493 Shares 8396 views

Jednofazowego wyłącznika: opis urządzenia i połączenia

Najbardziej powszechnym urządzeniem ochronnym elektrycznego jest przerywacz obwodu linii FAZA rozdzierania.

powołanie

Wyłączenie obwodu występuje, gdy prąd przekroczy wartość znamionową. Im jest on wyższy, tym większa jest szybkość reakcji. Ponadto, urządzenie jest wyłączone podczas zwarcia, gdy istnieje bardzo duży prąd w chronionym obwodzie. Tutaj następuje natychmiastowe odcięcie.

W bloku kolejowe połączone gniazda można rozważyć jako przykład, do której kilka potężnych podłączone równocześnie użytkowników. Obecny sposób przekracza wartość nominalną i kable energetyczne zaczynają się nagrzewać. Że nie oplavilis, automatyczny czas wyłącza się obwód.

Urządzenie reakcji dobiera się tak, że kable nie przegrzewa. Wyłącznik chroni podłączonego obciążenia. Ale człowiek z bezpośrednimi skutkami działania prądu elektrycznego, nie może uratować. Aby to zrobić, zastosowanie urządzeń ochronnych.

Zasada działania

Pomimo tego pozornie prostego, wyłącznika jednofazowych jest złożonym urządzenia. To może być elektroniczny, ale najczęściej klasyczny projekt elektro-mechaniczne.

Zacisk wejściowy jest zawsze na górze urządzenia. Jest podłączony do stałego kontaktu. Dolny zacisk wyjściowy jest podłączony do górnej części ruchomego styku i poprzez uwalnianie ciepła w postaci paska bimetalowego. podłączony również wyzwalacza elektromagnetycznego.

Ruchomy styk sprężynowy jest zamocowany w dwóch stabilnych położeniach – w stan włączony oraz wyłączony. Automatyczny zestaw do użytku ręcznego za pomocą dźwigni. Wyłączy się automatycznie. Urządzenie może być również wykorzystane jako przełącznik.

W normalnych warunkach pracy, prąd płynie przez zamkniętą grupą kontakt automatu. Po przekroczeniu obwodu nominalnego przeciążony. Jeśli to nastąpi długi bimetalowy płyta stopniowo ogrzewa się i wygina się, popychając dźwignię mechanizmu zwalniającego. Automatyczne zatem wyzwalane styki otwarte i obwód jest przerwany.

Jeśli wystąpi zwarcie, elektromagnetyczny mechanizm zwalniający jest wyzwalany, natychmiast wyłączeniu zasilania. Gdy to nastąpi kontakt pomiędzy iskrą tworzącej łuk elektryczny, który jest hamowany pomiędzy płytkami w specjalnej komorze.

Z biegiem czasu, styki zaczynają się palić. Urządzenie przeznaczone jest głównie do ochrony przewodów i często go używać jako switch nie jest zalecane. wyłączniki służą do przełączania.

Jak wybrać odpowiednią maszynę?

Wyłącznik jednofazowy dobrać do przekroju przewodu i charakterystyki ładunku wskazanego na etykiecie na przedniej stronie urządzenia.

Dla tych parametrów, można wybrać żądaną maszynę.

 1. E.NEXT – znak towarowy (u góry) wskazuje producentów. Zaleca się, aby wybrać dobrze znane marki. Należy kierować się na fakt, że poziom urządzenie nie różni się zbytnio od innych urządzeń elektrycznych.
 2. 220/400 – 50 Hz, – znak oznacza, że urządzenie jest stosowane w sieciach jednofazowych i trójfazowych z częstotliwością 50 Hz.
 3. 4500 – aktualne wartości granicznej, przy której wyłącznik zadziała co najmniej raz (klasa Stall – 3).
 4. C16 – charakterystyczny czas prądu (c) znaczy, że mechanizm samoczynnego wyłączania jest wyzwalany na pięć wartości prądu znamionowego. To jest najlepsza dla urządzeń i oświetlenia. Liczba 16 oznacza nominał. 16A Wyłącznik jednofazowy nie działa od dłuższego czasu, gdy wartość prądu 16 amperów. Jeśli jest zwiększona o 13% off łańcuch będzie się działo w ciągu godziny. Im większa wartość, tym szybsze działanie.

Mieszkalną urządzeń elektrycznych są często stosowane w klasie, w którym prąd odcięcia wynosi 3-krotność wartości nominalnej. Jeśli konsekwentnie podłączyć komputery do kategorii B i C będą działać jako pierwszy. W ten sposób zapewniona jest selektywność urządzeń ochronnych, gdy wszystkie inne cechy są takie same.

Automatyczne przełączanie faz: cena

Urządzenia z jednym biegunie są najtańsze w standardowym zakresie maszyn rozmiar.

Jeśli porównać cenę z tych samych cech, wydaje się, że jest to najniższa jednofazowe. Producenci wyłączników są teraz dużo i zawsze można wybrać odpowiedni koszt i jakość marki.

Na wyłącznika jednofazowego Moskwa oferuje szeroką gamę produktów w przystępnych cenach. Można wybrać niezawodne urządzenie popularne marki ABB od 147 rubli. i powyżej, od jednego do czterech słupach.

Łączenie maszyna

Wyłącznik jednofazowy zamontowany na panelu, z wyjątkiem pojazdów, które są wbudowane w urządzenia. Urządzenie jest zamontowane na szynie DIN i stałej zatrzask.

Automatyczne ustawienie w następujący sposób.

 1. Przed podłączeniem wyłącznika jednofazowe, rozdzielnica beznapięciowo z przyjęciem środków zapobiegających przypadkowemu zasilanie.
 2. Maszyna zainstalowana w określonym miejscu. W obecności wielu pustych miejsc, ograniczniki ruchu metalu są zainstalowane.
 3. Połączony z górnym zaciskiem zasilania, natomiast u dołu – w chronionym obwodzie. Druty są prowadzone bez ostrych zakrętów i napięcia. Stranded końce wyposażone są w okucia aby być zaciśnięte zaciskarki.
 4. Jeśli istnieje szereg innych maszyn z dystrybucją skoczek opona grzebienia do nakładania faz lub wyrzucenia na dwóch drutów. Zaostrzenie jest napięty, ale nie jest zbyt silny.
 5. W osłonie znajduje się pod napięciem i potwierdziła obecność napięcia na zaciskach wejściowych i wyjściowych urządzenia.
 6. Na wyłącznika jest oznaczony chronionym obwodzie.

błąd wybór

 1. Nie powinniśmy skupić się na sile konsumentów. Przede wszystkim konieczne jest, aby obliczyć okablowanie być zabezpieczony przed przeciążeniem.
 2. Na wszystkich liniach nie są zainstalowane te same maszyny. Dla placówek pochodzą one z obecnych 25 A do oświetlenia – 16 A.
 3. Przede wszystkich urządzeń są wybierane pod kątem wydajności i niezawodności, a następnie – w cenie.

wniosek

Wyłącznik jednofazowy przeznaczony jest do ochrony przewodów i urządzeń elektrycznych. Jego cechy musi spełniać przekroju przewodów i obciążeń. Właściwe stosowanie maszyn z kategorii B i C zapewnia prawidłowe działanie. Dla prawidłowego doboru jest konieczne, aby zrozumieć kod znajdujący się z przodu urządzenia.