244 Shares 3674 views

Elbrus – najwyższy szczyt w Rosji

Górskiej scenerii fascynuje swoim pięknem i wielkością i urzekający władzy. Na górskich kurortach ludzi wyjeżdża z takim samym entuzjazmem jak w morzu lub w lesie. Ponadto, często w taki urlop może dostać trzy w jednym: wspiąć się na szczyt, a świadkiem niesamowite piękno malarstwa, wędrować przez las, który obejmował górach i pływać w pewnym górskiego potoku. Aby mieć dobry wypoczynek, ucieczkę od szarej monotonii codziennego życia, nie muszą wyjeżdżać za granicę, bo wakacje w górach, Rosja jest w stanie przywrócić siłę, wigor, zdrowie i dać wiele radosnych emocji i wrażeń.

Poprawy ich zdrowia i cieszyć się wspaniałą przyrodę, cieszyć się lokalny smak pomaga Kaukazie. W tym niesamowite miejsce przyciąga nie tylko mieszkańców ogromnej Rosji, ale także gości z Europy, Azji i innych kontynentów. Nie jest tajemnicą, że najbardziej najwyższa góra w Rosji jest tylko Kaukaz, i to się nazywa Elbrus. Granica między Europą a Azją jest prawie warunkowy, więc w połączeniu Elbrus jest uważany także najwyższy szczyt w Europie.

Ta słynna góra znajduje się na granicy między republikami Kabardyno-Bałkarii i Karaczajo-Cherkessia. Najwyższym punktem jest na zachód od jej szczycie, jego wysokość wynosi 5642 m. Wschodnie szczyt mniej, ale nie dużo, a jest 5621 m. Odległość między wierzchołkami 3 km. Większość wysokich gór w Rosji są pokryte śniegiem, lodowce rozciągnięta nad powierzchnię 134 m 2.

Pierwsze wejście na Elbrus jest datowany na 1829 rok. Następnie, aby dotrzeć na szczyt, cała wyprawa kierowana przez generała Emmanuel zebrano. Zawierał on nie tylko rosyjskich naukowców i badaczy, ale także wielkie umysły Europy, jak i Kozaków, żołnierzy i lokalnych przewodników. Cokolwiek to było, ale najwyższa góra w Rosji nie został zdobyty przez naukowców i dyrygent – Hilary Khachirov.

Jednak większość turystów nie pamiętam nazwy dyrygent, pierwszy postawił stopę na górze lub imię generała, który kierował ekspedycją. Pamięć jest nazwisko osoby, wzrosła do 209 razy – Elbrus to Zahalinov Ciocca Aslanovich. Ten niesamowity człowiek, nawet pomnik. Ostatni góral wykonane wzrost w wieku 110 lat.

Najwyższa góra w Rosji – to nic innego jak uśpiony wulkan. Wierzchołek Elbrus niegdyś kratery, z którego wylewa się lawa tworząc nowoczesny wygląd gór. Wspinać góra nie jest tak trudne, ponieważ na południowych stokach wystarczająco rozwinięta infrastruktura, jest wahadło i kolejka linowa. Ale nadal, aby poczuć prawdziwy klimat gór Kaukazu, zaleca się co najmniej jeden spacer poziomu. Grunt pod stopami wielu turystów przypomina powierzchnię księżyca.

Naukowcy są skłonni myśleć, że najwyższa góra w Rosji nie śpi w jej kipiącym magmy, więc Elbrus dużo wodoru źródła siarczku wodnych. W zimie, góra zamienia się ulubionym miejscem dla snowboardzistów i narciarzy. Tam są wyposażone utworów dla początkujących, jak i dla prawdziwych profesjonalistów. Dla każdego Elbrus przygotował wiele przyjemnych niespodzianek i radosnych emocji. To lepiej raz zobaczyć na własne oczy na to piękno niż wiele razy, aby wysłuchać lub przeczytać o to wspaniałe miejsce.