369 Shares 4117 views

Grecka kawa lub herbata w greckich opinii receptury. Gdzie można wypić kawę greckiej w Moskwie

pijących prawdziwej kawy są dobrze zorientowani nie tylko w klasach to orzeźwiający i pachnący napój, ale również w przepisach o jej przygotowaniu. W różnych krajach i kulturach kawy parzonej w bardzo różny sposób. Mimo że Grecja nie jest uważany za bardzo aktywny konsument, są ekspertami w tym napoju. W tym artykule dowiesz się grecką kawę, przepis jest prosty.


Jaki rodzaj kawy podjąć w celu przygotowania napoju?

Prawdziwi miłośnicy kawy wie, że smak i aromat końcowego napoju nie zależy tylko od sposobu jej przygotowania, ale również od odmiany zboża wykorzystywane. Jakie wybrać: Arabica lub Robusta? W zasadzie, grecka kawa wychodzi smaczne i aromatyczne, gdy gotowane od żadnego z nich, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby wymieszać dwie odmiany zbóż. można kupić już ziarno zmielone, ale lepiej jest je zmielić samodzielnie w domu.

Mogę zrobić drinka przy użyciu kawy instant?

Niektórzy ludzie, którzy chcą zrobić drinka w domu zastanawiają się, czy można użyć do tego celu zwykła kawa rozpuszczalna? Odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Gotowane grecki kawy wytwarza się w niskiej temperaturze przez dłuższy czas, oraz, oczywiście, nie może wypełnić wrzącą wodę do filiżanki, co odbywa się z rozpuszczalnego proszku lub granulek. To jest jego cechą charakterystyczną. Jednak w tej reguły jest wyjątek. Bez ognia, z wykorzystaniem rozpuszczalnego proszku przygotowany grecką mrożoną kawę przepis , który można znaleźć w tym artykule poniżej.

Tradycyjny grecki przepis kawy

Kawa według tradycyjnej receptury, trzeba będzie woda, cukier i kawa. Ważnym elementem przygotowań – Turek. powinna być szeroka, ze stożkowym zakończeniem szyjki skierowaną w górę. W temperaturze pot rozkłada się równomiernie, a krem wyjdzie doskonały. Wlać wodę i umieścić Turka w ogniu. Gdy się rozgrzeje wystarczy dodać kawę i cukier do smaku. Teraz patrz na niego! Grecki kawy nie gotować w każdym przypadku. Gdy zauważysz, że woda jest gotowa do wzrostu, zdjąć z Turka ciepła.

Powtórzyć sztuczkę kilka razy! Piękna skóra musi być w napoju, a do osiągnięcia jej powstawania może być jedynym sposobem. Grecki kawy, przepis, którego właśnie czytać, przygotowuje się przez długi czas, około pół godziny, i, oczywiście, nie nadaje się do gotowania w dni powszednie w godzinach porannych. Postaraj się gotować na wyjściu, a nie pozostanie obojętny na jej niepowtarzalny smak i aromat!

Jako przepis pochodzi kawa frappe?

Wielu znawców orzeźwiający napój bardzo lubią kawę frappe. Jaki rodzaj napoju i jak on w ogóle wzięło? Powstał w 1957 roku w Salonikach, którego gospodarzem dorocznej wystawie międzynarodowej. Przedstawiciel Nestle nazwie Janis oferowane odwiedzających do spróbowania nowego natychmiastowy czekoladowy napój. Składał się z proszku mleka, cukier i kakao. Proszek jest tylko rozcieńcza się wodą i szybko zabrany za pomocą wytrząsarki. Podczas przerwy Janis nagle chciał kawę, ale nie znalazł ciepłą wodę. Następnie miesza się go w wytrząsarce zimną wodą, osuszono mleko, cukier, i oczywiście sam proszek. Napój został nazwany kawa frappe grecki. Teraz jest bardzo popularna w Grecji.

Jak gotować kawę frappe?

Aby przygotować napój trzeba natychmiastowy kawa, woda, mleko, cukier, lód i shaker. W shakerze umieścić dwie łyżki cukru i kawy i wymieszać. Dodaj trochę wody i zamknąć pojemnik. Musimy gęstą pianę, to trzeba wstrząsnąć shaker dużo tak długo, jak jego zawartość nie rozjaśnić i nie zamieni się piany. Następnie wlać zawartość shakera do wysokiej szklanki, dodać trochę wody, aby wstać i rzucić kilka kostek lodu. Jeśli nie lubisz zbyt mocną kawę, a następnie dodać mleko. Grecki kawy, opinii, które są zawsze entuzjastycznie, dobrze dopingować Ciebie! Jeśli nie ma shaker, nie zniechęcajcie się w domu, można przygotować napój w zwykłej plastikowej butelki. Wystarczy zalać go wodą i umieścić wszystkie składniki. Zamknij pokrywę i wstrząsnąć butelką w taki sam sposób jak w shakerze. Zimno grecki kawa jest gotowa!

