285 Shares 9411 views

Różne choroby czerwonej porzeczki oraz sterowanie

czerwone porzeczki można nazwać źródło zdrowia, ponieważ zawartość pektyn w nich jest bardzo wysoki. Porzeczkowy stosuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, jak również zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych nowotworów i stanów zapalnych. Dlatego większość ogrodników uznać, że jest królową jagód i szczęśliwie rozwijać w swoich dziedzinach.

Z należytą starannością krzew osiąga wysokość 1,5 metra, może produkować owoce do 25 lat. Zakład nie jest szczególnie wymagający podlewania, ale odnosi się do krzewów lekkich kochający, wymaga stałej przerzedzenie i cięcie. Podobnie jak w innych uprawach ogrodniczych, czerwona porzeczka jest przedmiotem wielu chorób. Walka z chorobą porzeczka powinny być prowadzone w sposób terminowy. W przeciwnym razie może nastąpić śmierć krzew.

Choroba grzybowa z czerwonej porzeczki i kontroli

Sferoteka (mączniak prawdziwy) rozwija się po buszu bud. Wpływa wierzchołki pędów, liści i owoców są jeszcze niedojrzałe. Dla nich nie ma charakterystyczny biały patyna, potem przychodzi suszenie i śmierć dotkniętych obszarach. Jak tylko pierwsze objawy choroby, roślina do opryskuje się następujący roztwór: 50 g sody kalcynowanej i 50 g mydła na 10 litrów wody. Trzeba rozpylać 2-3 razy, przerwa między zabiegami wynosi 10 dni. Jeżeli tuleja jest już silnie uderza zastosowanego roztworu siarczanu miedzi (10 litrów wody, – 300 g siarczanu). I konieczne jest, aby rozpylać nie tylko sam zakład, ale także ziemi obok niego. Wszystko spadło po liście Pokonaj powinny być zebrane i spalone.

Septoria plamistość liści (białe plamy) trafia pędów i liści. Pojawiają się one okrągłe plamy szarości w środku plamy – ciemne plamy. Zakażone rośliny muszą być przetwarzane mieszaniny Bordeaux (stężenie 1%). Pierwszy zabieg wykonać przed kwitnieniem, drugi – natychmiast po zbiorach. Zarazki mogą bezpiecznie spędzić zimę na opadłych liści, więc powinny one również zebrać i spalić.

Antraknoza wpływa na łodygi, liście i pędy, które później wyschnąć i kruszą. Walczyć z tą chorobą powinny być takie same jak w przypadku Septoria.

Wirusowa choroba czerwonych porzeczek i kontroli

Odwrócenie (płatki) – choroba ta narażona jest głównie na czarnych porzeczek, ale w ostatnich latach jest to zaobserwować na czerwonych porzeczek. Dotknięte liście rośliny są małe, wąskie, fioletowy. Ponadto tracą charakterystyczny zapach. Płatki mogą przynieść zainfekowane sadzonki, jak jest on przenoszony przez mszyce i roztocza bud. Najbardziej skuteczną metodą radzenia sobie z chorobą – profilaktykę. Na tej wiosny, przed kwitną kwiaty, rośliny powinny być kontrolowane ostrożnie. Jeśli nerki zakażonego kleszcza, zwiększyły się rozmiary i kształt zaokrąglony. Te pąki pewnością zerwać i spalić. Ale jeśli są one zbyt wiele, a następnie odciąć i zniszczył całą ucieczkę. Następnie tuleja rozpyla koloidu siarki (50-100 g na 10 litrów wody), należy to zrobić przed kwitnieniem. Drugi rozpylanie odbywa się po kwitnieniu porzeczki. Innym doskonały efekt daje karbofosom przetwarzania (75 g w 10 litrach wody), nalewki tytoniu, czosnek i mniszek lekarski.

Szkodniki, choroby powodujące porzeczkowy i sterowanie

Pająk – jeszcze jeden powód choroba krzew. często dotknięte one czerwonych porzeczek. Choroby i szkodniki w ogóle są ściśle spokrewnione, ponieważ te ostatnie są bezpośrednimi środkami wywołującymi. przędziorki żyjące na dnie dojrzałych liści. Szczególnie aktywny, on mnoży w suchej, gorącej pogody. Liście dotknięte danych szkodników, z dolnej wstęgi bocznej powlekane, a na ich górnej stronie pojawiają się lekkie kropki. Używany do walki ekstrakty tytoniu, czosnku lub cebuli skórki. Rozpylanie jest przeprowadzane przed kwitnieniem. Proszę zwrócić uwagę na wewnętrznej stronie arkusza. Jesienią wszystkie spadające liście powinny być usunięte i zniszczone, a ziemia wokół rośliny kopać.

Mszyce – to kolejny szkodnik z czerwonej porzeczki. Jeśli okaże się, że porzeczki liści zdumiony przez mszyce, muszą wyciąć i spalić. I choć ciężkie przypadki są całkowicie usunięte i zniszczone pędów. Aby uniknąć ataku mszyc, konieczne jest na wiosnę, przed pękania pąków, traktować nalewki roślinne czosnku lub tytoniu. Procedurę tę należy powtórzyć po 10 dniach.

Porzeczki i przeziernikowate uzkotelaya Świder – nawet jeden szkodnik czerwone porzeczki. Jeśli zauważyłeś, że krzewy bez przyczyny suchych pędów, a następnie, najprawdopodobniej, rośliny będą zachwyceni te owady. To jest łatwe do zauważenia przez cięcie wzdłuż suchych pędów. Wykryć obecność larw – stąd krzaki uderzyć przez szkodniki. Aby się ich pozbyć, trzeba spryskać malation pędy emulsji (koncentrat emulgujący). Należy to zrobić w ciągu 20 dni po porzeczek zarodku.

Po wszystkie powyższe może wydawać ci się, że choroba z czerwonej porzeczki i kontroli – zbyt kłopotliwe zadania. Ale w rzeczywistości, wszystko jest o wiele łatwiejsze. Porzeczki – bezpretensjonalny, a plony upraw. Zwracać uwagę na to wiosną i jesienią uczta dla zapobiegania i rośliny będzie można rozkoszować się ze stałą, obfite żniwa.