419 Shares 1386 views

Dobra mysz bezprzewodowa: Jak wybrać, podłączyć i skonfigurować

Technologie bezprzewodowe są mocno osadzone w różnych segmentach nowoczesnej technologii. Niemal we wszystkich miejscach, gdzie jest to uzasadnione przez drut zniesienia, deweloperzy oferują modele, które implementują czujniki radiowe lub moduły danych za pośrednictwem Internetu. To nie znaczy, że nowy model całkowicie zastępując tradycyjne rozwiązania, ale ich niezaprzeczalne zalety przez użytkowników są oceniane wysoko. Dowodem na to jest jakościowy bezprzewodowej myszy (bezprzewodowej) o ergonomicznym kształcie i stabilnej pracy modułu radiowego. W przeciwieństwie do tego, po prostu niefortunne rozwój w tej dziedzinie wciąż nie pozwalają modele bezprzewodowe całkowicie zastąpić myszkę komputerową, działający za pośrednictwem standardowych połączeń.

Funkcje myszy bezprzewodowe

Zewnętrznie, modele te nie różnią się od odpowiedników przewodowych. Ten sam organ, te same przyciski i rozmiar – jest to, że kabel pozwala na ustalenie bardziej nowoczesny modyfikacji. Urządzenie masy, który zwiększa się w przypadku myszy bezprzewodowej wymaga energii. Nawiasem mówiąc, dobra mysz bezprzewodowa może dobrze zrobić ołówek komórek moc. Najważniejsze jest to różnica technologiczna jest metoda transmisji danych pozycjonowania myszy.

Jeśli tradycyjny model transmisji sygnału odbywa się poprzez interfejs USB i praktycznie zwolniony ze stosowania PS / 2, bezprzewodowy zasada działania opiera się na technologii bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi. Najbardziej popularny jest pierwsza opcja, ponieważ moduł Wi-Fi z wszystkich zalet nie może jeszcze być stosowane niezależnie i zależą od lokalnego połączenia internetowego. Jak Bluetooth, a następnie ustawić mysz bezprzewodowa tego typu często zawiera moduł USB do transmisji danych drogą radiową.

Recenzje modelu LX-630 Sven

Całkiem proste, ale jednocześnie zaawansowany technologicznie model użytkownicy zauważa, ergonomia, funkcjonalność i niezawodność. Według wielu właścicieli, ta opcja jest najlepiej pasuje do Twojego laptopa, a samo urządzenie jest koncepcja koncentruje się na optymalizacji i projektowania i zarządzania – częściowo z tego powodu, że model wydaje się prosta od konkurencji. Z zalet zauważa również wystarczającą czułość o rozdzielczości 2000 dpi, obecność przycisku trybu i kompaktowym odbiornikiem – kolejny plus dla tych, którzy planują uzupełnić tę modyfikację laptopa. Jest to dość dobry bezprzewodowa mysz i z punktu widzenia oszczędności energii. Zrównoważony napełniania pozwala zapomnieć o zmianie baterii w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jeśli mówimy o wadach, opinie często wymieniany jest łatwo zanieczyszczone ciało i niezwykła spłaszczony kształt ciała, wymaga przyzwyczaić.

Recenzje Marathon M705 model z Logitech

Firma ta słynie z udanych myszy komputerowej i bezprzewodowych modeli segmentu nie zawiódł swoich fanów. W tej kategorii deweloperzy Firma Logitech kilka opcji, które są wysoko cenione przez użytkowników, ale na zestaw parametrów jest nadal wygranej wersję Marathon M705. To jest najbliżej klasycznej konstrukcji pod względem komfortu oraz lokalizacja przycisków konfiguracyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie pokazuje, że twórcy modeli bezprzewodowych zwrócić większą uwagę do optymalizacji to metoda transmisji danych, ale zapomnieć o koniunkcji fizycznych rąk i ciała. Użytkownicy, że właśnie to niedociągnięcie i jest pozbawiony myszy Logitech M705 w modyfikacji. Jest ona dostosowana pod względem równowagi strukturalnej i ergonomii, a także w odniesieniu do organizacji bezprzewodowego modułu komunikacyjnego. Niemniej jednak, nie było bez ofensywnych niedociągnięć. Wiele wskazuje na fakt, że w trybie swobodnego przewijania, może rozproszyć stronę w odwrotnym kierunku. Taka wada jest typowa dla modeli low-end, które z pewnością nie można przypisać tej myszy.

