740 Shares 9585 views

Pistolet TT: specyfikacje. Pistolet Tuła Tokariew – legendarnych broni palnej

Tula jest znana na całym świecie, nie tylko ze względu na pyszne pierniki i Samowary ale również znany fabryce broni, która produkuje legendarne karabiny, pistolety i rewolwery. To był jednym z takich legendarnych broni palnej i zostaną omówione w tym artykule. Skupić Pistolet TT – właściwości techniczne urządzenia i eksploatacji, modernizacji i modyfikacji różnego rodzaju.

informacje historyczne

Pistolet rozwój rozpoczął się w 1929 roku na projektant broni Tokariew Tula fabryce. Stąd nazwa TT – Tuła Tokariew. I zainicjował rozwój nowych pistoletów przetargu uruchomionego w przestrzeniach Rosji, którego celem była wymiana broni obcych w wojsku dla produkcji krajowej i tańszą. Wraz z pistoletu Tokariew mieli broń Prilutsky, Korovin Makarov i wiele innych dość znanych projektantów. Ale w 1930 roku, sukces przyszedł właśnie w biurze projektowym, kierowany przez Fedorom Vasilevichem Tokarevym.

Pistolet TT Przeprowadzone testy na miejscu wykazały doskonałą siłę hamowania, wysoką strzelnicy i dobrą dokładność. Broń nie dała pojedynczą awarię lub świecić podczas fotografowania szybko po zanurzeniu w wodzie i piasku. Błędy celem systemu, bezpieczeństwo i mobilność. Ze względu na czystą masę pistoletu TT, których specyfikacje są całkowicie zadowoleni wszyscy członkowie jury, został wysłany z powrotem do rewizji, która trwała prawie rok. Ale w wyniku modernizacji broni to nie miał sobie równych wśród pistoletów, nie tylko krajowych, ale także zagranicznych produkcji.

Charakterystyka techniczna jednostek bojowych

Pistolet TT – Walka instancja – 1933 różni się od ostatniej zmiany w 1947 tylko niewielkimi modyfikacjami pod względem łatwości obsługi i obniżenia kosztów oraz charakterystykę ich niemal identyczne.

 1. Pistolet krawężnik – 0,9 kg.
 2. Zasada działania opiera się na krótkiej beczka udarem mózgu wraca do bramy wyrównania.
 3. Pomieszczenie na 8 rund, a mm naboju TT 7,62h25 została zapożyczona z Mauser (7,63h25), aby zmieścić się pod „trzech linii.” Muzea można znaleźć pistolet modyfikacji TT 1942 z podwójnym magazynu, zaprojektowany przez 15 rund.
 4. Skuteczny zakres 50 m z maksymalnym zakresie pocisku 1650 m. Odkryty widok z nieregularnym taśmy.
 5. prędkość wylotowa – 430-455 metrów na sekundę.
 6. Bezpiecznik w TT jako samodzielna jednostka jest nieobecny. Pistolet montowane na kranie ochrony spustu do połowy jego skoku.

Konstrukcja pistoletu TT i funkcji

Wielu obcokrajowców, słabo zorientowani w ramionach, lubią mówić o tym pistolecie Tuła Tokariew projekt został skopiowany z Browning modyfikowane. Jeden Pistolet TT kompletny demontaż dot wszystko w tej materii. Wszystkie układy mają swoje własne oddzielnych jednostek, które mogą być odłączone od ramy w przypadku częściowego demontażu i tłuszczu. Jeśli istnieje potrzeba demontować broń całkowicie, to jest bardzo wygodny do demontażu i montażu każdej jednostki oddzielnie.

