160 Shares 4662 views

Średnia długość życia białek w naturze iw niewoli. Jak długo żyje białko?

Wielu z nas, przybywających do lasu, zatrzymało się, aby podziwiać wiewiórkę. Szybko poruszające się, jasne zwierzę rozpoczyna rozmowy z domu od wczesnych godzin rannych, biegając w poszukiwaniu pożywienia, bawiąc się ze swoimi krewnymi w nadrabianiu zaległości. Każdego roku życie puchu podlega poważnym testom: suszę, porażkę, silny mróz i głęboki śnieg, z których nie możemy dostawać.


Ze względu na ich piękno i towarzyskość są często wybierane jako zwierzęta domowe. W niewoli trwałość białka znacznie wzrasta.

Opis lub co to jest bestia?

Rodzaj białka zawiera łącznie ponad 50 gatunków żyjących w Rosji. Jest to małe zwierzę, którego długość ciała wynosi 20-32 cm, a ogon niemal równy rozmiarowi zwierzęcia – około 31 cm. Waha się w zależności od sezonu od 200 g do 1 kg.

Wdzięku i wdzięku zwracają uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Smukły ciało uzupełnia luksusowy, puszysty ogon i zaokrąglona głowa. Duże ciemne oczy i uszy z frędzlami sprawiają, że stworzenie to jest jeszcze bardziej atrakcyjne. W naturze, żywotność białka Często nie przekracza czterech lat. Przyczynami wczesnej śmierci mogą być głód, choroba, drapieżniki czy kłusownicy.

Mieszka on w białko wyłącznie na drzewach, tu buduje gniazda, rasy. Jej długowieczne pazury idealnie nadają się do takiego życia.

Charakter Long-tailed Beauty

Wiewiórka jest wystarczająco inteligentnym zwierzęciem. Jaka jest wartość ekonomicznie pozyskiwanych materiałów, umiejętnie je ukrywaj i znajdź je później. Na przykład, białko nigdy nie przyniesie zepsutej orzechy do zbioru. Jej łapy znają ciężar stożka jakościowego, a wszystkie pozostałe zostaną natychmiast odrzucone. Ten sam instynkt zachowuje się w domowym białku, co powoduje wiele kłopotów właścicielowi.

Zwierzę przywiezione z lasu może wziąć jedzenie z rąk, ale wtedy przyjaźń nie zejdzie, więc przygotuj się na ukąszenia, kiedy próbujesz zabrać zwierzę w ręce. Jeśli twoja wiewiórka jest uprawiana w przedszkolu, będzie o wiele bardziej ufna, ale nadal nie pozwoli jej opiekować się dzieckiem. Pat z tyłu to wszystko, na co może liczyć właściciel.

Przy dobrej zawartości w domu długość życia białka wzrasta kilkakrotnie, a poszczególne osoby żyją do 15 lat.

Stosunki sąsiedzkie lub inne zwierzęta domowe

Z naszymi mniejszych braci – psy i koty – wiewiórki żyją dość polubownie. Stopień adaptacji zależy oczywiście od natury każdej indywidualnej osoby, a także od wieku, w którym zwierzęta spotkały się. Idealnym rozwiązaniem jest równoczesny wzrost wiewiórki i szczeniaka (kotka). Znając się nawzajem od dzieciństwa, nie będą w nieprzyjazności.

Właściciel powinien pamiętać, że nawet pojedynczy kęs gryzący może poważnie skrócić żywotność białka. W ślinie naszych kubków zawierają specjalne bakterie, które mogą trafić do ośrodkowego układu nerwowego o puszystym pięknie. Zapisz zwierzę tylko w zastrzyku antybiotyku.

Ale z kim się białko po prostu nie dogaduje, to z gryzoni. Trzymaj je oddzielnie. Papugi i inne ptaki też nie będą zachwycone tą dzielnicą, bo będzie musiała ich polować, dobrze, albo spróbować przynajmniej wyrwać piórko, docierając do barów klatki.

