316 Shares 5554 views

Lista filmów o wojnie domowej. Filmy o wojnie domowej w Rosji

Nasz kraj przeszedł wiele dramatycznych wydarzeń, które pozostawiły głębokie i bolesne piętno na losach kilku pokoleń. Jeden z nich – wojna domowa, która wynika z październikowej rewolucji 1917 roku. W okresie sowieckim usunięte i dziś ogromną ilość artystycznych i dokumentalnych filmów poświęconych tej dramatycznej stronie rosyjskiej historii. Filmy o rewolucji i wojnie domowej odzwierciedlać trudny okres w historii naszego kraju. Oferujemy pamiętać najlepszych zdjęć w tej kategorii.

„Białe słońce pustyni”

Kultowy film o przygodach żołnierza Armii Czerwonej Sukhov w Azji Środkowej, w czasie wojny domowej. Wracając do domu, spotyka oddział Armii Czerwonej zajmowanej przez schwytaniu bandy pod dowództwem Czarnej Basmachi Abdullah. Strażacy promocyjne opóźnia harem szefa mafii, a pozostawione w opiece nad kobietami i młody żołnierz Armii Czerwonej Sukhov Petrukha.

"Chapaev"

Najlepsze radzieckie filmy o wojnie domowej i rewolucji jest słynny obraz jednego z najbardziej znanych historycznych osobistości tamtych lat – dowódcy dywizji Wasilij Iwanowicz Chapayev. Film został nakręcony w 1934 roku. Na jej podstawie – tytułowa Roman Furmanova i dzienniki pisarza, a także wspomnienia kolega podziału dowódcy.

"Moonzund"

Filmy o wojnie secesyjnej nadal zdjęciu wykonanym na powieści Valentin Pikul.

W centrum fabuły filmu – żołnierzy i oficerów Floty Bałtyckiej cesarstwa rosyjskiego. Akcja w filmie ma miejsce w okresie od 1915 do 1917 roku. Na tle rosnących rewolucyjne nastroje bohater porucznik Weingarten zaangażowany w dramatyczne obrony Moonsund archipelagu. Celem pozostając wierny przysiędze żołnierzy i oficerów floty bałtyckiej – uniknąć przełom wojsk niemieckich do Piotrogrodu.

"Running"

Lista filmów o wojnie domowej kontynuuje malowanie, utworzony na podstawie kilku prac Mihaila Bulgakova „Running”, „Morze Czarne” i „Biała gwardia”.

W 1920 roku, na południu Rosji. Armia Czerwona wygrywa. Resztki Białej Armii i ich sympatyków uciekł z kraju. Na emigracji są ludzie z różnych środowisk społecznych. Część uciekinierów przylega do Walnego KHLUDOV – jeden z ostatnich oficerów, którzy walczyli przeciwko Armii Czerwonej. On rozumie, że nigdy nie wygra tej wojny, ale w dalszym ciągu wydawać rozkazy do wykonania i niesforne.

„Running” – szczęśliwy wyjątek od reguły sowieckiej dystrybucji filmowej. Pomimo faktu, że w obrazie białych zwolenników ruchu nie są pokazane na ostro negatywne strony, film kwalifikuje się służyć.

„Były dwa towarzysze”

Jest to film o wojnie domowej w Rosji, w której wydarzenia są pokazane z perspektywy dwóch walczących stron. żołnierzy Armii Czerwonej Niekrasow (syn kapłana) i Karjakin na polecenie komendy powinien być usunięty z samolotu na pozycje wroga kamerę. Wpadają w ręce machnowszczyzny pierwszy, a następnie podjąć swoich żołnierzy ubranych na białych, który cudem uniknął strzału.

Jednocześnie funkcjonariusz dawnej carskiej armii Brusnetsov po pokonaniu białych pod Perekop działa w Sewastopolu. Po drodze widzi Karjakin, ale jego strzał z gospodarstwa Niekrasowa spędzali Białej Gwardii. Brusentsov używa ostatniego naboju i zabija uratował mu Niekrasowa. Mając na czas przejścia statku kraju, nie może stać, gdy jego koń wpada do wody i płynie na statku, i strzela do siebie.

„Komisarz”

Ta cecha film o wojnie domowej w Rosji ma skomplikowaną historię. Nakręcony w 1967 roku, został zakazany przez 20 lat. Dla reżysera Aleksandra Askoldova taśma stała się pierwszą i ostatnią pracę w kinie. Podczas kręcenia pracy został zwolniony ze studia i wydalony z partii. Malowanie planował zniszczyć, ale według dyrektora, on potajemnie kopię montaż jego filmu. To pokazuje „komisarz” stało się możliwe dopiero w latach pierestrojki.

Fabuła – historia komisarz wojskowy Klavdii Vavilovoy przez Nonna Mordiukowa. Film ma wysoką wartość artystyczną i został uznany twórców w środowisku naznaczonym wieloma międzynarodowymi nagrodami. Radziecki pochwał za swoją rolę Vavilova wszedł dziesięciu najlepszych aktorek 20. wieku.

„Dni Turbin”

Trzyczęściowy film telewizyjny, który jest oparty na sztuce. Ostatni adaptacja powieści Mihaila Bulgakova „Biała gwardia”.

W sercu tej historii obrazkowych – opowieść o losach inteligencji w czasie wojny domowej i rewolucji rosyjskiej jako przykład rodziny turbin. Akcja toczy się w 1918 roku w Kijowie. Miasto przechodzi z rąk jednego zwycięzcę do innego, moc ciągle się zmienia: katalog Petlury, bolszewicy. Bracia Aleksiej i Nikolai turbiny pozostają wierni Biali, podczas gdy mąż Eleny, ich siostra, biegnie od miasta, pozostawiając żonę własnemu losowi. W tym trudnym dla turbin kraju pozostaje wierna tradycji i świętować Nowy Rok w gronie bliskich przyjaciół.

