gości", którzy padli na ich fabułę. Walki prawie zawsze kończą się śmiercią jednego z rywali. Zwycięzcą nagrody jest "szczęśliwy bilet" w formie okazji do obiadu z pokonanym. Oto taka brzydka cecha, jak okazuje się, że kanibalizm jest wrodzony w moli.

Zależy od średniej długości życia kału i różnych chorób. Oprócz pyroplazmozy i tularemii pasożyty, roztocza, pchły są dla nich zagrożeniem.

Niekorzystne warunki pogodowe i ich wpływ na przewidywaną długość życia

Najtrudniejszy okres roku dla większości zwierząt to zima. Moles w tym sensie nie są wyjątkiem. W mroźnych zimach zimowych, kiedy gleba jest głęboko zamarznięta, wiele z nich umiera. Tak więc pogoda może mieć wpływ na fakt, że żyje żyje.

Również trudne do zniesienia tych zwierząt susza. Ale wody nie boją się, a czasami pływają małymi wodospadami. Często, na brzegach wód, ludzie odkrywają rany – wychodzą z ziemi, które rozbijają się u brzegu, a potem dalej na drugim brzegu.

Strajk głodowy na mol jest śmiertelny

Fakt, że kość żyje wpływa na karmienie zwierzęcia. Okazuje się, że jedzenie jest w nim trawione przez cztery godziny, więc często wymaga "tankowania". Nawet krótki głód od czternastu do siedemnastu godzin może prowadzić do śmierci.

A kto wie, co ten kość paszy w naturze? Wielu uważa, że to zwierzę uwielbia rośliny korzeniowe, dlatego jest to szkodnik ogrodów i ogrodów warzywnych, niszczących rośliny. W rzeczywistości moli są drapieżnikami. Ich dieta składa się głównie z bezkręgowców: robaków, ślimaków, ślimaków, larw i pupae owadów, robaków , mięciaków. Jedna karma może nosić dwadzieścia dwa gramy jedzenia, a na dzień – do sześćdziesięciu gramów.

Aby złapać dżdżownice, rozbijają się pod ziemią, specjalne pasze, w nich organizują pułapki. Dżdżownice, przyciągane specjalnym piżmem tych owadożernych "myśliwych" – pachnące przynęty, pełzają w zapach i stają się ofiarami moli.

Zdarza się, że mol może zjeść mysz, jaszczurkę lub żabę. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy małe zwierzę z jakiegoś powodu jest unieruchomione.

Nie jest więc konieczne, aby stwierdzić, że krowy pełno zbiorów w ogrodzie lub na dachu. Przeciwnie, szkody wyrządzane przez nie są spowodowane pochłanianymi ziemnymi przejściami, które oczywiście niszczą wiele roślin i ze względu na zjeżdżalnie, które pojawiają się podczas procesu kopania.

Jak zimują krety

Okazuje się, że te zwierzęta nie idą w stan hibernacji. Nawet w najzimniejszych zimach mola w naturze jest w stanie energicznego stanu – głodem nie jest kobieta, jak mówią. Chodząc po przejściach pod śniegiem, szuka on gromadzenia zimujących owadów, które stanowią jego lunch. Poszukuje drapieżnego kreta i pod ziemią kopania gleby na głębokości, gdzie znajduje się w stanie nieutwardzonym.

Również te gryzonie się i zapasów. Zbierając dżdżownice, których nie można jeść na jednym posiedzeniu, kęsy gryzą jego głowę, a tym samym paraliżują bezkręgowców. W razie potrzeby, zarezerwowany mistrz wypełnia żołądek jedzeniem z jego pojemników.

Wygląd i struktura fizjologiczna moli

Ciekawe cechy tych podziemnych zwierząt to:

  • Oczy;
  • Wełna;
  • Przednie łapy;
  • Szkielet.

Oczy

Uważa się, że krety nie mają narządów wzroku. W rzeczywistości zwierzęta mają oczy, na przykład tylko europejskie moli, są bardzo małe. Rozmiar głowy, są ukryte we wełnie. Ponadto, oko jest tylko pół milimetra do milimetra długości. Aby zobaczyć zwierzę może tylko światło, praktycznie nie odróżniające obiektów.

Kaukaskie krety mają swoje oczy pokryte chudym filmem. Pod ziemią w ciemności nic nie ma na co patrzeć, ale gleba nie wpada w oczy.

Włosy na ciało

Całe zwierzę pokryte jest delikatnym aksamitnym, czarnym futrem, lekko lżejszym na brzuchu. Od czasu do czasu białe krety ze znakami tankowymi są w naturze, szare lub brązowe, o różnych odcieniach tego koloru.

Stos futra w kościach jest skierowany ku górze i łatwo zmienia kierunek do przodu lub do tyłu. Pozwala to poruszać się w dowolnym kierunku. Ponadto, ogon ogona zwierzęcia jest organem dotykowym, dzięki któremu porusza się pod ziemią nie tylko naprzód, ale także do tyłu.

Struktura łap i szkielet w kłębie

Przedramiona zwierzęcia są skierowane na zewnątrz przez palmy – najlepiej jest kopać pod ziemią. Podobnie jak miniaturowa łopata saperów , kłęby podziemne tunele, rzucając ziemię z powrotem. Palce u nogi są pokryte grubą skórą i kończą się wielkimi spłaszczonymi pazami.

Cechy struktury szkieletu i przednich nóżek są takie, że jest wygodny, aby mol przeniósł się wewnątrz podziemnego przejścia. Ale na powierzchni zwierzęta stają się niezdarne. Są bardzo trudne do poruszania, ponieważ pełzają i nie chodzą jak inne zwierzęta.

Powielanie krów

Karmienie zwierząt odbywa się w marcu-kwietniu. Kobiety potomstwa pielęgniarek od 35 do 40 dni, po których pojawiają się trzy do dziewięciu nagich, ślepej, absolutnie bezbronnych niemowląt, którzy ważą nie więcej niż trzy gramy!

Najczęściej w ciągu roku jest tylko jedna miot u samic. Jednak w 25 procentach przypadków samice dorosłe mogą produkować drugie letnie potomstwo.

Niemowlęta rozwijają się bardzo szybko, osiągając wielkość dorosłego w wieku do jednego miesiąca. I sześć tygodni po urodzeniu, młodzi są oddzieleni od rodziców, szukając miejsca wolnego od moli. Zwykle nastolatki opuszczają matkę w miejscu położonym w promieniu dwóch metrów.