882 Shares 8120 views

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy jest chorobą skóry, któremu towarzyszy pojawienie się konkretnych plam na nim.

Barwnik znajduje się w skórze. W ten sposób skóra nabiera pewnej kolor. Pigment znaleźć w różnych ludzi w różnych ilościach, co wyjaśnia jasnym lub ciemnym kolorze.

Typowo, środkiem barwiącym jest rozprowadzana równomiernie na skórę. Dlatego większość pokrywy jest dokładnie taki sam kolor. Jednakże, kiedy nierówne rozmieszczenie środka barwiącego jest utworzona na zabarwienia twarzy. Jest on wyrażony w obecności mniej lub bardziej gęsto dla kolorowych. Plamy mogą być zupełnie różne wielkości od ledwo zauważalne bardzo duża.

Zazwyczaj te obszary są w przeciwieństwie do innych obszarów skóry. Szczególnie zauważalne przebarwienia na twarzy z większej wielkości działek i ich konkretnym miejscu, co stanowi defekt kosmetyczny. Eksperci rozróżnić dwie grupy plam – wrodzonych i nabytych.

Były to znamiona. Co do zasady, nie są uważane za poważną wadę. A w niektórych przypadkach daje obraz o pewną atrakcyjność właściciela. Uważany wrodzone i naczyniowe plastry. Obszary te stanowią bardzo poważny problem medyczny.

Nabyte plamki są uważane piegi. Grupa ta obejmuje (melanodermy ostuda). W postaci zasady, tworzą się zabarwienie na powierzchni, w rzadkich przypadkach – w szyję. Taki stan jest charakterystyczny dla kobiet w ciąży. Jednakże naruszenie pigmentacji skóry może wystąpić również w przypadku każdego innego państwa.

Często plamy wskazują na zaburzenia w funkcjonowaniu niektórych narządów wewnętrznych, głównie jajników nadnerczowych i innych gruczołów. Te zaburzenia endokrynologiczne są w naturze i wywołane przez zmiany hormonalne, które są typowe dla okresu ciąży.

Ostuda może być wynikiem przyjmowania niektóre preparaty antykoncepcyjne. Jednak w niektórych przypadkach, pigmentacja rozwija się na tle choroby wątroby. Dlatego przed wyruszeniem w stanie samo-leczenia, należy skonsultować się z lekarzem (dermatolog, endokrynolog i ginekolog). Co więcej, tylko wykwalifikowani specjaliści są w stanie określić, czy stan nie jest spowodowany przez zażywanie narkotyków. Niektóre leki mogą mieć poważny wpływ na okładce. Tak więc, tzw przebarwienie skóry lek. Należy zauważyć, że zjawisko to jest spowodowane przez zwiększenie czułości pokrywy podczas przyjmowania leków. A ona pigmentacja jest spowodowane przez alergię lub światła słonecznego. Wśród najczęstszych leków, które mogą mieć wpływ na wrażliwość skóry należy przeznaczyć środki przeczyszczające, tetracykliny, leki moczopędne i inne środki.

Self-pigmentacja jest wysoce niepożądana. Stosowanie niektórych narzędzi może nie tylko pomóc, ale też pogorszyć sytuację. Ponadto, nie jest zalecany do uciekania się do stosowania kremów wybielających. Wynika to z faktu, że ich struktura często zawierają składniki trujące (bizmut i rtęć). Stosowanie tych leków jest przeciwwskazane u osób z chorobami nerek, a także u kobiet w ciąży i karmiących.

Nie zaleca się silne wybielacza używanego w ciągu dnia. Wynika to z faktu, że skóra w tym czasie, bardziej wystawia ultrafioletowego ekspozycji, co zwiększa czułość. W rezultacie, wpływ środków wybielających może powodować podrażnienie.

Wraz z pojawieniem się plamy starcze Pamiętaj, aby odwiedzić specjalistów. Przeprowadzili niezbędne badania skóry, podnieś niezbędnego leczenia.