850 Shares 5147 views

Rwa kulszowa. Objawy, przyczyny i leczenie

Nerw kulszowy, schodząc pod gluteus maximus mięśni, dzieli się na mniejsze oddziały i biegnie w dół całą kończynę dolną, zapewniając jej ruchliwości i wrażliwości. Jest to główny element splot krzyżowy, co wpływa na normalne funkcjonowanie niemal wszystkich narządów miednicy. Jego stan zapalny jest znany jako rwa kulszowa. Objawy zwykle pojawiają się proces patologiczny, w zależności od przyczyny choroby.

Większość obszar unerwienia nerwu kulszowego doprowadziły również do klinicznych objawów rwy kulszowej. Objawy zależą od Szczególnym obszarem uszkodzeń korzeni nerwowych zaczęło się rozwijać. Najbardziej charakterystyczną cechą zapalnego jest ból rwa kulszowa, lokalizuje się w zamkowej, w kości piszczelowej lub na tylnej części uda. To zwykle wzrasta z każdym niezręcznym ruchem. Charakter bólu może być znacząco różny i manifestuje się w postaci strzelania ból, mrowienie, pieczenie, drętwienie i „mrowienie”.

Rwa kulszowa jest zwykle objawem niż osobnej choroby. Osteochondroza wynikające na tle rwy kulszowej w kręgosłupie lędźwiowym międzykręgowy przepukliny, procesów nowotworowych kręgowego, ciążę – to jest najczęstszą przyczyną rozwijania kulszowej. objawy jej objawy są wyrażone zespół bólu pod wpływem ucisku zakończeń nerwowych. Klęska nerwu kulszowego w przypadku rwy kulszowej w regionie lędźwiowo pokrywa całą dolną kończynę. Ból jest zlokalizowany w kręgosłupie lędźwiowym i rozłożone w całej nodze. Tak zwane lumbago z rwą kulszową, który charakteryzuje się bólem w obszarze tej samej stronie pośladków promieniście do powierzchni tylnej kończyny.

Bolesne odczucia występują zwykle po różne fizyczne mikrourazów przepięcia podrażnienia oponowa zakażenia nerwów. Lumbago z rwą kulszową może przejawiać się w ostrym (lumbago), podostre (lyumbalgiya), przewlekłe (lyumboishalgiya) formy. Konkretnych objawów neurologicznych określonych w przewlekłym stadium choroby.

Według etiologii procesu patologicznego klasyfikują podstawową rwa kulszowa, wywołało czynnika zakaźnego (toksyczne uszkodzenie nerwów), i powstaje w wyniku zmian w biodrze lub kości udowej wtórnego kulszowej. objawy wyrażone intensywny, ostry ból, który często może trwać kilka dni. Główne objawy kliniczne: bóle pleców od odcinka lędźwiowego do stopy, ostry ból z pieczenie, mrowienie, ograniczenie ruchu, drętwienie, zaburzenia ruchliwości, utrata czucia w nogach. Często pacjentka ma skarg na osłabienie kończyn dolnych, objawy dysfunkcji jelita, dróg moczowych.

Choroba często rozwija się w patologicznych zmian w niektórych narządach wewnętrznych. Różne powody spowodowały jego występowania i różnych objawów klinicznych, które charakteryzują rwa kulszowa. Objawy bólu mogą być odczuwalne w różny sposób: od bólu strzelanie do drętwienia. To nie może przejawiać się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, i być w postaci dyskomfortu tylko w pośladek lub udo, stopy lub palców. Rwa kulszowa zazwyczaj dotyka jedną kończynę, ale nie może być ból w obu nogach.

Nie można pozostawić bez uwagi na przejawy choroby, jak choroba postępuje w czasie, tak aby już na zaawansowanym etapie będzie to niemożliwe, aby znieść ból. Staje się tak silny i utrzymuje takie bolesne ataki, że osoba, trudno jest chodzić, schylać się, stać, siedzieć. Ból prześladuje pacjenta w nocy, uniemożliwiając sen.

Prawidłowe leczenie choroby jest niemożliwe do przeprowadzenia w krótkim czasie. Aby zmniejszyć stan zapalny, eliminuje skurcze mięśni, ból mianowany niesteroidowe leki przeciwzapalne, przeciwbólowe, ocieplenie maści i żele. W procesie redukcji oczywiście zalecane resztę, ograniczenie ruchów w potraktowanej kończyny w celu usunięcia podrażnienia korzeni nerwowych. Po zakończeniu technik medycznych są zalecane akupunktura, fizykoterapii, masażu oraz fizykoterapia. Obiecującym leczenie rwa kulszowa przez 2 dni, często wiąże się tylko niektóre metody ułatwiające silnego bólu, na przykład, przeprowadzając serię zastrzyków.