189 Shares 3799 views

Zwierzęta żerują na Arktyce? Jakie zwierzęta żyją w Arktyce?

Arktyka i Antarktyczne – obszar położony wokół biegunów północnego i południowego Ziemi, odpowiednio. Jak wiesz, nasza planeta jest tak zwaną oś ziemi. Jest niewidoczny i biegnie przez góry i dołu planecie. Te same punkt – to jest Arktyki i Antarktyki. Oto wyjątkowa i fauny.

Wiadomo, że subarktycznego Arctic i deser zamieszkują ponad 20 000 różnych gatunków roślin, zwierząt, grzybów i drobnoustrojów. Warto zauważyć, że każdy żywy organizm w tak ekstremalnych warunkach, jest wyjątkowy na swój sposób. W tym artykule interesuje nas najbardziej kolorowych mieszkańców całorocznym arktycznego lodu. Przyjrzyjmy się im bliżej i dowiedzieć się, jak żyją i co jedzą zwierzęta w Arktyce.

Ostre zimy w Arktyce

Życie w pobliżu skrajnych biegunów Ziemi – to prawdziwa gra o przetrwanie. Zima w tzw okołobiegunowych ogólnie to czas zimna, głodu i, oczywiście, ciemne. Z tego powodu, wiele zwierząt z Arktyki i sub-Arctic Winter przenieść do krawędzi o bardziej łagodnym klimacie. Faktem jest, że życie w wysokich szerokościach geograficznych globu oscyluje, jak gigantyczne wahadło.

Na przykład, gdy zima panuje w północnej półkuli planety, to odbiega od Arktyki, wchodząc na Antarktydzie. To właśnie tam w czasie koczownicze wielu zwierząt morskich i ptaków. Kiedy latem ptaki latać na północ na Antarktydę jest już nadchodzi zima. Oto naturalny arytmetyka. Ale my nie jesteśmy zainteresowani klimatu i pór roku w tej dziedzinie, i jakie zwierzęta żyją w Arktyce. O nim i rozmawiać.

rybitwa

Powyżej porównano życie w Arktyce z olbrzymim wychylenia wahadła. Jeśli nadal będziemy mówić językiem metafory, krawędź tnąca tego samego wahadła nieuchronnie zawarte w rocznych migracji unikalne malowane arktycznych ptaków – Rybitwa. Tzw północne lato, on umieszczany w najwyższych szerokościach geograficznych północnej półkuli, ale kiedy nadchodzi zima, przeniósł się do wybrzeży wysp antarktycznych. Te ptaki są w ruchu.

Interesujące jest to, aby wiedzieć, co jeść i zwierząt arktycznych ze skrzydłami i piórami, w szczególności, rybitwy Arktyki? „Menu” na tego ptaka przetrwać w tak trudnych warunkach nie jest szczególnie zróżnicowana. Arctic Rybitwy żerują na drobnych skorupiaków, mięczaków i ryb, które lubią łowić na wodach arktycznych. Każdej jesieni i zima, ptaki te sprawiają, długie trasy – długość 10 000 km. Przechodzą równik, aby osiedlić się w circumpolar i nie żyć w nocy polarnej wiecznej ciemności. Dla nich jest to prawdziwe wyzwanie!

Właściciel Arktyki

Powszechnie uznanym symbolem Północnej jest uznawane, oczywiście, niedźwiedzia polarnego. Co więcej, jest to największy mięsożerca gruntów na świecie. Dorośli mężczyźni może osiągnąć 3 m (lub więcej) z pyskiem do krawędzi spływu do 1,5 – na więdnie. Jednak ich waga może przekraczać tonę! Niedźwiedź wstaje na tylnych łapach, wszystkie cztery metry staje się gigantem! Ale takie osoby są, na szczęście, nie są dość rzadkie. Zazwyczaj mężczyźni ważą około 400 kg, a kobiety – około 200 kg. Większość małych niedźwiedzie polarne występują w południowej części Grenlandii.

Życie zwierząt w Arktyce i podlega pewnym prawom natury. Na przykład, jednym z warunków przetrwania w takich ekstremalnych warunkach jest możliwość komponować się z otoczeniem. Dlatego wiele osób Arktyki mają jasny lub czystej bieli. Nawiasem mówiąc, kolor futra niedźwiedzia polarnego nie można uznać wyłącznie białe. Niedźwiedzie polarne zazwyczaj stoją w śniegu i lodzie, żółta niektórych jego okładce. Futro z tych drapieżników falisty, ale mocno do ciała. Jego długość jest również inna. Bardzo długie włosy zakrywa tylną stronę szponów bestii, a krótki – jego głowa.

