560 Shares 5639 views

Gdzie jest najszersza rzeka na świecie?

Najszersza rzeka na świecie … Gdzie ona jest nadal? I ile czasu w tej sprawie będą musiały zapewnić, że po przezwyciężyć swój bieg, aby znaleźć się po drugiej stronie? Generalnie widać, jeśli mamy szczęście mieszkać przy nabrzeżu, której szerokość jest znacznie większa niż nasze pole widzenia, jesteśmy automatycznie wprowadzane go do kategorii mistrzów świata. Jednak jest to nie więcej niż wytworem naszej wyobraźni. Ani Dniepr lub Wołgi, Lena lub do rekordzistów, niestety, nie mają zastosowania.

Rozdział 1. najszersza rzeka świata: La Plata, lub Silver River Znajduje się w Ameryce Południowej, La Plata (lub Silver River) jest cały system rzeczny, który po uformowaniu w widłach Parany i Urugwaju. Jej długość jest imponująca i wynosi 290 km. Praktycznie nie pozostają w tyle za tym liczby i szerokości – 220 km (przy zbiegu Atlantyku).

Nawiasem mówiąc, Srebrny jego rzeka nazywa tylko mieszkańców. Latynosów uwierzyć, że nazwa jest bezpośrednio związana z dawnych czasów, kiedy w wodzie może być praktycznie nie ma problemu ze znalezieniem prawdziwego srebra.

Obecna nazwa została nadana do Brytyjczyków. Ci, którzy znają języki obce, to będzie proste do naśladowania, że River Plate – Program „river plate”. Skąd ten dziwny kombinacji słów? Wszystko jest proste: najszersza rzeka na świecie, ma dno, które jest rzeczywiście przypominający statek – to mieszkanie z dużą ilością ławice przybrzeżne. Jest na nich raz usiąść do odzyskania w długiej podróży brytyjskich okrętów.

W zasadzie lokalnej flory i fauny La Plata nie jest szczególnie różni się od flory i fauny inni są w pobliżu zbiorników. Z wyjątkiem, być może, fakt, że jest domem dla rzadkich gatunków delfinów i zagrożonych gatunków żółwi morskich.

Rozdział 2. najszersza rzeka na świecie (Rosja) Porozmawiajmy teraz o naszym kraju. Jaką rzece można nazwać mistrzem? Prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie, myślenia i patrząc na mapę, można każdy student. No, oczywiście, to Zachód syberyjska rzeka Ob.

Utworzony w wyniku fuzji z Katun i Biya, bieganie na odległość 5400 km, Ob wreszcie wpada do Morza Karskiego, tworząc słynną Zatokę Ob. Umieścić wymieszanie dwóch potężnych rzek naprawdę imponujące. Fakt, że woda z Katun mają zielonkawy odcień, a Biya – biały lub szary brudny. W jednym urządzeniu, są na lato i jesień tworzą charakterystyczne prążki powierzchniowych.

Co jeszcze wyróżnia Ob od setek i tysięcy rzek i strumieni kraju? Wymienić co najmniej kilka funkcji:

  • Po drugie tylko do Jeniseju i Leny, najszersza rzeka w Rosji jest również uważana za jedną z warstw wodonośnych w kraju.
  • Ob Zbiornik jest ulubionym miejscem wypoczynku zarówno Nowosybirsku i turystów z okolic. Istnieje wiele ośrodków, hoteli i schronisk.
  • Staw znajduje się około 50 różnych gatunków ryb, z których większość – wędkowanie. Najczęstszym i cenne są jelec, karp, sieja, miętus, biały łosoś, okoń, jesiotra, Peled, płoć, sielawa, jesiotr, okoń, sieja, szczupak, jaź.

Sekcja 3: najkrótsza rzeka na świecie Zgadzam się, że trudno wyobrazić sobie rzekę, której długość wynosi zaledwie tylko 18 metrów. „No, co to jest rzeka? Ten strumień pewne „- próbować argumentować dużo, a stracą sporu.

Rzeka ta faktycznie istnieje, a jej początki zaczynają się wysoko w głąb jaskiń Plateau Arabica. Wrony, najgłębsze jaskinie planety, lodowatej wody w zbiorniku spadnie do Morza Czarnego.