486 Shares 2337 views

Ryba z ludzkimi zębami. Niezwykły świat ryb – zdjęcie

Niektórzy mieszkańcy podwodnego świata są nam znane, inne jedliśmy, a istnienie trzeciej, nie wszystko jeszcze wiemy. Istnieje kilka gatunków ryb, których istnienie nie jesteśmy nawet świadomi. Są zupełnie różne: duże i małe, i nie bardzo niebezpieczne, z dziwacznych form i dziwnych nazwach. W tym artykule dowiesz się, że tam jest, na przykład, ryba z ludzkich zębów. Imię to na pewno nie jest znana każdemu. Żyć w podwodnych głębinach wiele dziwnych ryb o nich będziemy mówić zbyt. Zacznijmy podróż do fascynującego świata i egzotycznych ryb.


Paku

Jest to najbardziej, że nie jest prawdziwa ryba z ludzkich zębów. Pacu jest mieszkaniec słodkowodnych wielu rzek w Ameryce Południowej. Okaże się w dorzeczu Orinoko i Amazonki. Osiągnął i Papua Nowa Gwinea, gdzie zaczął hodować sztucznie podnieść do wyższego poziomu w przemyśle rybnym. Ryby z ludzkich zębów należy do tego samego rodzaju jak piranii (Serrasalminae), chociaż ich preferencje i zwyczaje różnią. Piranha jest mięsożerny gatunek, ale pacu zjada wszystko, preferuje roślinność.

Ryba z ludzkimi zębami: dlaczego nazywa się tak?

Najważniejszą różnicą od piranii pacu – struktura zębów. Piranha, jak wiemy, zwycięzca z ostrymi zębami, których wiele porównanie z brzytwą. Ale ryby z ludzkich zębów ma zupełnie inną strukturę szczęki, dlatego to się nazywa. Jeśli spojrzeć w jej usta, a potem naprawdę można się bać i przerażona. Zęby są kwadratowe i prosto, są one bardzo podobne do ludzkich. Ryba z nich korzystać głównie do rozdrabniania owoców i orzechów, ale można jeść i bezkręgowce. To była jej chęć do orzechów raz pozbawionych genitaliów dwóch rybaków w Papui Nowej Gwinei. Jak widać, choć pacu nie jest drapieżnikiem, jak piranii, moc paszczy nadal może spowodować nieodwracalne szkody. I tutaj w Stanach Zjednoczonych ryby To jest legalne i każdy może ją kupić i umieścić ją w akwarium. Oto tylko niektóre powód, ludzie nie biorą pod uwagę, że pacu mogą dorastać do metra i ważą około 30 kg. Dlatego gospodarze to jego właśnie wydała do najbliższego zbiornika wodnego. To może tłumaczyć występowanie ryb w Danii, Anglii. Niektóre źródła podają, że krążek został nawet w Rosji.

pstra

Kontynuując mówić o tym, co niezwykły świat ryb tam, nie możemy tracić z oczu tego pięknego stworzenia. Pstra w zasadzie nadal jest wśród koralowców, ale czasami pływa z jednego miejsca do drugiego. uwagi i liczne życie wodnych Ludowej przyciąga niezwykły koloryt, grzbietowe i płetw piersiowych, które przypominają duży wentylator. Jednakże dla jasnego wyglądu ukrywanie ostrą igłą emitować trucizny. Ryby nie pierwszy atak na człowieka, ale jeśli przypadkowo nadepnął na jej lub nawet akcentami, a następnie wszystkie w jednym zastrzyku pogorszył się ogólny stan zdrowia. I po kilku zastrzyków osoba nie może posiadać, aby dopłynąć do brzegu, będzie potrzebował pomocy.

płaszczak

To nazywa ten drapieżnik tak z powodu powstawania brązowy na korpusie, który wygląda jak peleryna. A dzięki dużej ilości zmarszczek na skórze jest również określana jako falistej rekina. Naukowców uważa, że takie struktury na skórę służy jako wielkość rezerwy korpusu do umieszczenia w dużej żołądka górniczego. Z tego powodu mieszkańca wygiętych wody do wewnątrz zęby nie są w stanie zniszczyć żywność, więc połknąć swoją ofiarę w całości. Tutaj będzie przydatna i fałdy skóry, które mogą być rozciągnięte. Rekiny mogą być w żadnej oceanach, nie tylko w Arktyce.

