356 Shares 9013 views

Pomrów wielki: Opis i zdjęcia

Tylko jedno słowo „ślimak” sprawia, że ludzie zdegustowany. Przed oczami natychmiast powstaje przeciwnie, dość brzydkie, bezkształtną śliskie stworzenie, które zawsze gdzieś dreszcze.

Czy natura nie ma powodu, że mogę produkować więc nikt nie musi nigdzie odpowiedniego zwierzęcia? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, konieczne jest, aby zbadać bardziej szczegółowo niż charakteryzuje pomrów wielki, którego zdjęcie jest teraz w Twoich oczach. Po przeczytaniu opisu ślimak, ludzie będą mieć pomysł, co pojawienie się istoty, sposobem na życie wiedzie, które mają swoje siedliska.

Duży drogowej (lub lampart) Slug: Wygląd

Przedstawiciele tego typu największy ze wszystkich gatunków dużych ślimaki. W różnych częściach świata, te mięczaki przywożone z Europy, która jest ich ojczyzną. Pomrów wielki – to milczek oderwanie Landsnails. Jego ciało składa się z jedną nogą, która łączy się z głową ślimaka i nazywany jest podeszwa. Długość ciała mięczak sięga od 10 do 20 cm. Czasami ciała zwierzęcia rośnie do 30 cm. To jest pomarszczona i nieco zaokrąglona, koniec tylnej części jest skierowana.

ślimaki ciało obustronnie symetryczne. Z góry jest on objęty tzw płaszcz jako talerzu. Znajduje się pod narządów płciowych i odbytu. Na ogonie kil.

Farbowanie odbywa się ślimak od jasnoszarego do kasztanowego, często żółtawo-biały lub szary. Wszystko ciało dużego ślimaka z poboczu drogi pokryte czarnymi plamami i paski. Ten „cute” rzeczą ma bardzo długie macki. Śluz ich bezbarwny.

struktura wewnętrzna

Z tyłu jest widoczny pod skorupy małża skóra, która, podobnie jak wszystkie inne ślimaki znacznie zmniejszone. Na białym kolorze zlewu w kształcie wydłużonego owalu, długość – 13 mm, a szerokość – 7 mm. Zakłada się, że nie są przechowywane substancje lecznicze. O powłoce znany od czasów starożytnych i wykorzystywane do celów leczniczych.

Leopard ślimak układ pokarmowy składa się z radula, gardła, przełyku i jelit. W jelitach, cztery wydziały mają związek z wątrobą, a pozostałe dwa po prostu zwisać swobodnie wewnątrz ciała.

Na pierwszy rzut oka, to ślimak przypomina bardzo proste stworzenie, ale on ma układ nerwowy, który składa się z podkorowych. Każdy zwój ma swoje miejsce: pedał leży pod radula, brzucha – trochę na prawo od linii środkowej i trzewnej zwojów postanowił w środku, pomiędzy powłoką przełyku i języka.

siedliska

siedlisko z dużą przydrożnego ślimak pokrycia dużych obszarów. Obszar zamieszkania w obszarach mokrych i klimatu umiarkowanego. Ślimaki żyją tylko w siedliskach o odpowiedniej wilgotności. Dla nich jest bardzo wygodne siedlisko las liściasty miot.

Ślimaki są rodzime do Australii, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej. Są one również w zachodniej i centralnej części Europy, na Kaukazie, gdzie ich ulubionym miejscem jest pola, łąki, lasy, ogrody i jaskinie.

Pomrów wielki: pasza

Te roślinożerne mięczaki, zgodnie z wyborem żywności nie jest zbyt kapryśny. Podczas ich zatrzymania w terrarium powinna zapewnić Warzywa, owoce i grzyby. Osobno, musimy skupić się na tym, co jest zasilany pomrów wielki w dziedzinie naturalnego życia.

Głównym pokarmem mięczaków jest uważany roślinność. Leopard ślimak żywi się opadłych liści, kwiatów, owoców i delikatne pędy żywych roślin. Czasami grzybów obecnych w jego diecie. Mimo tych ślimaków i jeść dużo, pokazując żarłoczność mogą żyć bez jedzenia przez około 60 dni, jeśli to konieczne, będąc w wilgotnym miejscu.

Pomrów wielki: reprodukcji

Gatunek ten, jak również wszystkie ślimaki, charakteryzuje obojnacki układu rozrodczego. Każda osoba ma narządy płciowe, które odpowiadają na podłogę. Produkty seksualne stają się dojrzałe z różnicą czasu. Najpierw przychodzi dojrzewania plemników. Jest pakowany saszetek – spermatoforów. Potem zaczyna się wydzielanie śluzu u mężczyzn. Substancja ta jest obdarzony zapach, zgodnie z którym ślimak jest jego krewnym.