Jak przygotować kawę z pianką śmietaną?

Aby przygotować smaczny napój wziąć zimną wodę, cukier i łyżkę kawy i Turk Turks długotrwały łyżką. Wlać do Turk zimnej wodzie. Dodać kawę i cukier, trzepaczka łyżkę. Turku postawić na średnim ogniu i uważnie obserwować. Kiedy powstanie crema, szybko wlać go ponownie i umieścić Turka w ogniu. Powtarzać tę procedurę, dwukrotnie, a następnie wlać do pozostałego napoju do filiżanki. Grecka kawa jest zawsze pił zimną wodą, tak blisko do kubka, umieść szklankę zimnej wody.

kawa długowieczność

Przepisy na grecką kawę, istnieje wiele. Ta receptura jest trochę różni się od wersji klasycznej (wyjątkiem, że stosunki są różne). Użyj miedzi Turka. Napełnić go 100 ml wody, dodano łyżkę cukru i smak kawy. Spuścić pianki nie wymaga recepty, można po prostu podnieść naczynie na ogniu. Podobnie jak w klasycznej receptury, nie pozwól składniki gotować!

Wiele osób interesuje się pytanie o sposób palonej kawy greckiej? Odbywa się to w tradycyjny sposób, jak do przygotowania napoju z wykorzystaniem najczęściej, ale wysokiej jakości odmian.

Sekret gotowanie to grecką kawę

Sekretem tej greckiej kawy jest jej gotowanie bez pośpiechu. Grecy, którzy wiedzą dużo na temat tego napoju, mówią, że pośpiech jest konieczny, aby zostawić za drzwiami kuchennymi. Nawet znane wyrażenie dla nas „zrobić kawę” z greckiego oznacza „pieca”. Oznacza to, że przygotowuje się bardzo powoli. Głównym sekret gotowania – tworzenie piany. Aby to zrobić, zagotować wodę, czego potrzeba, aby spowolnić proces i przestać w ogóle. Ale zwykle gotuje wodę w Turk około 2 minut na średnim ogniu. Co zrobić, jeśli nie posiadają kosz do gotowania? Można dostać się na własną rękę, na przykład umieszczając naczynia na plamyarassekatel.

Można również skorzystać z tej starożytnej sposób: wziąć najzwyklejszym patelnię i wlać do niego piasek (mam na myśli rzekę, a nie cukier kryształ). Warstwa piasku powinna wynosić około 3 cm. Teraz umieścić miskę na małym ogniu i poczekać na piasek jest wystarczająco rozgrzane. Następnie umieścić go w prawo w Turk z niezbędnymi składnikami recepty. Tak więc mieszanina będzie długo pokutować, a jego smak będzie Ciebie i Twoich gości zachwyci.

Przydatne wskazówki dotyczące gotowania grecką kawę

Jeśli chcesz gotować prawdziwie pachnący grecką kawę, należy zachować ostrożność i cierpliwość. Kilka wskazówek, które można przeczytać poniżej pomogą Ci w tej trudnej materii:

  1. Śledź wodę w ogniu. Jeśli chodzi do wrzenia, a następnie będzie musiał być po prostu wylał do zlewu, jak grecka kawa nie jest bez pianki. Ponadto, trzeba będzie przeszukać i płyta
  2. Jeśli przygotowujesz posiłek dla kilku osób, a następnie wlać napój Turków w tym samym czasie we wszystkich kubków tak, aby równomiernie rozprowadzić pianę. Nie można wlać napój dla różnych kubków na przemian!
  3. Grecki kawy z powodu powtarzających się przerw w procesie wrzenia jest szczególnie gruba gruba. Dlatego jest pijany nie do końca kubka. Niektórzy właściciele przecedzić go przed podaniem. Nie jest konieczne, aby to zrobić, nie pytając o zgodę gości. Wiele osób woli pić go od podstaw. Podawać go tylko w specjalnych pojemnikach, nie należy używać filiżanek.
  4. Jest bardzo wygodny w użyciu podczas gotowania nie jest zwykły cukier i wyrafinowane. On nie rozpadnie się na powierzchni płyty, i będzie to wygodne, aby obliczyć kwotę.

Jak przygotować kawę tych Greków?