Najbardziej ekscytujące pytanie: związek puszysty z dziećmi

Nawet rosnący w niewoli, białko zachowuje pewną ostrożność w kontaktach z osobą. Pozwól sobie na żelazo i wziąć ręce będą tylko pojedyncze osoby, a szansa, że dostaniesz tak bardzo mały. W większości przypadków od czasu do czasu można tylko dotknąć tylnej części bestii.

Jak radzić sobie z wiewiórką na spacer bez nadzoru i zostawić ją samemu z małymi dziećmi, nie jest zalecane. Starając się złapać zwierzę, dziecko może bolesne zarysowanie lub gryzienie. Starsze dzieci muszą wyjaśnić zasady porozumiewania się z wiewiórką, a następnie mogą w pełni doświadczyć raptury, karmiąc piękne orzechy z dłoni.

Zanim weźmiesz zwierzaka z domem, zapytaj ile żyje wiewiórki. Zakup zwierzaka dla dziecka, przygotuj się na to, że dzieci w wieku zmieniają się szybko, a cała odpowiedzialność za opiekę przez wiele lat spada na ciebie.

Dieta i zrównoważona dieta

Ile żywych białek w naturalnych warunkach zależy bezpośrednio od odżywiania. Dobrze karmione zwierzę może cierpieć wiele chorób i łatwo uniknąć niebezpieczeństwa. Jest szczególnie trudne w zimie, gdy głębokie zaspy i ciężkie mrozy nie pozwalają dotrzeć do sklepów. W większości przypadków jest to spowodowane ciężkimi warunkami, w których długość życia białka w naturze jest niska. Być może to wyjaśnia wszystkożerność bestii: nie musisz specjalnie wybierać, zjeść co pod ramię (a raczej pod stopą). Białko w naturze gaje orzechy i nasiona, wszelkie pąki, pąki i pędy drzew, owoców, jagód i grzybów. I nawet owady po drodze trafiają do jedzenia. Chciała polować na jaszczurki i pisklęta.

W domu utrzymania, gospodarz musi również zapewnić bogate i różnorodne menu. Podstawą są płatki zbożowe, orzechy zwyczajne (z wyjątkiem migdałów) i surowe nasiona słonecznika (dynia, słonecznik). Pamiętaj, aby przygotować się na szyszki sosnowe, jodłowe i cedrowe.

Z pewnością w diecie zwierząt domowych powinny być obecne warzywa i owoce (w większości w postaci suszonej): jabłko, gruszka, suszone morele, cukinia, marchew. Świeże, można też podawać, ale nie zbyt często i małe plasterki. Grzyby suszone są ulubionym grzybem, ale nie obejmują pieczarek i bocznych grzybów.

Na zmianę proponuj jagody, gałązki drzew owocowych, twaróg. Zawsze w klatce musi być słodka woda.

Nie zapominaj, że życie wiewiórki w naturze przechodzi aktywny ruch. Siedząc w rekolekcji, zwierzę może przybrać na wadze i doznać różnych chorób stawów, więc codzienne spacery są obowiązkowe.

Zawartość białka w domu

Wiewiórka jest bardzo aktywnym zwierzęciem, dlatego pozwala to na spacer, ogranicza dostęp do przewodów i cennych rzeczy, do wszystkiego, co można spróbować na ząb. Jeśli wyjdzie z klatki, nie ścignij: nie da się złapać tego darni. Poczekaj, aż będzie głodna i wróci do domu.

Do kąpieli i grzebienia nie jest konieczne, przez to tylko komplikować życie zwierzaka, narażając go na niepotrzebny stres. Wkładając do klatki dużą filiżankę wody, zapewnisz wiewiórkę do samodzielnego rozwiązywania problemów z higieną. Dwa razy w roku jest molting, w tym okresie można zmniejszyć liczbę spacerów, tak że gruba wełna nie pokrywa całego pomieszczenia.

