418 Shares 8669 views

trawa kulturowe: nazwa. Rośliny lecznicze i zioła kulturalnych

Człowiek od czasów starożytnych stosowane w codziennym życiu i dzikiej uprawianych ziół, nazwy których są znane wszystkim – mniszek lekarski, łopian, pokrzywa, glistnik, koniczyna, dziki rozmaryn, szałwia, Adonis, a kilkaset tysięcy gatunków. Są one uprawiane do spożycia przez ludzi, przygotowywania leków do żywienia zwierząt, do stosowania w przemyśle.


Co to jest trawa

W świecie istnieje grupa roślin:

 • Drzewa – mają wysoki pień pokryty korą, licznymi oddziałami odbiegających od pnia.
 • Krzewy – zamiast głównego pnia utworzyli kilka subtelnych zdrewniałe łodygi.
 • Zioła – nie posiada kufer, ale mają miękkie łodygi że umiera każdego roku. Są rocznych, dwuletnich i wieloletnich.

Dzikich i uprawnych traw

Rośliny, które rosną bez pomocy człowieka zwanego dzikiego. Mają one zastosowanie, gdzie istnieją odpowiednie warunki klimatyczne dla nich. Rośliny zielne, że człowiek ma zasadzone lub zasiane, jest pod opieką (podlewane, traktowane, odżywiona) – trawy kulturowego. Przykłady upraw znane od czasów starożytnych. W toku prac selekcyjnych, naukowcy znacznie poprawiła się jakość traw kulturowych, zwiększając ich tolerancję na suszę i mróz, wydajność, odporność na choroby.

Jedna i ta sama roślina może być dziko rosnących i kulturowych. Na przykład, jeśli naturalna trawa rośnie łąki koniczyna, to jest dziki. Jeśli człowiek sieje koniczyny na pastwiskach i troski o niego, on staje się rośliną uprawną.

Ogórek – to zioło?

Gospodarstwo jest bardzo szeroko stosowane trawę kulturowej. Ich nazwy są zróżnicowane – sałata, szczaw, tymotka łąkowa, melisa, tymianek, koper, pietruszka, musztarda, chrzan, pospolity, żeń-szeń i inne. Wszystko to jest doskonale znane przykłady. Ale czy wiesz, że ziemniaki, ogórek i pomidora – w rzeczywistości, tej samej kultury trawy? Ich nazwiska są nam znane, ale postrzegamy je jako warzywa. W rzeczywistości, warzywa są nazywane w języku potocznym owoce tych roślin, a ich forma życia roślinnego nazywa trawa. Przez analogię, banan, ananas i karczocha – także roślin zielnych, tutaj można to pszenica, żyto, groch, fasola i inne uprawy, które nie mają pnia drzewa lub zdrewniałe łodygi.

klasyfikacja

Z naukowego punktu widzenia, trawa dzieli się na:

 • Jednoroczne – zamierają całkowicie po okresie wegetacji i owocowania (na przykład, koper, groch). Aby odnowić je tylko za pomocą nasion.
 • Rośliny dwuletnie – pełny cykl życia , który trwa do 24 miesięcy i obejmuje dwa sezony wegetacyjne. To, na przykład, kapusta, marchew, Daisy.
 • Byliny – rośliny, których cykl życia jest więcej niż dwa lata. Dziurawiec, łopian, banany – klasycznym przykładem wieloletnich traw.

Inne opcje klasyfikacyjne

Przez sektor przemysłu:

 • zboża, pasz traw (hodowli);
 • roślin zielnych, które są owoce warzywa (roślinny);
 • kwiaty (kwiat).

Dla celów gospodarczych:

 • jadalne zioła – koperek, pietruszka, kminek, gorczyca, bakłażan i setki innych.
 • Rośliny pastewne – lucerna, esparceta, Tymoteusz i inni.
 • Spinning Grass – len, konopie i inne.
 • Miód rośliny – gryka, koniczyna, itp zmeegolovnika.
 • Lecznicze rośliny uprawne – zioła stosowane w medycynie. Ten Rumianek pospolity, waleriana, żeń-szeń, mięta, tatarak, dziurawiec, seria, babki, oregano. Zostali wysiano na zebranie przydatnych pola Materiał: liście, kwiaty, korzenie.
 • Farbowania roślin – nagietek, który odnosi się także do roślin leczniczych.
 • trawa techniczne – rzepak.

