151 Shares 7313 views

Starling – śpiew ptaków i użyteczne

Starling – ptak związane z wróblowych, Starling rodziny. Długość ciała wynosi około 23 cm, ciężar – 75 kosztem krótkiej szyjce i masywnego korpusu daje wrażenie niezręczności. Jego nogi są mocne z dużymi wygięte pazury. Dziób jest długi, tonkovat żółty lekko obniżona. Ogon jest krótszy wprost. pióra sprężyste kolorze czarnym z połyskiem metalicznym jest szpak. Ptak, którego ujawnienie piór zależy od sezonu, jesienią zmienia kolor na czarny z białymi plamkami.

Korzyści ze wspólnego szpaka, który został omówiony powyżej, niemal wszyscy wiemy, od dzieciństwa. Na wiosnę chodzić ich przez pola, parki i ogrody, patrząc i jeść owady i larwy. Lato jedzenia gąsienice i chrząszcze, a podczas Fledging latać do gniazda około 300 razy dziennie, przynosząc kilka błędów za każdym razem.

Common Starling – ptak wędrowny, odlatują na zimę w cieplejszym klimacie mają tendencję do północnej Afryki i południowej Europy. Po takiej podróży w repertuarze śpiew Ptakha istnieją różne „potpourri”, w tym „muzyka afrykańska”, zapożyczone od ptaków w okresie zimowym.

Wiele osób wiąże się z domu starling starling, a to jest las ptak, uczynić swoje gniazda w otworach drzew. Ale nie jest łatwo je znaleźć. Człowiek chce uregulować tę użyteczną Ptah do niego bliżej, a to ustawia go birdhouses. Sytuacja bliska ludzkie siedlisko „praca” s jest zawsze.

Oprócz zwykłego rodzaju, ciekawe przedstawicielem tej rodziny jest pastor – ptak, całkowicie uzasadnia swoją nazwę. On osiada w pobliżu stepowych, pustynnych i półpustynnych równiny, ponieważ żywi się głównie szarańczą. Oczywiście, jeśli nie, można jeść inne owady. Ale szarańcza – najważniejsze. Dla jej dobra, jest on w stanie latać na długich dystansach. Dnia mogą jeść do 200 gramów szarańczy (dwukrotnie większa od jego wagi) Pastor. Ptaków i ich potomstwo karmić ją.

Przenieść te Ptakha gęstych stad. Z daleka wydaje się, że jest to jakiś rodzaj różowej chmurze. Spada na ziemię, oni nadal iść w tym samym kierunku, zbierania i jedzenia owadów w biegu. Pastor – kochający spokój ptaków, walki i kłótnie powstać między nimi. osiedlić ich w kolonii kilkuset par. Jacks odpowiadać w szczelinach skał, w różnych otworów, między skałami.

I jeszcze do tej rodziny należą serezhkovy szpak – ptaka, który tylko wielkość jest podobna do krewnych, żyją wyłącznie w Afryce. Przymiotnik w tytule otrzymał za to w okresie lęgowym, że mężczyźni na głowie pojawiają mięsiste narośla, które przypominają kolczyki. Oni budują gniazda na drzewach, a nie w zagłębieniach, przy użyciu dużo suchych gałązek, tworząc strukturę w kształcie kopuły. Na jednej rośliny te „domy” może być dużo, bo Ten ptak jest również kolonialne. Żywi się wyłącznie szarańczy serezhkovy szpak. pisklęta ptaków nawet wyjść do czasu kiedy te owady zatrzyma się i zatrzymać na rozrodczość. Przy wznowieniu ruchu szarańczy Ptakha usunięte z miejsca i po nim.

Takie są szpaki są różne, ale z pewnością są użyteczne dla ludzi. W niektórych kulturach nawet zabijanie jest zbrodnią tego niezwykłego ptaka.