"Bumbarash"

Komiks, który jest oparty na historii Arkadiya Gaydara położono. Prywatna Bumbarash, który wszystko, łącznie z moją dziewczyną, uznany za zmarłego, powraca do domu z austriackiej niewoli. Ma mnóstwo navoyevat i marzy teraz o najbardziej podstawowych rzeczy: Małżeństwo, budowę ich domu, nowego życia. Natywne miejsca spotkać swoją chaos wydarzeń – moc ciągle się zmienia. Semen Bumbarash myślał, że idzie do przodu, i przyjdzie do wojny w jego rodzinnej miejscowości.

„Adiutant jego ekscelencji”

Film o pięć po pracy szpiega podczas wojny domowej Pavel Koltsov. Oficer ochrony w 1919 roku, został wysłany do Armii Ochotniczej. Po drodze, pierścień i innych funkcjonariuszy wpadł w ręce „zielonej”, ale dzięki odważnych działań scout udaje im się uciec. Komendant Główny Armii Ochotniczej powołuje Koltsov jego adiutanta. Spędza kilka tajnych operacji i pomyślnie przetestowane jego legendy kontrwywiadu.

Red czekista znakomicie grany przez Jurij Sołomin, otrzymała za tę rolę, tytuł „Czczony Artysta RFSRR.”

Dzieci i młodzież Film o rewolucji i imprezy 1918 – 1922 lat

Filmy o wojnie secesyjnej i strzelali dla małych i młodych widzów.

„Czerwone Diabły”, historia Pavla Blyahina, został napisany w środku bitwy pomiędzy wojskami czerwony i biały. Stała się jedną z pierwszych książek o wojnie domowej. W 1967 roku, ekrany spośród filmu przygodowego „Nieuchwytny Avengers” – filmowanie historię Blyahina. Obraz był niewiarygodny sukces nie tylko u dzieci, ale dla dorosłych widzów. Pozwoliło strzelać dwa kolejne filmy, kontynuując przygody nieuchwytnych mścicieli.

Akcja filmu rozgrywa się podczas wojny domowej w Morzu Czarnym. Ataman oderwanie Burnash odbywa się stepów Chersoniu i rabowania cywilnej. Czwórka przyjaciół, którzy cierpią z powodu tyranii bandytów, przysięgam, aby pomścić Burnashev. Jeden z nich, Danka, pod przykrywką syna starego przyjaciela za Ataman ją w kadrze, ale objawia. Przyjaciele próbują uratować od kary wpadł w ręce wroga Danko. Ich wyczyny dowiaduje Semen Budenny i oferuje młodym Avengers wstąpienia w szeregi Armii Czerwonej.

„Dirk” – pierwsza część trylogii, na podstawie powieści Borisa Rybakova. Trzyczęściowa przygoda została wydana w 1973 roku i od razu stał się jednym z najpopularniejszych filmów o wojnie domowej. Misha Polyakov i jego przyjaciele, Genka i Slava, próbując rozwiązać tajemnicę sztyletem, który spadł mu z rąk dowódcy Pole Armii Czerwonej. W przypadku jego nieobecności, przyjaciele zaczynają badać. Odkrywają, że broń należała do oficera marynarki, który służył na pancernika „Cesarzowa Maria”. Ale dla sztylet polowanie niebezpiecznych wrogów – Guard białe, a teraz przywódcą gangu, Nikita i jego prawa ręka sowa.

Współczesne rosyjskie filmy o wojnie domowej

„Admirał” – wspaniały nowoczesny obraz o wojnie domowej w Rosji. W grze fabuła – historia Aleksandra Kołczaka, jednego z najzdolniejszych uczestników Biali, Admiral i Supreme Ruler Rosji. Wydarzenia w filmie obejmuje okres od 1916 do 1920 roku – obroty lutym a październikiem i wojen domowych. Aktywnym uczestnikiem wszystkich tych wydarzeń, Kołczak pozostał wierny swoim przekonaniom, przysięgi i służby wojskowej.

Film został doceniony przez krytyków i odniósł wielki sukces z publicznością. Aby wyświetlić 10-epizod wersja telewizyjna Obraz został wyprodukowany w telewizji.

Najlepsze filmy dokumentalne o wojnie domowej

„Tajemnice rewolucji październikowej 1917: prawdą a fikcją” – obraz w 2001 roku, zaprasza widza do zapoznania się z tajemnicami i ciekawą wersją związanych ze zmianą władzy w 1917 roku. Czyje pieniądze administrować rewolucję, i jakie siły były za wydarzenia z tamtych lat?

„Rosyjski bez Rosji” – cykl filmów dokumentalnych poświęconych liderów ruchu biały, nakręcony przez Nikitoy Mihalkovym. Każdy program opowiada o znanej postaci historycznej, jej udział w wydarzeniach z tamtych lat i życia na emigracji. W cyklu wymienić: braci Kołczak, Denikin, Wrangel, Behrens.

wniosek

Filmy o wojnie domowej w Rosji, których wykaz jest przedstawione w artykule są bardzo interesujące z historycznego i artystycznego punktu widzenia i będzie pouczające dla różnych pokoleń widzów. Godność tych obrazów polega na tym, że nie tylko mówić o ważnych momentach historii narodowej, ale także tworzyć zainteresowanie jego badania.