Klasyfikacja gatunku rzadko

Rośliny uprawne (zioła zestawie) są czasami klasyfikowane w zależności od ich składu chemicznego, biorąc pod uwagę częstość występowania jakiejkolwiek substancji:

 • belkovosoderzhaschie,
 • skrobia,
 • słodki,
 • nasion oleistych,
 • istotne,
 • pikantny,
 • alkaloid,
 • włókno.

Opcje Tytuł

Każda roślina ma wiele imion. Nazwiska osób trawie (warianty mogą znacznie różnić się między sobą) dokładnie reprezentować ich szczególne właściwości. W świecie naukowym, to roślina imieniu łacińskich słów.

znajome nazwisko Nazwa w języku łacińskim język miejscowy
vandalroot Kozłek officinalis L. korzeń drewna kadzidło kota
Dziurawiec Hypericum perforatum L. Iwanowo trawa zdrowy trawa, łzy Bogoroditsiny
konwalia Convallariamajalis L. Molodilnik, królik uszy, język drewna, komora
Taraxacum officinale Taraxacum officinale Wigg Ząb trawa mniszek lekarski, cykoria rosyjski, żydowski nipplewort cap
rumianek Matricaria chamomilla L. Napój alkoholowy, rumyanka
glistnik Chelidonium majus L. Ostróżka, liverwort, jasne trawy

trawa kulturowe Rosja

Nazwy roślin zielnych, które rosną w ogromne połacie naszego kraju, są bardzo liczne. Hodowle prowadzono na polach rolnych, żyznej ziemi, które pozwalają zgromadzić bogate plony. Gospodarze są wysiewane i uprawiane w ich podwórkach dużo ziół.

Najczęstszym kulturowy roślin zielnych Rosja jest pszenica. Z pozostałych zbóż uprawianych na terenie całego kraju, można nazwać żyto, owies, jęczmień, kukurydza, soja i proso.

Popularne rośliny strączkowe – groch, fasola, soczewica.

Ziemniaki – jedyny rodzaj krahmalonosnyh roślin zielnych, które są z powodzeniem uprawiane w Rosji. Mamy również uprawiany unikalne upraw cukru – buraki cukrowe.

Rodzajów ropy są powszechne słonecznik, rzepak, len, gorczyca.

W dziedzinach, w każdym ogrodzie rośnie roślin warzywnych – ogórki, cukinia, dynia, bakłażan, pomidory, kopru, rzodkiewki, buraki, cebula, marchew i kapusta. Wszystkie powyższe – to także trawa kulturowe Rosja. Ich nazwiska znajdują się w botanicznego jako odniesienie roślin zielnych. Choć brzmi to dziwnie, zgodzi się Pan!

zioła lecznicze kulturowe

Nazwy roślin leczniczych, które ucywilizować w Rosji są bardzo liczne. Łącznie w kraju kilka milionów hektarów przeznaczonych na sadzenie ziół leczniczych. Częściej siać mięta, rumianek, waleriana, babki, łopian, pokrzywa, celandine. Mniej uprawiane lawendy, dziurawiec, seler, imbir, Motherwort, szałwia, estragon, oregano, bazylia.

W ostatnich latach obszar pod ziół leczniczych są szybko zredukowane. Głównym powodem – nieracjonalności ekonomicznej. Rośliny zielne wymagających opieki, głównie leczenie upraw odbywa się ręcznie, ceny surowców są niskie. Ponadto, wiele ziół w latach panować upraw innych roślin jak chwasty, znowu i znowu, rosnące między rzędami.

Ze względu na wysoką wartość tych roślin w czasach sowieckich, to koniecznie zawarte w rotacji. Dziś jednak, rolnik siewu pszenicy i słoneczniki – te rośliny, które zapewniają maksymalny zysk. A kto chce sadzić szałwię? Być może jest to pytanie retoryczne.