240 Shares 7391 views

Uljanowsk region: rezerwaty przyrody, obszary chronione

W tej Wołgi Federal District jest regionem Uljanowsk. Rezerwy, sanktuaria i obszary chronione – nie należą do rzadkości. Po zielonej dziedzictwa tego regionu jest bardzo duża. A wszystko za sprawą Wołgi, która podzielona na terytorium regionu, dał jej dwa różne warunki naturalne obszaru. Dlatego nie jest w stanie współistnieć wiele roślin i zwierząt. Specjalnie chronione obszary przyrodnicze w regionie Uljanowsk znajdują się pod kontrolą władz. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zadaniem ludzkości – do zachowania i zwiększenia bogactwa naturalne.

regionu Uljanowsk: lokalizacja, klimat

Aby rozpocząć, należy rozważyć bardziej szczegółowo czemu możliwe stało się tak z różnych terenów zielonych, niż ze względu na ich szybkiego kiełkowania. Aby to zrobić, trzeba powiedzieć kilka słów na temat położenia geograficznego regionu i jego klimatu.

regionu Uljanowsk jest niewielkich rozmiarów (37 z małymi tysięcy kilometrów), to daje wszystkie regiony rejonie Wołgi (istnieje osiem). W regionie Wołga jest podzielony na dwie części: na prawym brzegu i lewym brzegu Sekwany. Na pierwszym elewacji dominuje zwanego Privolzhskaya, przeważa nad drugim równinę.

Jeśli chodzi o klimat, tutaj jest on umiarkowany kontynentalny, z dość chłodne zimy i gorące, suche lata częściej.

Gleby regionu Uljanowsk jest bardzo bogata, czarna ziemia. Jest to typowe dla lewym brzegu Wołgi. Tutaj najbardziej żyznej ziemi. Istnieją również szare gleby leśne. Wyjaśnia to fakt, że z gatunku 1700 flory ubocznymi 400, to dokonuje się z innych regionów. Roślina jest bardzo wygodne na tej ziemi. Wystarczy ma różnorodną florę regionu Uljanowsk. Rezerwy tych miejscach – wielu przedstawicieli obu rurowych roślin i drzew.

Region bogaty i minerały. Tu olej jest ekstrahowany, rozwój szkła, cementu, produkcji krzemu.

Rezerwat „Góry Sengiley”

Pozwól nam specjalnie chronione obszary przyrodnicze regionu Uljanowsk. "Sengiley Mountain" – jeden z nich. To ma status parku narodowego. Często jest to miejsce na prawym brzegu Wołgi nazywany lokalnym Szwajcaria. Rezerwowy zawierający 5 ha, teren bardzo piękny. Tutaj istnieje różnorodność krajobrazów i cech geologicznych: kredowe czapki góry, stoki pokryte barwną roślinnością, malowniczych łąk, otoczone pierścieniem gór, belek i, oczywiście, kręte górskie strumienie czystą wodą, kręte w wąwozy.

Najczęstszymi drzew liściastych – obszar, zdominowany przez brzoza i dąb, iglastych kilku przedstawicieli, jest najczęstszą sosna. Należę do grupy ochrony lasów.

Sercem parku narodowego – duży przełom, który zapewnia powierzchnię czystą wodą pitną, ponieważ duża ilość wody podziemnej są skoncentrowane.

Rezerwat „Shilovskaya step”

Powierzchnia zawiera liczne gorące Sengileevskaya ostoi: Zwierzęta, paleonthological i „Shilovskaya Lesostep”. Ten ostatni krajobraz i talk.

Mówiliśmy już o tym, jak trudny teren ma regionu Uljanowsk. Rezerwy nie są do siebie podobne. „Shilovskaya step” – połączenie wzgórza i wąwozy. Na terenie znajduje się więcej niż 2 ha lasu i stepu. Pierwszy na terytorium więcej.

Jednoznacznie to miejsce również rośliny rosnące tutaj. 79 łącznie – rzadko, z czego osiem są wymienione jako zagrożone. Dwa szczególnie wyjątkowe, endemiczne (tj rosną tylko w tej dziedzinie).

W Shilovskaya lesie żyją specjalnie chronionych owadów (step Dybok i ormiański trzmiela) oraz ptaków (orzeł orzeł, orzeł cesarski, orzeł).

Rezerwat „Wołga step”

Zupełnie inny rezerwowy „Wołga step”. Większość z nich znajduje się w regionie Penza. regionu Uljanowsk, który zastrzega – przedmiotem tego artykułu zawiera tylko niewielką część.

Nie ma już wąwozy i wzgórza, tylko szeroki step, które leżą 8,3 ha. Część regionu Uljanowsk – strefy buforowej obiektu, gdzie gruntów jest ograniczony.

Undory źródło minerałów

Prawie 50 km od Uljanowsk to wyjątkowe miejsce, w którym nacisk sprężyny gojenie – Undory wieś. Kolejne ludów tureckich, który dał nazwę obszaru, zauważyli cudowną moc lokalnej wody mineralnej. Nie za nic, bo nazwali osadę. „Dziesięć narkotyki” – to jest tłumaczenie słowa „Undory” tureckich.