Posłuszny instynkt, wiewiórka ukryje wszystkie niezabezpieczone jedzenie, rezerwuje na zimę. Nie da się tego pozbyć, ponieważ takie zachowanie jest związane z naturą. W związku z tym ograniczyć ilość podawanego jedzenia, oferować dokładnie tyle samo, ile ma prawo do jednego dnia. Podczas spacerów nie wolno swobodnie spożytkować zwierzęcia, zwłaszcza w przypadku szkodliwych słodyczy i ciasteczek, które mogą skrócić żywotność białka, podważając jego zdrowie.

Sprzęt dla zwierząt domowych

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest duża i przestronna woliera, w której zwierzę może biegać i wspinać się po ścianach (pożądane jest, aby miały drewniane wykończenie). W domu białko ma minimalną długość życia wynoszącą 6 lat, więc upewnij się, że wytrzymałość obudowy jest wystarczająca. Minimalne wymiary ogniwa to 100 x 100 cm, a wysokość – nie mniej niż 150 cm.

W szafie należy zainstalować podajnik i misę do picia, najlepiej koło. Ponieważ zasoby energii tych pussy są naprawdę nieograniczone, takie urządzenia są najbezpieczniejszym sposobem na jego wydłużenie. Wkrótce zauważysz, że to się kręci przez wiele godzin.

Należy założyć gniaz, w którym dodaje się kawałki papieru, tkaniny, mchu i waty, aby zwierzak mógł wyposażyć je według własnego uznania. Podczas czyszczenia nie należy dotykać.

Klatka potrzebuje palety, więc można ją oczyścić bez przerażającego zwierzęcia. Pamiętaj, że są one dość "pachnące", więc często będziesz musiał oczyścić klatkę. Codzienne sprzątanie jest zalecane (maksymalnie co drugi dzień).

Reprodukcja

Hodowała potomstwo białka przez 35 dni. Światło pojawia się od 2 do 10 (czasami 12) nagiego i ślepego.

Dopiero po 14 dniach będą pokryte futrem, a 28 dnia otworzyły oczy. Bliżej 2 miesięcy dzieci stają się praktycznie niezależne, a do 5 miesiąca – starsze osoby.

W domu przeciętna długość życia białek jest większa, ale potomstwo nie zawsze można uzyskać. Tylko z dobrze zbilansowaną dietą i wystarczającą aktywnością fizyczną puszyste piękno mogą zadowolić właścicieli wyglądem niemowląt.

Typowe choroby, profilaktyka i leczenie

W domu, z powodu złej zawartości białka często cierpi na otyłość, choroby kości i stawów, często występuje awitaminoza. Jasne jest, że z takim bukietem o potomstwie nie musi myśleć, a życie samego zwierzęcia jest zagrożone. Jeśli białko zaczęło wykazywać brak aktywności, słaby apetyt, letarg, musisz skontaktować się z lekarzem weterynarii, przeanalizować dietę i liczbę spacerów.

Zwierzęta również cierpią na choroby zakaźne, takie jak zaraza, zapalenie mózgu, świerzb, grzyb skóry. Aby zapobiec pogarszaniu się stanu, z jakąkolwiek zmianą zachowania, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Gdzie mogę kupić wiewiórkę?

Zwykle są to specjalistyczne szkółki i sklepy z pamiątkami. Jeśli masz pewność, że możesz zapewnić długie, godne życie wiewiórce, możesz złożyć zlecenie w którymkolwiek z nich, a wkrótce będziesz miał inteligentnego zwierzaka.

W porównaniu z warunkami naturalnymi, gdzie białko jest uwalniane tylko 2-3, maksymalnie 4 lata życia, mieszkających w mieszkaniu miejskim daje jej szansę na życie znacznie więcej. Ale czy komórka zastąpi lasową polanę, pnie drzew ocieplonych przez słońce i możliwość zamieszkania w pobliżu krewnych? Najprawdopodobniej nie, ale niewolnik, wychowany w niewoli, nie może już żyć w środowisku naturalnym.