469 Shares 9440 views

kontroler magistrali sm

kontroler magistrali sm (regulator lub system kontroli autobus) jest częścią zestawu mikroprocesora chipa, który znajduje się wewnątrz jednostki systemowej komputera. To – w obwodzie magistrali systemowej, który został zbudowany w oparciu o magistralę I2C. Jest to niezbędne do wymiany informacji między różnymi charakter chipy system obsługi (SM – w tłumaczeniu, System Management), a zatem ich ustawienia administracyjne. kontroler magistrali sm transmituje programy informacyjne, które monitorują czujniki sprzętowe odczyty. Czujniki te są niezbędne do funkcjonowania systemu i utrzymanie optymalnej temperatury i napięcia.


Sterownik został opracowany przez firmę Intel, aby wykorzystać swoje chipsety w 1995 roku. Od tego czasu uległa poprawie, stał się bardziej szybko i skutecznie stosowany w następujących chipsetów. Jest to jednak stosunkowo powolny magistrali danych. Jego prędkość jest w zakresie od 10 kHz do 100 kHz.

kontroler magistrali SM służy do komunikowania się z urządzeniami na płycie głównej, które wymagają stosunkowo niskiej przepustowości, czyli szybkość transmisji danych dla tych urządzeń jest znacznie niższa. Sterownik ten jest autobus single-wire, który łączy procesor z mocą płyty głównej, takich jak podsystemy baterie laptopów. może ona dostarczyć informacje na temat producenta i numer modelu urządzeń wewnętrznych, a także zapisać aktualny stan czuwania. Urządzenie może także zgłaszać błędy i parametrów sterujących systemu.

Ponieważ kontroler magistrali jest częścią chipsetu, nie mogą być udostępniane użytkownikom, co oznacza, że aby zmiana konfiguracji urządzenia nie jest możliwe. Najczęstszym problemem doświadczane przez użytkowników jest brak sterowników kontrolera. Ponieważ kontroler sm autobus jest często używany do zarządzania energią, jej brak może powodować problemy z komputerem związane gotowości i wyjście z niego. W związku z tym, program dla sterownika jest bardzo ważne, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu. Jeśli jakieś usterki lub niestabilne kierowca musi być z pewnością ponownie zainstalowany.

kontroler magistrali sm dołączone większości chipsetów Intela. Jeśli widzisz nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń „” Windows lub otrzymuję komunikat o błędzie „Sterownik magistrali nie został znaleziony”, trzeba zainstalować jej sterownik przy użyciu programu narzędziowego Intel Chipset Installation. Jeśli to się nie powiedzie, można spróbować pobrać oprogramowanie ze strony producenta.

Aby zainstalować program, wykonaj następujące kroki:

1. Włóż dysk ze sterownikami do napędu lub pobrać najnowszą wersję wymagany sterownik. Aby to zrobić, wejdź na stronę „Support”, wprowadź numer modelu płyty głównej lub komputera.

2. Uruchom kreatora konfiguracji.

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby kontynuować instalację. W większości przypadków wystarczy kliknąć przycisk „Dalej” kilka razy, aby zakończyć proces.

4. Uruchom ponownie komputer po zainstalowaniu sterownika.

Zdarza się, że po ponownej instalacji sterowników lub oprogramowania muszą zawierać SM Bus Controller. Aby to zrobić:

1. Kliknij przycisk „Start”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „Komputer”.

2. Kliknij na przycisk „Właściwości”, a następnie – „Menedżer urządzeń”

3. Kliknij na „Urządzenia systemowe”, aby rozwinąć drzewo.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „SM Bus Controller”, a następnie kliknąć przycisk „Zezwól” przycisk.

5. Wyjdź z okna.

Bądź ostrożny! Wszelkie zmiany w systemie operacyjnym zwiększa prawdopodobieństwo niestabilności. Upewnij się, że masz kopię zapasową plików przed rozpoczęciem. Jeszcze lepiej uniknąć dodatkowych problemów, odnoszą się do specjalistów o radę i pomoc.