Naciskając spust występuje na naciśnięcie projekcji przypalić jest zwrotny, zwalnia spust. Pod działaniem sprężyny spustowej ma napastnik, produkujących strzał. Pod wpływem gazów proszku tulejka przesuwa się w kierunku przeciwnym do kierunku strzału, powodując wycofywania przesłonę, dopóki nie natrafi na reflektor, w którym będzie ona uwalniała ten środek lufy. Ewakuowano zaworu tuleję ciągnie, posiadających unieruchomiony w rowkach cylindra. Gdy ciśnienie gazu do minimalnego spadku tułowia uderza ramę pistolet i zatrzymuje rozprzęgane systemu „bramy wału”. Kontynuując ruch do tyłu, rozłącza System migawki „zaczep kurkowy-zejście”, dzięki czemu młotek przekrzywił. Chwilowo otwarty zamka odbywa nową kasetę, która natychmiast stałą przesłonę, która powraca po unosząc młotek, przez bezwładności.

Modyfikacja produkcji zagranicznej

Pistolet TT, którego cechy nie były równe spośród wszystkich zawodników w połowie XX wieku, szybko przyciągnęły uwagę wielu krajach, w których można rozwijać swoje własne wersje miały problemy. Naturalnie, wszystkie państwa, utrzymując się ze Związku Radzieckiego do budowania komunizmu, Związek Radziecki dostarczył wszystkie niezbędne technologie do produkcji legendarnych broni Tuła Tokariew.

 1. Węgierska Republika Ludowa przyjazny opanowała produkcję TT Radzieckiego w 50-tych XX wieku pod własną marką „TT-58”.
 2. W Chinach została przeniesiona do całej linii do masowej produkcji legendarnych broni. W późnych latach 60-tych, zorientowanych na rynek zbrojeń świata, chiński rozpoczął własną edycję pistoletu M20 komorowego do 9×19 mm.

Pakistan, Irak, Jugosławia, Wietnam, Egipt i Rumunia nie są pozostawione bez wsparcia. Wspieranie ZSRR, otrzymali nie tylko ogromną liczbę jednostek bojowych, ale także wraz z dostawą sprzętu do produkcji pistoletów TT zostały dostarczone z wysoko wykwalifikowanych techników w dziedzinie broni.

mocny argument

W krajach byłego Związku Radzieckiego walczą pistolet TT, dane techniczne, które nie są zgodne z wieloma międzynarodowymi ustawień, wycofanych z eksploatacji. Sądząc po licznych opinii specjalistów, rzeczywistych przyczyn przejścia do mniejszego rozmiaru nieco.

 1. Pocisk kalibru 5,45 mm większy niż zrobić mniejsze szkody dla organizmu, to przez szwy.
 2. Zmniejszenie wielkości i wagi wkładu w celu umożliwienia zatrzaskowego pomieścić więcej klientów.
 3. Rękaw pod miernik TT nie jest tani w produkcji, a to jest o wiele łatwiej umieścić na przenośniku jednej rundzie, ale pod wszelkimi modyfikacjami rosyjskie karabiny.

Jednak, aby odpisać TT 7.62 jest zbyt wcześnie. Broń „Stuck” we wszystkich prywatnych i publicznych struktur bezpieczeństwa, w tym banków zbiórki pieniężne. Można znaleźć wiele opinii szczęśliwych właścicieli, którzy korzystają z usług tej legendarnej broni palnej. I wielu strażników, na emeryturze, mam kopię walki modelu TT 1930. To jest miłość.

traumatyczne broni

Wielką popularność legendarnych broni palnej doprowadziła do tego, że pistolet TT, którego koszt produkcji jest nadal bardzo niska, znalazła drugie życie. Na początku XXI wieku, u progu popularności traumatycznych broni, wiele fabryk są zainteresowani w magazynach wojskowych utknął pistoletów TT, które zostały zapisane od końca II wojny światowej. Zmiany były tylko lufa, zamkowej i kaseta. W rezultacie, rynki postsowieckich pojawiła traumatyczne broń w bardzo niskiej cenie. Zgodnie z wymogami ustawy „O broni”, wszystkie pistolety traumatyczne wykluczyć możliwość przerobienia go do jednostki bojowej.