Fish-drop

Niektóre ryby są naprawdę w stanie uderzyć ich wygląd. Fish-drop jest jednym z nich. Ona wygląda tak nieatrakcyjne, że jest jednym z najbardziej strasznych ryb dostępnych na naszej planecie. Żyją u wybrzeży Tasmanii i Australii, a w tej chwili istnieje zagrożenie ich wyginięciem. To ciało ryby składa się z zwykły galaretowatej gęstości masy, która jest mniejsza niż gęstość wody. Ona ma absolutnie żadnych mięśni, ale nie przeszkadza to leniwie otwiera swoje usta i połknąć wszystko, co pływa przed nim (jeśli jest jadalny).

Wielkogębowy

Zamieszkują ten niezwykły okaz na Atlantyku, Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego. Ciało Wielkogębowy jest wąska i długa (do 1 m). Usta ma olbrzymie wymiary (jedną trzecią całkowitej długości korpusu), ale może być rozciągnięte. W niezwykłym mieszkańca oceanach bez łusek, płetwy, pęcherz pławny , a normalne szkieletu. Cienką na ogon staje się gwintu na końcu którego znajduje się źródłem światła. Ze względu na obecność lekkiego szkieletu chrząstki i kości odkształconej ryb jest bardzo łatwe, to ma małe oczy i bardzo małą czaszkę. Wielkość usta pozwala Wielkogębowy połykania drapieżne, która jest większa niż sama wielkość.

Meshkoglot

Kolejny mieszkaniec głębokim zwany czarny wieprz. Ryba ta rośnie nie więcej niż 30 cm długości, i nazwał ją tak ze względu na zdolność do absorbowania całą produkcję, która pod względem wielkości jest kilka razy większa niż siebie. Na przykład, można go łatwo połknąć zdobycz, który jest 4 razy dłuższa i 10 razy cięższe niż sam meshkoglota! Szczęki ma bardzo duże i kły pomóc utrzymać ofiarę aż ryba popycha go w brzuchu. Kiedy jedzenie zaczyna się rozkładać w żołądku, nie tworzą się dużo gazu, dzięki czemu ryby przypadkowo leżącego na powierzchni. Zdając sobie sprawę z tych mieszkańców jest bardzo mały, jak obserwować ich sposób życia w ich naturalnym środowisku jest po prostu niemożliwe.

Makropinna smallmouth

Jest to niemożliwe, aby zobaczyć ryby i nie krzyczeć ze strachu i podziwu w tym samym czasie. Dlaczego? Bo ona ma jasną głowę! Bochkoglaz (drugie imię) może z łatwością śledzić produkcję przez głowę takimi rurowych oczach. Otwarte indywidualne dopiero w 1939 roku. W typowym środowisku, to ustala się dla niego, a jeśli zdecyduje się przenieść, to robi to w pozycji poziomej i jest bardzo powolny. Wcześniej było to całkowicie jasne, jak oczy ryb, ponieważ tuż nad ustami tam zapachu ciała i oczy są zlokalizowane wewnątrz jej zaskakująco jasnej głowy, i po prostu patrzeć. W 2009 roku, naukowcy w końcu zorientowali się, że makropinny bardzo niezwykłe struktury mięśni oka. Okazuje się, że ryby oczy są zazwyczaj w pozycji pionowej, a jeśli istnieje potrzeba, aby spojrzeć do przodu, przenosi je do płaszczyzny poziomej! Gdy to nastąpi, będzie mogła zobaczyć swoje usta i chwycić zdobycz!

wędkarz

To jest prawdziwy potwór głębinowych. Nazywa się to nie tylko wędkarzy, ale także ryby-diabeł. W tej ryby czarny gołą skórę, kulisty kształt ciała, a samica ma „laskę”. Drapieżnika polującego kołysze się ze względu na szczególne wypustek z tyłu – w rozwoju jednej części płetwy grzbietowej oddzielone od innych, i na jej końcu znajduje się przezroczysta torby, w której żywe bakterie. Co jest najbardziej interesujące, wędkarz może uczynić te bakterie były oświetlone! Włada go przez zwężenie lub poszerzenie naczyń krwionośnych. Samice mogą dorastać do 65 cm, a mężczyzny – tylko 15-45 mm! Gdy mężczyzna końca dojrzewania, jest przymocowany do żeńskich ostre zęby (zwykle na boku). Wkrótce leczy jej język i wargi i zęby, jelita, oczy są ograniczone w taki sposób, że staje się jedynie dodatkiem, utraciła niepodległość.

wniosek

W tym artykule dowiesz się, jakie są niezwykłe ryby (pokazany zdjęcie powyżej). To nie ma znaczenia, że są zagrożeniem dla człowieka lub nie, oni nie powinni się obawiać. Najważniejszą rzeczą – aby mieć informacje i wiedzieć, co każdy człowiek może zrobić.