Recenzje modeli Sculpt ergonomiczne firmy Microsoft

Według wielu ekspertów, Microsoft z powodzeniem sprawdził się nie tylko w rozwoju systemów operacyjnych, ale także w tworzeniu dość dobry sprzęt peryferyjny do komputerów. W tym przypadku należy zwrócić mysz Sculpt Ergonomiczny, który jest również zaprojektowane z naciskiem na osiągnięcie wysokiej ergonomii fizycznej. Sprzężenie zwrotne wskazuje, że urządzenie jest zaprojektowane tak, aby zminimalizować obciążenie nadgarstka, dzięki czemu jest wygodne i bezpieczne działanie. Jest to dobre rozwiązanie dla pracowników biurowych, którzy muszą spędzać długie godziny przy komputerze. To wskazuje kierunek stosowania i małą czułość 1000 dpi. wskazuje również na braki, które mogą zaburzyć tę mysz bezprzewodową. Opinie, na przykład wskazywać na zabrudzoną obudowę pokrywy i hałaśliwe działanie przycisków – jeden z najbardziej nieprzyjemnych wad operacyjnych myszy komputerowych.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Gdy ostateczna decyzja na korzyść modelu bezprzewodowej, a także określić przybliżoną rodzaj obudowy, należy zwrócić uwagę na wdrożenie czujnika i jego rozmiar. Te cechy określi natychmiastowe właściwości robocze manipulatora. Zazwyczaj wybór jest między modelami z laserem i czujnikami optycznymi. Określić, które bezprzewodowa mysz jest lepiej, aby pomóc znajomość z zalet obu. czujniki laserowe korzyści ze względu na dokładność pozycjonowania i elastyczność w postępowaniu z różnymi powierzchniami. Faktycznie, modele optyczne nie mają przewagę nad odpowiednikami laserowych w zakresie cech funkcjonalnych, ale są o wiele tańsze. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmie się pod uwagę, że zdolność lasera, aby ustalić położenie myszy nie zawsze potrzebują. W odniesieniu do uchwały, wartość ta jest średnio 1000-2000 DPI i może być regulowana przez użytkownika. To wpływa na szybkość i czułość myszy. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej możliwości dla właściciela, aby dostosować zachowanie manipulatora na podstawie swojego stylu pracy.

Jakie dodatkowe funkcje zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dodatkowe funkcje i możliwości myszy komputerowej są realizowane poprzez dodanych przycisków. Najczęściej oznacza to, aby dostroić poszczególne parametry operacyjne manipulatora. Na przykład, dodatkowe przyciski mogą wybrać tę samą rozdzielczość zdolność czujnika w pewnym zakresie, należy zmienić tryb działania koła przewijania i tak dalej. D. Również wielu producentów eksperymentują z nowymi technologiami transmisji. Na przykład, mysz Logitech MX Anywhere 2 modyfikacji przy użyciu przełącznika systemu Easy-zastrzeżonych pozwala właścicielowi zorganizować komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Przełączanie między elementami współpracującymi jest również realizowany za pomocą specjalnego przycisku. Takie optsional może wydawać się skomplikowane, ale dla graczy i użytkowników zaawansowanych PC, to znacznie ułatwia pracę.

Ile Bezprzewodowa mysz komputerowa?

Przejście do nowej technologii prawie zawsze przyczynia się do metce produktu finalnego. Stało się to za pomocą myszki komputerowej, który stracił przewody. Uzyskać model w przykładzie wykonania, może to być dostępny w około 500 s. Mogą to być urządzenia są tańsze, ale jakość jest bardzo wątpliwe. Średnio segment obejmuje modele z metki 1-1,5 tys. P. Grupa ta, zwłaszcza w wyżej wymienionych modelach Sven LX-630. Możemy powiedzieć, że jest tani i dobry mysz bezprzewodowa, ale są bardziej atrakcyjne opcje. Modyfikacje wartość przekracza 2 th., są nie tylko bardziej zaawansowane technologicznie metody łączenia, ale także materiały, oryginalne wzornictwo i trwałość.

Podłączanie do bezprzewodowej myszy

W czasie połączenia, należy upewnić się, że sam manipulator wyposażony jest w baterie i gotowe do pracy. Ponadto możliwe jest, aby przenieść się do bezpośredniego podłączenia. Jeśli korzystasz z radia, konieczne jest, aby włożyć do gniazda – zazwyczaj USB. Proces ten jest następnie automatycznie wyszuka rozpoczęciem sterowników. Ten etap może trwać kilka minut, po czym urządzenie jest gotowe do użycia. Po tym poruszono kwestię jak skonfigurować bezprzewodową mysz podłączona do komputera. Ale przed tym trzeba się upewnić, że ugruntowane związek jest stabilny i nie koliduje z równoległego podłączonego urządzenia. Należy o tym pamiętać, jeśli, na przykład, moduł Bluetooth przeznaczony do wielu urządzeń jednocześnie.

Jak skonfigurować mysz bezprzewodową?

Należy wykonać ustawienia za pomocą panelu sterowania w sekcji dotyczącej urządzeń i sprzętu. Odcinek specjalny box są połączone z myszy. Należy wskazać prędkość parametrów Kursor, liczbę linii przewinęły za kliknięcie i tak dalej. D. Nie może być mowy o jak skonfigurować program do bezprzewodowego części łączącej poprzez Bluetooth. Właściwie mówimy o przypadkach, gdy manipulator mogą być podłączone za pomocą wbudowanego modułu i czujnika USB wyboru. Bezpośrednio przełączania pomiędzy trybami odbywa się w tym samym panelu sterowania, ale nie powinno odnosić się do ustawień myszy, a do sekcji bezprzewodowego połączenia Bluetooth.

wniosek

jakości sprzęt często nie określono na zasadzie działa i wykonanie. Przewodowa mysz może być o wiele bardziej wygodne urządzenie bezprzewodowe, pomimo wszystkich zalet modułu radiowego. Co więcej, nawet dobry bezprzewodowa mysz w sprawie niektórych aspektów stosowania odgrywa klasyczne modele. I to nie tylko konstrukcja ważony i konieczność wymiany baterii. Niestety, nawet zaawansowane środki komunikacji bezprzewodowej nie może zagwarantować, jako wiarygodnego warstwie łącza, jak to ma miejsce w przypadku połączenia za pomocą tradycyjnych interfejsów. Niemniej jednak postęp nie stoi i roczne deweloperzy oferują bardziej wyrafinowane sposoby, aby rozwiązać te problemy.