279 Shares 4376 views

Camping noże: przegląd, cechy, poglądy i opinie

Mężczyzna odwraca się od cywilizacji, w bezbronnej istoty. Uniknąć takiego uczucia pozwoli funkcjonalne noże wędrówki. Przez nieoczekiwanych sytuacjach życiowych powinny być przygotowane, zwłaszcza dla fanów „bezpieczne” lub skrajnego rekreacji na świeżym powietrzu.


Dlaczego muszę nóż

Kemping przyciąga splendor pozytywnych wrażeń i radosnych emocji. Jeśli masz zamiar spędzić czas w naturze ( "D jak sądzę) lasy ramiona, konieczne jest, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Obowiązkowy atrybut nawet na krótką wycieczkę cywilizowanego świata rozpoczął obóz noże. Podkreślono konieczność dla ciebie nóż pomoże jasnego pojęcia dlaczego idziesz do lasu.

Jest to jedno – nietrwałego piknik, a co innego – polowanie lub rybołówstwo na kilka dni. I to jest bardzo specjalny sprzęt jest potrzebny do wskaźnika przeżycia w środowisku naturalnym.

Rodzaje maszerujących noże

Żaden z obecnym wynalazkiem nie jest w stanie zastąpić w otwieracza kampanii. Eksperci uważają, że idealnie, podróżny zobowiązany jest posiadać przynajmniej trzech noży: podstawowych, średnich i instrumentalnych. Nie przeszkadzają, a kanapa. Teraz można w jednym miejscu, aby kupić zestaw noży campingowych.

Wybierając nóż jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do jego skuteczności przed efektywnie. Najlepszy nóż Camping – nóż z ostrzem, niezgrabny, z wygodnym uchwytem dla dłoni i przymocować do osłony paska. Nie ma potrzeby, aby zatrzymać swój pogląd na długości ostrza, piętnaście albo dwadzieścia centymetrów więcej niż wystarczająco.

Pomocniczy składany nóż pasuje, mechanizm blokujący, który jest taki sam jak w klasycznym europejskim noża składanego. Nowe wynalazki w tej dziedzinie nie mają się uzasadnione, mogą wnieść w najbardziej krytycznym momencie. Automatyzacja prowadzi do samopoznania lub trudności w otwieraniu schłodzone lub mokrymi rękami. Zastąpić zniszczony nóż w lesie nie będzie miała nic. Ostrza są wystarczająco długie dziesięć lub dwanaście centymetrów. Taki nóż kompaktowy, z łatwością zmieści się w kieszeni spodni lub kamizelki.

Nóż jest kombinacją wielu narzędzi popytu. Długość ostrza noża narzędzia – osiem do dziesięciu centymetrów. Ma jedną wadę: za pracę pracochłonnym, on nie zrobi. Chociaż istnieją zalety, TOO: wygodny, poręczny wszystko, czego potrzeba, zajmuje niewiele miejsca. Camping nóż z łyżką jest po prostu niezastąpiony w lesie.

Posiada opcjonalny nóż składany z małym ostrzem do ośmiu centymetrów. Ząbkowanie korzystne niż tradycyjny. Jeżeli znajduje się pierścień lub pętli na uchwycie do mocowania do spodni i kurtki, ułatwia przeniesienie.

Kryteria wyboru nóż

Decyzja o zakupie noża prowadzi do kryteriów selekcji badania. Wielkość nożem – wtedy należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. noże campingowe zalecane, aby uzyskać długość dziesięciu do dwudziestu centymetrów. Maszerując otwieracz powinien otwierać i bank oraz cięcie gałęzi, posiekać i kiełbasę. Zbyt mały nóż, a także bardzo duży, traci elastyczność. Będzie musiał nosić dodatkowego urządzenia lub wyraźnie określić zakres obowiązków nożem.

Dla trwałości noża ma istotne znaczenie dla integralności ostrza rdzenia, znajduje się w uchwycie. Taka wkładka nie będzie zerwać ostrza nawet przy dużych obciążeniach. Również pełny trzon jakościowo przenosi dźwignię ładunku, tak zwaną ogon myszy. Jego konstrukcja charakteryzuje ukrytej dźwigni, która biegnie przez całą długość rękojeści.

ostrze noża

Gruby nóż ostrze maszerujących nadaje jej wytrzymałość i niezawodność. A to zależy od twardości stali. Konieczne jest, aby wybrać skrzyżowanie litej stali (co daje kruchość, a więc zawodne) i miękkiej stali (nie pozwala długo utrzymać ostrość ostrza). Tradycyjnie nóż do wędrówek wykonane z dwóch rodzajów stali: stal i węgiel. Noże wykonane z odpornej na korozję stali nierdzewnej, ale szybko tępe ostrze, trudno naostrzyć narzędzia w tej dziedzinie. Noże ze stali węglowej mają przeciwstawne cechy: Można szybko rdzewieją, zachować swoją przewagę, że są one łatwe do ostrzenia.

To ma sens i kształt noża. Na turystyczny noże odpowiednie formy „finca” (wklęsłej tarczy) i „dzida” (z dolnej spoiny linia). Jest on zwykle stosowany w pióro noża.

Szczególną rolę odgrywa metody ostrzenia ostrza. Ważne jest nie tylko to, jak długo utrzymuje ostrze szlifowania, ale również, jak łatwo jest wrócić ostrość noża w tej dziedzinie. Nóż dla turystów powinny być idealnie wyostrzone jak miecz lub trudnej zaostrzony.

rękojeść noża

Uchwyt noża jest wykonana z drewna, lub ze skóry, kości i rogu, gumy lub tworzywa sztucznego. W tym przypadku główną rolę osobistych preferencji. Materiałem budowlanym, kształt i wielkość uchwytu nie ma wielkiego znaczenia. Włóż uchwyt w dłoni, przytrzymaj go. Jego właściwości (kształt, wielkość) muszą pasować do dłoni.