 1. HPE-501 „Lider” – traumatyczne pistolet, wykorzystując przypadek kasety zamiast tułowia. Kaliber TT została zmieniona na 10h32 mm.
 2. TTP – dziewięć przedstawiciel traumatyczne broń produkowana przez „Dzieł zebranych” w mieście Charkowie.
 3. „Izhmeh” przedstawił swoje dzieło w formie traumatyczne pistoletu pocisk 9mm, zwany LL-81.
 4. „Tuła Tokariew traumatyczne” ma zmodyfikowaną TT 10h28 mm nabój, i jest wykonana przez Degtyarev.

dozwolone pneumatyka

Graj legendarnych broni palnej próbują wielu gigantów światowych. Bo z nich pojawił się na rynku pistolet TT z powietrza jest bardzo znanych producentów.

 1. IL-LL 656 i nie można nazwać kopią, to pistolet próbka 1947 ze zmodyfikowaną strukturą, która nie pozwala, aby wprowadzić go ponownie do eksploatacji prawdziwa walka. Niech prędkość początkową pocisku i znajduje się 100 metrów na sekundę, ale walka pistolet w rękach bardziej atrakcyjny plastikowych zabawek.
 2. Cud chińskiego pochodzenia zwanego Smersh H51 może być zainteresowany nabywca jego podobieństwo do oryginału. Jego jedyną wadą – stałą brama podczas wypalania.
 3. Dobra wydajność podczas strzelania pokazał Crosman C-TT. Budzą wątpliwości tylko dziwne ramię podszewka, bardzo są one ogromne.
 4. Ale gletcher TT, wykonane z siluminu, natychmiast został powitany przez negatywny kupujących. W specjalistycznych źródeł informacji można znaleźć szyderczy amerykańskie roboty pistolet, którego zejście i bezpiecznik zmienił przycisku. Wtedy staje się jasne, dlaczego gletcher TT negatywne opinie.

Legendarna broń w Sport

Począwszy od 2011 roku, na podstawie traumatyczne broni HPE-501 „Lider” produkuje pistolet TT sygnał – S. odróżnić ją od pistoletu obsługa była tylko w przypadku braku beczki, z których zamiast został zainstalowany symulator. Dwa niewyrównane spawane rury z boku wycięcia, domowe lufa nie został zaprojektowany do ognia ostrej amunicji, ale piłka produkuje bardzo głośno. Dla produktu strzały zastosowano starter „Zhevelo”, znany i bardzo popularny wśród rosyjskich myśliwych. Co ciekawe, w układzie zasilania pistoletu amunicja jest realizowany. Specjalne tuleje mosiężne zawiera plastikowy pojemnik „Zhevelo”, a następnie wchodząc w kasetce, Całość umieszczona jest w uchwycie. Trochę skomplikowane, ale lepiej jest strzelać w trybie półautomatycznym, zamiast po każdej transakcji strzał z tulei wciskanej z zamkowej lufy i zainstalować nowy wybuchowy.

Mieszać w kręgach kolekcjonerów

W 2013 roku rząd rosyjski przyjął ustawę zakazującą zmianę broni wojskowej. Jeśli traumatyczne pistolet, dla których istnieje duże zapotrzebowanie, problem został rozwiązany producentem komponentów dostępnych na rynku zagranicznym postępowaniu Pistolet TT sygnał po prostu przestały być wydawane. Z powodu tej ustawy, było podniecenie na arenie wszystkich kolekcjonerów broni. Naturalnie, cena za przekonwertowanych legendarnych broni palnej poszły w górę. W ciągu ostatnich kilku lat widać dynamikę popytu na wyjściowej pistoletu TT, którego cena za sztukę wynosi około 20 tysięcy rubli, pomimo faktu, że koszt innych broni sygnału nie przekracza dziesięciu tysięcy. Tylko jeden wniosek – każdego roku potrzeba uzupełnienia kolekcji Pistolet TT będzie rosnąć wraz z jego ceną, odpowiednio, zakup TK sygnału jest doskonała inwestycja dla przeciętnego obywatela Rosji. Zepsuć obraz może uchylić prawa.