Niedźwiedzie polarne są ruchome drapieżników. Są łatwe do pokonania głęboki śnieg i lodowate wody. Mówiąc o tym, co zwierzęta jedzą w Arktyce, niemożliwe jest, aby nie pamiętać io diecie niedźwiedzi polarnych. Te zwierzęta żyją na dryfującego lodu morskiego, które, ściśle mówiąc, i polowania. Są szczęśliwi, aby włączyć się do foki, morsy, i tak dalej. D. Warto ofiara po prostu trzymać głowę z wody, jak niedźwiedzia polarnego natychmiast uderzenie pioruna ogłusza jej zdrowe nogi, a następnie wyciąga z wody na lód i raczy przyjemności.

Jeszcze inni mieszkańcy Arktyki – foki morze!

Jakie zwierzęta żyją jeszcze w Arktyce? Cóż, na przykład, foki morskich. Te ssaki, takie jak niedźwiedzie polarne są bywalcami icy arktycznej pustyni. Najbardziej znanym uszczelka harfa. Jego znakiem rozpoznawczym jest piękny i charakterystyczny wzór na skórze. Innym rodzajem uszczelnienia – zajęcy morskich – to jeden z największych w Arktyce. Wraz z nimi, są foki, z pięknych i wyrazistych oczach i nerpa. Gatunek ten jest znacznie mniejszy niż jego odpowiedniki, ale jej przedstawiciele są doskonale kopać dziury w śniegu. Karmić foki morskich głównie ryb i skorupiaków.

Wszystko pingwin!

Penguins – ptak, który nie może latać. istnieją także „królowie” między nimi. Pingwin – jeden z największych gatunków tych ptaków na świecie. Jego wzrostu dochodzi do wysokości 1 m, a ciężar – 15 kg. Król Pingwiny uwielbiają gromadzą się w licznych stadach w arktycznych wysp. Tam kolega, a następnie łączone w kolonii ponad 1000 osób i rozwijać nowe potomstwo. Pasza na zwierzętach arktycznych znany króla pingwiny? Oczywiście, ryby i małe małże! Nawiasem mówiąc, te ptaki można zanurzyć w wodzie z lodem do głębokości 50 m.

Odwieczny towarzysz niedźwiedzia polarnego

Mówimy o północnej lisa polarnego. Jest to mały lisa polarnego, w każdym czasie, jest towarzyszem niedźwiedzia polarnego. Niestety, te drapieżniki zniszczyć ich gęste i piękne futro. Obecnie są one objęte ochroną. Lisy – są to zwierzęta Arktyki i tundra (pozostałe obszary naturalne, które są poza północnych granicach roślinności leśnej). Ponadto, są to prawdziwe obcy. Jak niedźwiedzie polarne, oni wędrują Arktyka: uciec z rodzinnej tundra dla młodych lisów – najczęściej. Latem te piękności jeść małe gryzonie, a zimą – wybierane są za niedźwiedzie polarne resztki pożywienia. Taka jest brutalna Arctic dzienny!

Zwierzęta z Arktyki. rosomak

Trudno nie wspomnieć o tzw demona Północnego lub rosomak. Ten drapieżnik z rodziny łasica – prawdziwy żarłok i okrutny myśliwy. ludzie często atak Wolverine zwierząt gospodarskich i czasami, dla których nie były one tak dawno wytępione en masse. Obecnie zwierzęta te występują tylko w odległych częściach Alaski, Kanady i Syberii. Latem Wolverines przełączasz na pastwisku: są padlinożercy, larwy owadów, ptaków, jaj, orzechów i owoców. Powodem jest to, że w lecie, te drapieżniki nie mogą polować jak profesjonalnie jak w zimie.

Największy Północna gładki wieloryba

Wal grenlandzki – ten ssaków morskich. Jej inna nazwa – fiszbin wieloryby. Co ciekawe, ten mieszkaniec północnych wodach? Jest to przedstawiciel rodziny wielorybów. Są one nazwane tak z powodu nieobecności na gardle i brzuchu wszystkich rodzajów rowków i paski. Maksymalna długość wieloryba Grenlandii – 22 metrów i waży 140 ton. Żyje w zimnych wodach półkuli północnej. Żywią się wyłącznie na tych zwierząt plankton, składający się skorupiakami i mięczakami. Trudno w to uwierzyć, ale dorosły mężczyzna wal grenlandzki codziennie stanie jeść prawie 2 ton żywności!