Uchwyt istotnego wpływu na jego właściwości. Jeśli jest ona wykonana z gumy, nie wypaść z mokrymi rękami, nawet podczas czyszczenia ryb. Ale uchwyt rogów lub kości miłe dla oka. Drewniana rękojeść jest przyjemna w dotyku, antypoślizgową, ale wymaga dodatkowej opieki. Najbardziej praktycznym tworzyw sztucznych, to jest trwałe, piękne, nie boi się wody.

Chronić dłonie przed ostrze zapewnia projekcję pomiędzy rękojeścią a ostrzem. Dwustronna chroni lepiej, ale pozwala uchwycić jednostronny nóż w różnych pozycjach.

Dobry nóż obóz Urządzenie jest wyposażone w przewód lub łańcuch. Typowo otwór lub pierścieniowy pętli skóry.

pochwa noża

Noże wędrówki lepiej jest nosić w pochwie. Zapewniają one nóż bezpieczeństwa i ochrony człowieka, bo trzeba być solidny fundament. Doskonały materiał ze skóry lub z drewna. Plastikowe zajmuje się również z przeniesieniem noża. Plandeki, skóra nie nadaje się do pochwy. Ostry nóż lub przenikać ich protknot.

Do mocowania noża w pochwie jest stosowany pasek. Cóż, jeśli nie ma takiej homutok i nóż – są mniej prawdopodobne, aby zgubić lub zranić.

Przegląd najlepszych noży campingowych

W pierwszej kolejności, według opinii, warto Nóż KA-BAR produkcja USMC Utility amerykański. Zaczęliśmy produkować takie narzędzie w połowie XX wieku. Jest długi (ponad trzydzieści cm), ma długość ostrza osiemnastu centymetrów. Ma skórzaną rączkę, ochronę funkcjonalną palcami, gładkie i łatwe do ostrzenia krawędzi.

Tom Brown Tracker Nóż przeznaczony jest dla myśliwych. Długość ostrza jedenastu cm od tylnej krawędzi tnącej piły i którą dodaje się do zgarniania urządzenia. Całkowita długość nożem – trzydzieści cm.

Niezgrabny Nóż SOG pakowania Seal Team uważany za najbardziej trwałe. Blunt jest prawie niemożliwe. Trwa wodzie sól, ogień. Nawet czubek noża nie daje zniekształcenia przy użyciu noża w postaci dźwigni lub młotkiem. Ostrze – grubość osiemnastu centymetrów – pięć milimetrów. Część z boku ostrza jest ząbkowana.

Nóż SRK, produkowanych przez Cold Steel, należący do kategorii uniwersalne. Grubość ostrza – czterdzieści osiem milimetrów, długość – trochę więcej niż piętnastu. Uchwyt dla ułatwienia chwytania jest falista.

Nóż A1 szwedzki Przetrwanie szwedzkiej firmy Fallkniven dopasować wszystkie parametry idealnego kolejkowania nożem. Jego długość – prawie dwadzieścia osiem centymetrów blade – szesnaście. Zaprojektować integralną rączkę, kwadratowe falista, ochronę palców i otwór paska.

Noże i prawa Federacji Rosyjskiej

Noże można podzielić broni białej. Dlatego, nabywanie nowego towarzysza na wycieczkę, zapytać sprzedawcę o certyfikat. Dokument stwierdza, co gatunek należy noża: gospodarstwa domowego, wojskowych, przemysłowych. W przypadku braku zaświadczenia można próbować określić swoje stanowisko w sprawie niektórych parametrów prawa. Należy zwrócić uwagę na całej długości łopatki (dopuszczalne do dziewięćdziesięciu mm), grubość (do pięciu lub sześciu milimetrów), twardość stali (25 HRC). Zabrania switchblade Ostrze noża.

wniosek

Każdy podróżny podnosi nóż samodzielnie. Łatwość transportu nóż jest niezbędna. Charakteryzują się one kemping noży składanych. Ich wadą jest to, że szybko się załamać. Zawias że trzyma ostrze i uchwyt, załamuje się w amplifikacji obciążenia na jej temat. Ostrze noża ramię składane ma ograniczoną długość, a zatem ma krótkie i cienkie ostrze. Uchwyt na kruszenie, cięcie gałęzi do składania ogień nożem problematyczne.

To zapewnia dostępność wszystkich narzędzi w ręku nóż uniwersalny maszerujących. Tu i korkociąg i otwieracz do konserw. Na takie narzędzie charakteryzuje się bezpiecznym transportem, stal nierdzewna nie boi się wody, wszystko w jednym miejscu. Wymagane maszerujących kit (widelec, łyżka, nóż) wymagane rybołówstwo i polowanie, podróże i piknik.

Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące komponenty: producent powinien być znany, długość ostrza – optymalny, stali – jakość. Przed zakupem profilu łopatki głosowanie kuter, wymaganą formę ostrzenia, uchwyt materiału, rodzaj zamka, możliwość otwierania jedną ręką.

Równie ważna jest cena przedmiotu. Zbyt drogie przedmioty są mało prawdopodobne, aby być stałymi towarzyszami w marszu. Ich umysł utraty, uszkodzenia. Będą ozdobić ścianę lub zbierania kurzu na półce. Nóż powinien działać. Zbyt tanie modele, które nie spełniają oczekiwań, oraz do postawienia w trudnym momencie. Każdy określa możliwy zakres cen w oparciu o grubości torebce i okresowości ataki na naturę.