752 Shares 3254 views

Jak gotować grub? Gruziński zupa-grub: recepty, zdjęcia

Kharcho w Gruzji – jest smaczne, pożywne i pachnąca zupa że gotuje się bardzo szybko i łatwo. Należy zauważyć, że to danie było najpierw popularne wśród tych, którzy mieszkają daleko poza granice Gruzji. W tym względzie, jak gotować grub wie nie tylko rdzennych mieszkańców państwa, ale mieszkańcy innych krajów.

informacje ogólne

Przechodząc z pokolenia na pokolenie, klasyczny sposób gotowania kharcho gruziński przeszedł wiele zmian. W efekcie mamy kilka różnych receptur, które różnią się nie tylko zestaw podstawowych składników, ale także o smaku zupy. Obecnie Twoja uwaga zostanie zaprezentowana kilka opcji, jak gotować żarcie w domu. Zauważ, że wszystkie smaczne i zdrowe danie jest otrzymywany z wołowiny lub baraniny. Ale jeśli takich składników nie, można użyć wieprzowiny, a nawet ptaków.

Zupa-grub: klasyczny przepis

Własna zupa making o przepis, dostaniesz nie tylko smaczny i aromatyczny pierwsze oczywiście, ale prawdziwe kulinarne arcydzieło. Wynika to z faktu, że klasyczna metoda wytwarzania obejmuje użycie grub tłuszczowych wołowiny, ryżu, cebuli, suszonych śliwek, a także tradycyjnych przypraw, które są bardzo popularne w Gruzji. Jest to zestaw produktów może dać pierwsze danie niezrównany smak i aromat.

Tak więc, zanim gotować grub należy zakupić:

 • pręga – 300 g;
 • Fig runda – 100 g;
 • cebuli cebula ostry; – 2 szt.
 • czosnek nie duży – 3 ząbki;
 • Pestki śliwek papką – 3 sztuki;.
 • ostre chili – mały strąk;
 • tkemapi i chmielu-suneli – wziąć na 1 big łyżką;
 • pomidorowy – 60 g;
 • wody pitnej – dodaj uznania (około siedmiu filiżanek);
 • rafinowany olej roślinny – duża łyżka;
 • koper i kolendrę (świeży), a także soli kuchennej – służy do smaku.

Przygotowanie składników

Przed gotowaniem gruzińskiej grub, wszystkie przygotowane elementy mają być przetwarzane z góry. Wymaga to dobrze umyć mostka wołowiny, a następnie pokroić na bardzo małe kawałki nie są. Ponadto potrzebne płukane płatki ryżowe do przejrzystości wody, cebulki cebuli rozdrabniania na małe kostki i śliwki zanurzenia we wrzącej wodzie. Po vzbuhnet suszone owoce, powinny być umyte i tnie na małe kawałki. Konieczne jest również, aby posiekać czosnek i świeżej kolendry, a następnie wymieszać je razem z pastą z pomidorów, olej roślinny, tkemali i chmielu-suneli. Co do hot chili, nie zaleca się go wyciąć. Należy zagotować, następnie wyjąć i wyrzucić.

obróbka cieplna

Kharcho gruziński powinien być przygotowany w dużej misce nierdzewnej. Konieczne jest, aby umieścić mostka wołowiny i napełnić go wodą tak, że ciecz jest tylko nieznacznie Produkt objęty. Oczekiwanie na gotowanie, ogień powinien być złagodzone, a mięso gotować przez około 30 minut. Ponadto, naczynie jest wymagane do wprowadzenia mieszaniny pomidorowego i przyprawy i chili. Gotować składników przez około 9 minut, nie jest konieczne, aby umieścić śliwki, cebuli i płatki ryżu. Przynosząc składniki do wrzenia, pożądane jest, aby gotować przez około 7 minut. Później w szalce należy dodać do pozostałej wody pitnej i soli kuchennej. Gotować zupę na kolejny kwadrans, musi zostać usunięty z papryki, szczelnie zamknąć i nie trzymać na ogniu przez pół godziny.

Prawidłowo podawane do stołu

Smaczne i pożywne kharcho gruzińskie goście powinni być podawane na ciepło. Wołowina zupa wymagane ułożyć na płytkach i skropić góry świeżego posiekanego kopru lub pietruszki. Jeśli jest to pożądane, tę pierwszą płytkę można dodatkowo obecne pita lub śmietana.

Gruziński kharcho: przepis ze zdjęciem gotowego naczynia

Prawidłowe gruziński zupa powinna być miarą tłuszczu i mają specjalny przejmujący. Aby spełnić pierwszy warunek, zdecydowaliśmy się wykorzystać kawałek jagnięciny z kością z wystarczającą tłuszczu. Co do drugiego, to ostrość w pierwszym oczywiście można dodać ostry pieprz i przyprawy mieszanki do shurpa lub grub. Ponadto, aby uzyskać czerwonawo zupa nie polecam za pomocą zwykłej koncentrat pomidorowy i świeże pomidory, świeżo zerwanych z ogrodu.