Teren 7,5 ha w 1997 roku uznany za dzielnicy uzdrowiskowej, ze wszystkimi środkami ochronnymi. W chwili obecnej istnieje 20 źródeł są złoża medycznych tabeli wody. Należą one do słabo mineralizacji.

Undory pomocą wody w przypadku chorób układu moczowego i ginekologicznych, ułatwia to stan, w chorobach dróg moczowych jest w stanie zmniejszyć wrzód. Dlatego miejscowi nazywają drugi ośrodek Karlowych Warach.

„relikt lasów”

Tam w Uljanowsk regionu i relikt zarośli – te, które nie zostały dotknięte przez działalność człowieka. Znajdują się one w pobliżu wsi obszaru Mullovka Melekessky.

Pomnik Przyrody nazywa – „Relic lasy”. Jest ono zawarte w rejestrze chronionych obszarów. Wiek drzew rosnących tu sto lat.

Powierzchnia jest podzielona na dwie części z różnych warstw. Początkowo rosną maksymalną wysokość 22 m, drugi – 23 metrów. Korzystnie ten limonki – są one 90%, pozostałe 10% – brzoza, leszczyna można również znaleźć i klony.

W interesie ochrony w lasach jest zabronione wyrębu budowy i prac rolnych.

Poboczna „Wielkie Ucho”

Stoi majestatycznie na prawym brzegu Wołgi odstający „Wielkie ucho”. To pojedyncze wzgórze wysokość ponad trzystu metrów – specjalnie chronionego pomnika przyrody. Widać go nawet z regionalnym centrum Uljanowsk. Według legendy, na wychodni jest taras widokowy Stepan Razin, bo z nim doskonale Przejrzałem całą równinę.

„Ucho” w lokalnym dialekcie – półka góra i „Brink” – granica, granica, stąd nazwa. Poboczna ma okrągły kształt, jej stoki pokryte roślinnością, a na dodatek zupełnie pustym obszarze o płaskiej powierzchni. Dawno, dawno temu, 30 mln lat temu, nie jest przełomem, ale załamał się, pozostawiając tylko jedno wzgórze.

Poboczna – magazyn okrzemkowej – materiał, z którego wykonany jest cement, tak w 60-70 lat ubiegłego wieku, aktywnie wykorzystywane na terytorium miejscowej cementowni. Ale w 1989 roku strona została uznana za zabytek kultury, odpowiednio, wszelkie prace na nim zatrzymał.

Rezerwat „Starokulatkinsky”

Starokulatkinsky ma wartość rezerwy federalnej. Obszar ten jest w potrzebie szczególnej ochrony w 20,2 tysięcy hektarów. Gleby są tu dość rzadkie, jest zdominowany przez skały kredowej. Krajobraz jest pagórkowaty.

W pewnym momencie, pod grunty orne wycięto dęby, więc lasy są prawie nie było – tylko młode pędy. Że roślinność, która miała szczęście przeżyć, deptane przez bydło.

Najwyższy punkt – Złota Góra 340 metrów. Jej zbocza są słabe, ponieważ dominuje kredę i żwiru, które nie pociągają za sobą bogatą roślinność.

Z rezerwy wodociągowej jest również często problem: rzeka płynąca tu zbyt płytkie i wysychają w upale. Większe zbiorniki wodne tam.

Świat zwierząt i ptaków jest bardzo słaba. Z jednej strony wynika to z czynników antropogenicznych (rezerwa służy do rolnictwa), z drugiej strony – brak miejsc gniazdowania (jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do ptaków).

Ostatnio, parki narodowe regionu Uljanowsk brane są pod szczególną kontrolą. W tym Starokulatkinskom Reserve prowadzone na szeroką skalę prace na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego.

Rezerwat „Sursky”

Innym specjalnie chroniony obiekt naturalny – rezerwa Sursky. Ta imponująca powierzchni 22 ha zostało oddzielone, w celu zachowania bardzo rzadkich gatunków zwierząt. Rok wystąpienia – 1982.

Rezerwat znajduje się na obszarze pomiędzy rzekami Sura i zysków. Praktycznie cały obszar jest pokryty lasami, a nie bardzo typowe dla tego regionu Uljanowsk, iglastych. Najczęstszym sosna, co najmniej – świerk. Pozostała ziemia własnością PGR, sady i inne skojarzenia.

Jest domem dla wielu zwierząt i ptaków, wielu z nich są szczególnie chronione. Tak, tutaj widać orła cesarskiego, większą krzykliwy, orzeł przedni, i spełnia Red piżmak. Zahazhivayut w rezerwie i nietypowe dla regionu zwierząt Ulyanovsk takich jak kije, wydry i siwej.

Rezerwat „orły Beach”

W celu zachowania zagrożonych gatunków ptaków, w tym orła bielika, zachowania „orły Beach” został otwarty działaczy.

Tutaj, na powierzchni 84 hektarów, rozłożonych na pagórkowatym terenie, który jest monitorowany populacje rzadkich ptaków, zwierząt i roślin. Rusztowania korzystnie sosna iglastych lub liściastych.

Najbardziej rygorystyczne zakazy: nie można wycinać drzew, aby zorganizować obozy turystyczne, zabronione żadnej budowy, a nawet zbierając kwiaty.