518 Shares 3568 views

Byk, piękne i atrakcyjne

Bardzo piękne i spektakularne konstelacji Byka znany ludziom od dawna, wiele wieków przed nową erę. Okaże się na nocnym niebie nawet uczonych w starożytnym Egipcie i Babilonii, skojarzenie go z głową byka. Eksperci uważają jednak, że pierwszy opisał go tylko astronom i matematyk Eudoksos z Knidos, który żył w starożytnej Grecji. Jest to część pasa zodiaku, i jest uderzające w jego piękno. Dla astronomów konstelacji Byka jest zjawiskiem bardzo ciekawe, że ma dużo ciekawych rzeczy.

Nazwa konstelacji doszła do nas skądś i ze starożytnej Grecji. Jednym z jego najbardziej interesujących mitów mówi, że kiedyś rządził w fenickiego króla Agenor, który miał trzech synów i córkę Europie. Była uważana za najpiękniejszą dziewczyną na całym świecie, a gorsze uroków bogini. Pewnego pięknego zauważony Zeus Gromowładca. Obracając się wokół śnieżnobiałego byka porwał Europę piękny i przyniósł ją do wyspy Krety. Porwana księżniczka ostatecznie stał się ukochanym bóstwo, a nawet dał mu syna, z których jeden był legendarny król Minos. Mit głosi, że piękny Europa różniły się bardzo dobry charakter, zawsze pomagał ludziom i ich umiłował. W dowód wdzięczności, badani nazywa jej nazwę jednej części świata.

Jednym z najbardziej niezwykłych obiektów są skupiska gwiazd zwany Hyades i Plejady. Plejady gromada otwarta są czasami nazywane także siedem sióstr, bo nawet zwykli ludzie w chmurze srebra można wyraźnie zobaczyć sześć lub siedem gwiazd, świecąca w postaci małego wiadra. Wszystkie gwiazdy Plejad około pięciuset, a oni wszystko spowite w kolorze niebieskim i niebieskim mgławicy gazu i pyłu.

W odniesieniu do Hiady ten rozproszony zbiór gwiazd jest jeszcze bliżej Ziemi, zaledwie około stu trzydziestu lat świetlnych i składa się z 132 ciał. Muszę powiedzieć, że jest to najbliższa gromada na słońce. Cóż, na wschodnim skraju gromady błyszczy, czasem zmienia swój blask, gwiazda czerwonawy Aldebaran w gwiazdozbiorze Byka, lub, jak to nazywa, „brązowe łąki”.

Jest to jasna gwiazda od dawna przyciąga wzrok ludzi. Kolejny bardzo ciekawy obiekt, który jest znany z konstelacji Byka, jest znany jako Mgławicy Kraba. Nazwa jest ze względu na fakt, że mgławica galaktyczna naprawdę przypomina nieco muszli kraba. Ten szlak po wybuchu supernowej, który miał miejsce w 11 wieku. Muszę powiedzieć, że źródła wspominają o tym wydarzeniu to: astronomowie japoński i chiński, podobnie jak ich europejskie odpowiedniki, obserwowany i opisany wybuch niezwykle jasnej gwiazdy. Mgławica ta znajduje się bezpośrednio przy Drodze Mlecznej, a od czasu do czasu jego pulsar emituje impuls elektromagnetyczny.

Aby znaleźć się w nocnym niebie gwiazdozbiór Byka jest bardzo łatwe, ponieważ do tego nie są doskonałe objawy: świecące Plejady kadzi i czerwono-pomarańczowy Aldebaran. Na wschód od tej gwiazdy świeci w konstelacji Bliźniąt, a od strony południowej grzywny mieni Orion. Nasze światło nadchodzi 11 maja w konstelacji Byka, fot następnie dostaje bardzo interesujące. Dobrze, oglądać ten obiekt jest najlepiej późną jesienią – w listopadzie i grudniu.