Więc przygotować gruzińskiej zupa grub. Aby to zrobić musimy:

 • kotlecików tłuszczem – 300 g;
 • Fig runda – 2 duże łyżki lub 3 (na patelni w 3 L);
 • cebuli cebula ostry; – 2 szt.
 • średnich czosnek – 2 ząbki;
 • Mieszanka przypraw do grub lub shurpa – duża łyżka;
 • ostre chili – mały strąk;
 • świeżych pomidorów (średnie) – 3 sztuki;.
 • wody pitnej – dodać według uznania;
 • olej roślinny – duża łyżka;
 • koper włoski, kolendra, liść laurowy, pietruszka (świeże) i sól – do smaku wykorzystanie.

Wytwarzanie składnika

wszystkich składników w celu przetworzenia, przed gotowaniem grub ,. Aby to zrobić, należy umyć jagnięciny z kością, a następnie usunąć wszystkie niejadalne film i żyły. To nie powinno być cięte, jak będzie to mamy do czynienia po ugotowaniu produktu.

Ryż jest wymagane do płukania w sitko do wody jasności, czosnek, ruszt lub drobno CHOP cebulę i świeże zioła ścięcie nożem. Jak na pomidorach, wówczas trzeba umyć zanurzenia we wrzącej wodzie przez kilka minut, a następnie ostrożnie usunąć skórę. Jeśli jest to pożądane, mogą być przetwarzane pomidor drobno cięcia nożem. Ale jeśli masz miksera, to lepiej, aby przekształcić je w celu otrzymania jednorodnej zawiesiny za pomocą tego urządzenia.

Gotowanie na kuchence

Uzyskaj najbardziej smaczne i pachnące, należy przygotować krok po kroku gruzińskiego zupa żarcie, przepis ze zdjęciem które są prezentowane w tym artykule. Aby rozpocząć zobowiązane do podjęcia dużej patelni, włożyć kotlety jagnięce, wspólny sól, pieprz i chili liść laurowy, następnie wlać wodę do picia i gotowania na około godzinę. Aż mięso jest gotowane, można zacząć obróbce cieplnej inne składniki. Aby to zrobić, należy grubościennej miskę, ułożyć w jej ostre cebula żarówki, olej roślinny i świeżych pomidorów. Dodanie w tej samej pojemności trochę tłuszczu z jagnięciny, wszystkie składniki muszą gotować przez kilka minut. Konieczne jest, aby upewnić się, że warzywa nie są spalone. Tak, zaleca się okresowo dodać rosół barani. Gdy produkty są miękkie, należy je dodać mieszankę przypraw do grub lub shurpa i świeżej pietruszki, kolendra i koper. Następnie wyłącz kuchenkę i czekać, aż gotowanej brzeczki podstawowej.

Gdy mięso jest gotowane, powinny zostać usunięte, ochłodzić i cięcia wszystkie nietknięte. Gotowy brzeczkę muszą filtrować i delikatnie wlać do misy z pomidory i cebula. Przynosząc zupę do wrzenia, konieczne jest ustalenie zadzie, która musi gotować przez około 15 minut. Wreszcie w ryżu kharcho obowiązek usunąć wszystkie rozdrobnione mięso i pokrojone ząbki czosnku. Mieszać składniki muszą być gotowane przez 13 minut, a następnie usuwa się z płyty, pokrywa i inkubować strony 14-17 minut.

Jak aplikować do gruzińskiego stołu naczynia

Odżywczy i smaczna zupa-grub na kotlety jagnięce należy podawać gości na gorąco z chlebem pita lub zwykłego chleba. W razie potrzeby, gotowy półmisek, można dodać kilka łyżek deserowych z kwaśną śmietaną i posiekane świeże zioła. Bon appetit!

Georgian danie z kurczaka

Jeśli chcesz smaczne i satysfakcjonujące nakarmić swoją rodzinę, należy gotować je zupa grub. Prosty przepis wiąże się z wykorzystaniem zwykłego kurczaka. Ale ten ptak musi być brojlerów, a zupa.

Tak więc, aby tworzyć własne pyszne Georgian posiłek, trzeba:

 • Rosół – ½ tuszy;
 • Ryż okrągły – 2-3 cam;
 • cebuli cebula ostry; – 2 szt.
 • średnich czosnek – 2 ząbki;
 • marynowane pomidory – 3 szt.;
 • ostre chili – mały strąk;
 • tkemali i chmielu-suneli – wziąć na łyżeczki;
 • wody pitnej – dodaj uznania (około siedmiu filiżanek);
 • koper, kolendry, pietruszka (świeże) i sól – smak wykorzystanie.