Greczynki są w procesie gotowania jak prawdziwy rytuał, obrzęd religijny. Wszystkie zasady są ściśle spełnione. Użyj niezbędne naczynia wykonane z miedzi, które Grecy nazywali BRIC, a my – Turcy. Miedź daje napojowi specjalny smak, gdyż promuje równomierny rozkład temperatury. Korzystanie z takich potraw, na pewno nie zapach pleśni w greckiej kawy. Greczynki trzymać w kuchni cały zestaw Turków, zaprojektowany do przygotowania jednej, dwóch, trzech porcji. Gospodyni kupić na rynku ziaren kawy, smażyć na patelni z grubym dnem. Nawiasem mówiąc, ten pan nie jest wykorzystywany do innych celów, w tym przypadku kukurydzy zachowują swój charakterystyczny zapach. Następnie, grecki frezowane palonych ziaren na proszek przy użyciu szlifierki ręcznej. Niemal Turk wlano wodę z lodem, przy czym dokładnej ilości. Wiele Greczynki nawet początkowo wlać wodę do kubka, a następnie wlać do miski do gotowania. Następnie w Turku dodać kawa, cukier i trochę mielonego cynamonu, aby nadać napojowi specjalny smak. W Grecji, napój z żywością podawane zawsze z szklanką wody z lodem.

Bardzo często służy również Konfitura z zielonych orzechów włoskich, niezwykle smaczne i aromatyczne. Przed rozpoczęciem degustacji, w Grecji osoby powinny pić mały łyk, potem życzyć zdrowia do wszystkich obecnych w pokoju do ludu: „Steen igiya sou” – a potem już cieszyć się smakiem napoju.

Gdzie filiżanka kawy w Moskwie?

Wiele osób interesuje się pytanie, gdzie można wypić kawę greckiej w Moskwie. Instytucje w dużym mieście jest tak wiele, ale niektóre z nich nie są obsługiwane przez bardzo wysokiej jakości i pysznego drinka? Według użytkowników, są to:

  • „Coffeemania” – jeden z najpopularniejszych miast dla Moskwy kawy. Przytulna atmosfera i wysokiej jakości parzonej napój będzie cię rozpraszać z najwyższych miejsc w cenach. Ogromnym plusem kawy – praca non-stop.
  • Coffee Bean o nazwie "pionierzy kawa Movement". It założycieli Coffee Bean w latach 90. po raz pierwszy nazwał Shop kawy i zakazały palenia w tym w Moskwie, gdyż całkowicie zabija smak napoju.
  • Double B – bardzo mały i niepozorny kawiarnia serwująca prawdziwą kawę! Specjaliści pracują tu wyraźnie znać swoją działalność i kontrolować każdy etap przygotowywania napoju. Możesz też kupić ziarna kawy w dużych ilościach, a nawet wziąć przygotowanie lekcji do domu tego wspaniałego napoju.
  • "Gyros & Grill". Ten fantastyczny instytucja służy greckich żyroskopy shaurmu w różnych odmianach. Głównym napój tutaj – kawa, w tym frappe (grecki mrożona kawa).
  • OMG! Kawa – oprócz dość dobrym menu kuchni, znajdziemy tu 40 różnych rodzajów pożądanym napojem doskonałej jakości.

Kiedy pojawiła się w Grecji kawę?

Napój ten pojawił się w Grecji w okresie panowania tureckiego. To było pod panowaniem Imperium Osmańskiego, Grecy po raz pierwszy skosztował smaku czarnej fasoli (Nawiasem mówiąc, na długo przed Europejczykami). Według danych historycznych już w 17. wieku w greckich miastach, znajdowało się około 300 sklepów, które są odwiedzane z taką samą częstotliwością jak Turkami i Grekami. Pierwszy grecki dom kawa pojawiła się w 1828 roku po wypędzeniu Turków z terytorium Grecji. Jest on położony w miejscowości Nafplion. Prażenia Używane w doniczkach o bardzo grube dno. Ware dopasowane wieko, ale miał otwór na długi łyżką. Kukurydza jest stale mieszana, więc nie palą.

Są one następnie mielono na małe ręczny młynek do kawy lub w dużym urządzeniu mechanicznym. W dawnych kawiarni były nawet ich promocje. Duże instytucje siedzieli przy swoich drzwiach zatrudnił mężczyznę, a on nie mielenia ziarna, przyciągają turystów aromat. Teraz słoneczny kraj miłość i szacunek ten napój tak, że kawa brakuje w każdym mieście! To nie jest tylko pić kawę i spotkać się z przyjaciółmi, bliskimi i ludzie rodzin prowadzić rozmowę, słuchanie muzyki.

Staramy się przygotować ten napój sama w domu i można go używać często. I, oczywiście, przyjdź słoneczny zapraszającej Grecji, aby cieszyć się prawdziwym napojem radość!