Ceremonia ślubna na drogach dużych ślimaki jest bardzo nietypowy sposób. Mięczaki powiesić na włókna śluzowych głową w dół, ich ciała splecione w pojedynczych kłębkowowo genitaliów. Ponieważ niebieskie penisy ślimaki osiągnięcia ogromnych starań, aby oddzielić pary małżeństwo nie zawsze jest to możliwe. W tym przypadku, niektóre osoby uciekają się do co najmniej półbajtowego narządu płciowego, który po pewnym czasie rośnie.

Po zapłodnieniu jaja mięczak sprawia układania w ziemi, średnio jednej dorosłej osoby może położyć się między 30 a 70 dużych jaj. Ich rozwój następuje w ciągu 21-35 dni, po czym światło pojawia się małe ślimaki. Dojrzałość płciowa na nich przychodzi po 60 dniach. Living zwierzęta te są nie więcej niż dwa lata.

znaczenie gospodarcze. zranić

Dla natury ślimaki przynieść pewne korzyści, jak pielęgniarki. Są one zdolne do recyklingu opadłych liści z drzew, co czyni je próchnica. Ale przede wszystkim, te mięczaki, w tym pomrów wielki, powodując dość znaczne szkody w rolnictwie.

Szczególnie wielkie szkody dla tych żarłocznych stworzeń są przyczyną ziemniaki, jedzenie bulwy i rośliny liści. cierpi ona przed inwazją ślimaków kalafior, kapusta, różnych odmian sałaty, korzeni, sadzonek warzyw i owoców truskawek, pomidorów i ogórków. Winnice i plantacje cytrusowe cały wpływ tego szkodnika.

Znacznie mniej szkód powoduje pomrów wielki następujących upraw:

  • Czerwona kapusta.
  • Korzenie i liście pietruszki.
  • Cebula i czosnek.
  • Uprawy jęczmienia i owsa.

Pszenica jara, lnu i gryka prawie nie czuję inwazję ślimaków. Poza tym skorupiaki żarłocznie zniszczyć plony, nadal są nosicielami chorób grzybiczych i wirusowych. Wśród tych szkodników się i pomrów wielki. Opis tych chorób, do których należą plamienia kapustę, ziemniaki zarazy i mączniaka rzekomego, pozwala sprawdzić ponownie złośliwego ślimaka. W związku z tym powstaje pytanie, w jaki sposób pozbyć się tego bolesnego wroga?

Metody i sposoby radzenia sobie z ślimaki

Zanim dowiemy się, jakie są skuteczne metody zwalczania ślimaków, musisz nauczyć się i czas, aby wykorzystać wszystkie dostępne środki zapobiegawcze. Przede wszystkim konieczne jest, aby upewnić się, że obszary miał dużą liczbę naturalnych wrogów ślimaki. Należą jeże, żaby i ropuchy.

Dodatkowo, wokół miejsca, aby wykonać wykop i posypać ją piaskiem, igliwia, wapna i pokruszonych skorupek jaj. Takie ślimaki barierowe będą musieli obejść. Rośliny w łóżka powinny być wolne od chwastów, cienkie się ich czas.

Zwalczanie ślimaków można zbierając swoje ręce. W tym celu, w nocy między roślinami rozłożone kawałki kory lub garść mokrych skoszonej trawy, która zostanie ukryty pod szkodnikiem. Rano spokojna ręka zaczyna zbieranie szkodnika o nazwie „pomrów wielki”. Jak się go pozbyć, ludzie znają wiele sposobów, jeden z nich – to połowu skorupiaków puszka piwa, który jest w tym przypadku przynęta na śliskich intruzami.

Jeśli powyższe metody nie działają, aby pozbyć się ślimaków i dotarł do masowego rozmnażania się szkodników, będą musieli używać środków chemicznych. Obecnie było to nowa generacja narzędzi że wszelkie zagrożenie dla środowiska naturalnego nie są.

ciekawostki

Czy wiesz, co zwierząt na naszej planecie została uznana wśród samych Toothy? Prawdopodobnie jest to bardzo interesujące dla wszystkich. Choć to zaskakujące, ale toothy istota, która nie jest drapieżnikiem – to pomrów wielki. Jego język ma około 30.000 zęby! Ten język z tarką pomaga ślimaki szlifować wszystkie produkty, na których żeruje i zrobić je w dużym otworze.

Można stwierdzić, że istnieją nie tylko duże drapieżniki Wśród toothy ryby, ale skorupiaki, które są najmniejsze członków królestwa zwierząt.