Przygotowanie składników

Krok po kroku receptury z kurczaka kharcho zaleca się ściśle przestrzegać wszystkich zasad sporządzenia tego dania. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób można uzyskać smaczne i obfite zupy, które nie dadzą żadnego z członków rodziny.

Zatem nie powinien być dokładnie rozmraża pół tuszy drobiu dokładnie przemyć i podzielić na porcje. Usuń skórę z drobiu nie jest zalecane, ponieważ jedzenie może dostać chude.

Po kurczak jest przetwarzany, jest konieczne, aby trzeć czosnek na małej tarce drobno posiekać przemyć płatki ryżowe i pokroić świeże zioła. Jak na pomidorach soli powinny być obrane a następnie rozdrabnia się na pulpę w konwencjonalnym łyżką lub mikserze.

Gotowanie na kuchence kharcho

Proces wszystkie składniki powinny zagotowania wody pitnej w dużym garnku, a następnie umieścić z powrotem na rosół. Po 10 minutach, konieczne jest, aby dodać sól i gotować przez około kwadrans. Obok ptaka trzeba dodać paprykę chili ostry, rozdrobnione żarówki cebula i koncentrat pomidorowy z solą. Doprowadzić wszystkie składniki do wrzenia, powinny one gotować na bardzo małym ogniu przez około godzinę. W tym czasie, ptak powinien być w pełni gotowy. musi ona zostać usunięta, a brzeczkę dodać płatki ryżowe, tkemali i chmielu suneli świeże pietruszka, koper kolendry. Gotować wszystkie składniki wymienione pożądane około kwadransa. Podsumowując, w naczyniu należy dodać starty czosnek. Ponadto, w szalce włożenie mięsa potrzebne ponownie, a następnie usunąć miskę z ognia i wchodzić pod zamkniętą pokrywą przez 10-12 minut.

służyć

Zauważ, że kharcho Chicken uzyskano nie mniej smaczne i pachnące niż podobny potrawa z wołowiny lub baraniny. Podawać do stołu powinno być z chlebem pita, kwaśną śmietaną i świeżymi ziołami.

zupa wieprzowina

Georgian danie zwane grub można przygotować i wieprzowina. Ale takie mięso nie powinno zawierać zbyt dużo tłuszczu. Pożądane jest uzyskanie na kości.

Tak, aby zupę, musimy:

 • kotlety wieprzowe bez tłuszczu – 300 g;
 • Ryż okrągły – 2-3 duże łyżki;
 • cebuli cebula ostry; – 2 szt.
 • średnich czosnek – 2 ząbki;
 • ketchup – duża łyżka;
 • wody pitnej – dodaj uznania (około siedmiu filiżanek);
 • Adżika – mała łyżka;
 • chmielu suneli – łyżeczki;
 • koper, kolendry, pietruszka (świeże) i sól – smak wykorzystanie.

składniki lecznicze

Aby przygotować tę zupę należy starannie przemyć mięsa z kością i okrągłym ziarna ryżu. Następnie musimy cebulę posiekać cebulę i świeżymi ziołami.

obróbka cieplna

Po przygotowaniu podstawowe składniki wymagane do wypełnienia garnka z wodą, umieścić go w schabowe i doprowadzić do wrzenia w szybkim ogniem. Następnie brzeczkę muszą być usuwane za pomocą pianki odpieniacze, sól i gotować na małym ogniu. Piętnaście minut później, mięso powinno być dodawane żarówki cebuli adjika i keczup. Po całkowitym gotowanego mięsa wieprzowego, należy go usunąć z bulionu, ostudzić i starannie wyciąć cały miąższ. Następnie musimy umieścić w bulionie chmiel-suneli, okrągłe ziarna ryżu i zieleni. Zagotować wszystkie składniki przez kolejne 15 minut, powinny dodać starte i szczypiorek posiekany miąższ.

Podsumowując, wszystkie składniki niezbędne do wymieszać dużą łyżką, doprowadzić do wrzenia, przykryć i zdjąć z ognia. Kharcho ponieść w tym stanie przez około 10-15 minut, powinno być rozłożone na talerzach. Jeśli jest to pożądane, wraz z osób zupy mogą składać kwaśnej śmietany, świeżego pita i pokrojone warzywa.

podsumować

Jak widać, gotować zupę kharcho gruziński nie jest tak trudne. Najważniejsze z tym ich wykorzystywanie właściwego mięsa z kością z niewielką ilością tkanki tłuszczowej, a także aromatycznych ziół, przypraw i pomidora (pasta, świeżych pomidorów, Adżika, ketchup, itd.). Do tego dania okazało się jeszcze smaczniejsze, pod koniec bulionu należy koniecznie dodać drobno posiekane ząbki czosnku. Należy również zauważyć, że w razie potrzeby, do gruzińskiego zupy może dalej leżał spalania czerwona papryka, marchew, pokroić w plasterki i papryką.