113 Shares 3431 views

Choroba Newcastle – niebezpieczna choroba wirusowa

Rzekomy pomór drobiu jest wirusową chorobą ptaków. Przede wszystkim, należy do rodziny kurczaka. Choroba może być przenoszona na ludzi.


Przyczyny patologii

Czynnikiem sprawczym choroby jest wirus. Znajduje się w czterech różnych wariantach (szczepów). Różnią się one od stopnia nasilenia choroby, charakteru i zjadliwości.

Wirus, który powoduje choroby Newcastle, dalej dostatecznie dużej rodziny najbardziej szkodliwe i „drapieżnych” pasożytów. Wśród nich – patogen zarazy w mięsożernych i bydła, choroby kotów i paragrypy u zwierząt. Są one przyczyną chorób u ludzi.

Wirus, który powoduje choroby Newcastle, więcej niż ich odpowiedniki w rozmiarze. Jednocześnie ma kształt owalny. W swojej strukturze jest kwas rybonukleinowy oraz urządzenie wirusa jest bardzo trudne. Ten wzbudzenia jest dość odporny na czynniki środowiskowe i mogą być przenoszone na duże odległości, powodując wybuch. Potwierdza to wiele faktów. Na przykład, w mrożonych tusz ptaków może przetrwać przez okres do sześciu miesięcy.

Choroba Newcastle u zwierząt

Patologia jest najbardziej niebezpieczna choroba ptaków. Rozprowadzić na całym świecie. Ona jest znany w Rosji. Źródłem patologii patogenem jest chory ptak. Głównym sposobem, w który przekazywany jest wirus, – oddechowej, czyli za pośrednictwem dróg oddechowych. Dwa dni po zakażeniu chorych ptaków przelana choroby patogenu wraz z wydychanym powietrzem. Czynniki przeniesienia choroby może służyć jako pokarm i wodę, przechowywanie i skorupy jaj, które są zakażone chorych ptaków.

Choroba Newcastle u kurcząt jest najczęstszą. Są mniej podatne na kuropatwy chorobowych, bażanty, indyków. Ale wirus może zarazić i dzikie ptactwo, w tym wróbli i gołębi.

Zagrożenie dla ludzi

Są to choroby wirusowe człowieka, które są przenoszone do niego z dotkniętych zwierząt. choroba Newcastle jest jedną z tych patologii. Zakażenie człowieka występuje w nich Pył, który jest zakażony wirusem. Wprowadzanie patogen może być wykonana przez spojówki oczu, gardła i układu pokarmowego. Na szczęście, podatność danej osoby fizycznej do tego wirusa jest niskie.

Patologia jest sporadyczne. Dotyka ludzi w wieku produkcyjnym, którego działania są bezpośrednio związane z przemysłem drobiarskim pracy. Okres wylęgania choroby trwa od trzech do siedmiu dni. Patologia Podczas towarzyszy niewielki wzrost temperatury i przeziębienia. Choroba często towarzyszy zapalenie spojówek. Twardsze jego dzieci cierpią. Często są one oznaczone przypadki uszkodzeń mózgu.

Środki środków zapobiegawczych w celu zapobiegania chorobie lub krawężnik jego dalszemu rozprzestrzenianiu jest spełnieniem zasad higieniczny charakter opieki ptaków. Niestety, do tej pory leczenie choroby nie jest wykonywana z powodu braku leków. Nie tak rozwinięte i szczepień środków.