Małe dziwactwa wokół legendy

Jak wiadomo, każda broń, która stała się znana na całym świecie i popytu wśród kupujących, dostaje nowe życie w postaci modeli, opon i zabawki do strzelania rekreacyjnego. Jeśli spojrzeć na rynek, producent nie wydał legendarny TT komorowe do Flauberta. A szkoda, pistolety kaliber 4 mm w Rosji istnieje duże zapotrzebowanie, i nie mógł wypełnić zbiór amatorskich broni.

Nie jest jasne koneserów postawa broń egzemplarzy modelu pistoletu TT 1930. Po tym wszystkim, logika – to ta sama broń, wojny, z jednego z magazynów wojskowych w kraju. To przeciąć bagażniku i uszczelnione wielki kołek. Również wyciąć bicie młotkiem w wyrzutnik brakującego zęba i uszkodzoną sklep. Ale to w pakiecie z wielkiej skórzanej kaburze. Nie oryginalne, ale wygląda dobrze. Mimo to, kolektory ominąć copy-party, preferując instancje fotografowania.

Aktualizacja broni

Jak w przypadku innych produktów z rośliny „Izhmeh” tt pistolet pneumatyczny przykład modyfikacja IL-ll 656, nadaje się do doskonałości. System butla gazowa i mechanizm spustowy nie zmienia. Można precyzyjne wykonanie wszystkich elementów pistoletu. Coś wymienić, osłabienie, ciąć, ale prędkość pocisku ponad 120 metrów na sekundę liczenia nie jest konieczne. Ulec zmianom zewnętrznych specjalistów broń. Filmy i serii 90-tych mocno określone informacje w populacji męskiej głowy, że najlepszą bronią w krajach byłego Związku Radzieckiego – pistolet TT z tłumikiem. Kilkakrotnie uderzyć strzału pistolet cud zawsze zapamiętany dla przyszłych strzelców. I po chwili, gdy przychodzi czas na zakup legendarną broń, właściciel nowo modernizację zabawki, kręcenie koniec lufy tłumikiem.

Akcesoria do broni

Posiadanie legendarną broń lub kopia może być przydatny futerał dla TT. Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć przyzwoity egzemplarz. W każdym przypadku, gdy nabywca zdecydować, czy chcesz, żeby kabury pistolet lub nie potrzebują.

 1. Zakup gotowej kaburę w sklepie. Najprostszym sposobem, aby przejść. Przybyłem, zobaczyłem, próbował dalej i kupić.
 2. Wyroby szycia na zamówienie. Załóżmy, że takie rozwiązanie byłoby bardziej kosztowne niż przechowywania zakupionych, ale kabura jest znacznie łatwiejsze do noszenia niż towar.
 3. Ostatnio nabiera tempa „czarnym rynku” Akcesoria do broni wojskowej. W tym wiele aukcji internetowych można znaleźć nie tanie przedmioty, oferując kupić kaburę do legendarnego modelu TT 1930.

Konkludując

Przed zakupem broni do każdego nabywcy powinni wiedzieć, że istnieje prawo „On broni”, który określa zasady klasyfikacji broni i ustalenia prawa do jego nabycia, posiadania i noszenia.

 1. Wszystkie pistolety powietrzne gaz-cylindrowe o mocy strzału mniej niż 7,5 dżuli (legendarny TT jest w tej liście) nie wymagają żadnych pozwoleń i dokumentów.
 2. Wszystkie bronie alarmowych o kalibrze mniejszym niż 6 mm (dotyczy TT, ponieważ używa „Zhevelo” 4,5 mm) nie wymaga licencji i zezwoleń.
 3. Wszystkie traumatyczne pistolety wykorzystujące energię z gazów nośnych kalibrze większym niż 4 mm (w tym CT, kaliber 7,62 mm będzie) wymagać zezwolenia na nabywanie, przechowywanie i przenoszenia.

Bez względu na to, co producent i modyfikacje dadzą swoje preferencje do kupującego w sklepie. Ważne jest, że przyszły właściciel legendarnych broni zna i szanuje swoją historię.