213 Shares 2426 views

Dreiser, "Finanse". Powieść o duże pieniądze i możliwości

Ze względu na pisarza Teodora Drayzera wiele doskonałych książek. On barwnie i malowniczo opisany życie w Ameryce pod koniec XIX – początku XX wieku. udało mu się doskonale oddają nastrój, jaka panowała wówczas w społeczeństwie. Najsłynniejsza seria jego utworów są uważane za „American Tragedy” i „Trilogy of Desire”.


protagonista

„Trilogy of Desire” pisarz zaczyna od opisu dzieciństwa i młodości lat bohatera. Należy zauważyć, jak czule wyznacza jego charakter Dreiser. Finanse odwrócił energiczny, przedsiębiorczy i inteligentny. Łączył w sobie wszystkie cechy niezbędne do realizacji najbardziej śmiałych projektów. Jednocześnie, centralny charakter miał negatywne cechy, takie jak pycha, próżność, który nie omieszkał wykorzystać, aby osiągnąć swoje cele. Sumienie wolno kraść, oszukiwać i zastąpić. Ponadto, mając miły wygląd, posiadał on do swego ludu, a zwłaszcza kobiet. I ostatecznie doprowadzić do jego śmierci.

historia

Wydarzenia z powieści rozgrywa się w Filadelfii. W dużej rodzinie, urodziłem inteligentnego chłopca, który nauczył się ich pierwszy prowizję w dokach godzinami czekają na przybycie statków towarowych. Potem, jako nastolatek, on trzykrotnie asystenta biurowego ziarno. On zjednała sobie do właściciela tej firmy i był w stanie zdobyć jego zaufanie. Po przedwczesnej śmierci Naczelnego Frenk Kaupervud dostał się do spuścizny biznesowej.

Akcja opowieści

Uznając, że towary handlowe – nie jest tak opłacalne, jak powinno być, Frank zaczął grać na giełdzie i wkrótce stał się sukcesem makler. Ciekawe i odwrót od głównej narracji, która sprawia, że Teodor Drayzer. „Finanse” nie tylko opowiada historię bohatera, opisuje również podstawy Stanach Zjednoczonych systemu finansowego, giełd pracy, transakcje na akcjach i innych.

Centralny konflikt

Szybko zdając sobie sprawę, że jego talenty finansowe i zdolność do ludzi urok może przyczynić się do osiągnięcia pożądanego, Cowperwood kupuje akcje tramwaj (formy transportu publicznego) i ustanawia monopol na miejscu. Ma konkurować z dobrze znanych potentatów biznesu pełzanie do ich zaufania i używać ich połączenia.

Jednak, gdy w 1871 roku w Chicago Stock Exchange pożaru, ludzie w panice próbuje sprzedać wszystkie swoje akcje, które dewaluuje przeszłość. Zatem Frenk Kaupervud jest linka. Tuż przed tymi wydarzeniami, to przed ich akcji wzięło miasto pół miliona dolarów i musiał zainwestować pieniądze w przedsiębiorstwie. Za defraudację jego więziony przez cztery lata. Ale w tworzeniu oskarżenia i skazania był potajemnie człowiek, który chciał się zemścić na Franka.

Prywatne życie bohater

W dwadzieścia jeden młody i młody człowiek zakochany w życiu żonaty Lillian. Była starsza i wydawało się nieosiągalnym bóstwo. Z tego małżeństwa urodziło się dwoje dzieci, ale para szybko schładza się do siebie, bo pragnienie życia i działalności nieograniczone Frank nie może być łączona z rozmarzenie, wdzięk i powolność żoną. Obaj wiedzieli i nie domagać się kontynuacji wspólnego cierpienia. Pieniądze na utrzymanie dzieci Cowperwood wypłacanych regularnie, spotkał się z nimi i pomógł z co mógł. W związku z tym, że pokazał się dobrym ojcem, jak daleko, jak to możliwe. Być może jest to efekt i poszukiwane Dreiser. Powieść „Finanse” w tym samym czasie pokazał twardy biznesmen i miłośnik prowizji, który był gotowy do szaleństwa dla dobra ukochanej.

Zima 1871 na kolacji w jednym z „ojców założycieli” miasta – Pan Butler, Frank widzi swoją siedemnastoletnią letnią córkę, Eileen. Zaczynają się spotkać w tajemnicy, jak ojciec dziewczyny nie pochwalam takiego zachowania. Ta pasja i tajemnica doprowadza się do faktu, że Butler wynajmuje detektywa do śledzenia jej córkę, a znajdzie paskudną niespodziankę.

Właśnie w tej chwili ogień na giełdzie pozwala na obrażonego rodzica dokonania zemsty i umieścić sprawcy i molester w więzieniu. Ale nie zdawał sobie sprawy, że jej córka miała również swoją opinię na ten temat i kategorycznie nie chcą zrezygnować swój ulubiony. Nosiła przeniesienie go do ubiegania się o poprawę systemu i zwolnienia warunkowego. Satysfakcja z jego wniosków była możliwa dopiero po śmierci Butlera trochę więcej niż rok.

Końcowego przejścia

Chodzi o tej historii nie został jeszcze ustalony. Te zwroty akcji i zmiany natychmiast padł na bohaterów, a jak Dreiser. Finanse nie miał żyć długo i szczęśliwie. Ledwo wyszedł z więzienia, on skorzystał z nowo powstałej paniki na giełdzie i kupił akcje kolei. To sprawiło, że dawny karnej, wczorajszy więzień bogaty i potężny mężczyzna. Żona dała mu upragnioną oficjalnego rozwodu, a miłośnicy udał się do Chicago, gdzie czekał na nowe życie.

Główną ideą, że chciałem przekazać czytelnikowi Teodor Drayzer: finansista umieścić swoje marzenia i cele, przede wszystkim, ale w tym przypadku wszystkie zakręty. Oczywiście, nie jest to prawo credo dla czytelników, ale taka postawa jest typowa dla amerykańskich obywateli tego okresu.

krytyka

Praca ta, podobnie jak inni, znalazła swoich czytelników. Dreiser, „Finanse”, która została uzupełniona o dwa więcej książek, był w stanie nie tylko do zarabiania pieniędzy za swoją pracę, ale także przyciągnąć krytyków. Byli rodzaj niego, jeśli o to chodzi, nigdy. Nie wiemy, jakiego rodzaju osoby wybrany jako prototyp dla jego bohatera Dreiser. Finansista, których opinie były bardzo pochlebne, odwrócił barwne postacie, odpychające i atrakcyjne w tym samym czasie.

Jeśli chcesz przyłączyć się do kultury amerykańskiej wojny domowej, a następnie można bezpiecznie przyjąć tę powieść. Korzystanie z jego niezaprzeczalny talent, Dreiser, „finansista”, który szybko odzyskał miejsce w słońcu literackiego, w stanie przyciągnąć czytelnika do świata liczb, pieniądze i ciągłej walce.