266 Shares 5138 views

Ból w kolanie na zewnętrznej stronie: przyczyny leczenie

ból kolana często pojawia się nagle, zapobiega, aby przenieść i żyć normalnie. Ale nie każdy się spieszy się z tym problemem do lekarza. Co jest przyczyną bólu i czy wymaga leczenia?


Konstrukcja przegubu kolanowego

Na początek powinniśmy zrozumieć w struktury stawu kolanowego. Po tym wszystkim, jeśli dana osoba odczuwa ból w boku kolana na zewnątrz, leczenie zostanie powołany po wykryciu źródła bólu. Łączenie dwóch kości – kości udowej i piszczelowej – jak tarcza, pokryte rzepkę. Na dnie stawów kłykcia znajdują – dwa na wzniesieniu na kości udowej pokryte chrząstką. Na kości piszczelowej jest tzw plateau, które podczas chodzenia współdziała z kłykci. Końce dwóch kości i chrząstki rzepki pokryte warstwą poprawia amortyzację i zmniejsza tarcie. Wiązanie pomiędzy kości i tkanki łącznej, udział przewodów: boczne, środkowych i poprzecznie (z tyłu i z przodu).

Łąkotki między kości są zbudowane z chrząstki. Mają one ważną funkcję: dystrybucję masy ciała równomiernie na powierzchni plateau piszczeli. Wspólna jest otoczony mięśni: czworogłowy, Sartorius dvusustavnaya cienką, podkolanowej. Zapewniają one ruch. Staw kolanowy jest splot nerwowy. Należą strzałkowego, kulszowy i nerw piszczelowy. I, oczywiście, system krążenia zaopatruje wszystkie działy stawu kolanowego. Obok krwi są naczynia limfatyczne. Przegub ma trzy okołostawowo worek (bursa). Są one zlokalizowane w przedniej części rzepki, kolano i dnie dużego ścięgna. Służą one funkcję ochronną.

urazy

Konstrukcja przegubu kolanowego umożliwia osobie przemieszczać różne. Ale uszkodzenia jakiegokolwiek elementu może unieruchomić cały staw i powoduje wiele niedogodności. Co może powodować ból w kolanie od zewnętrznej strony? Przede wszystkim, może to być uraz, zwichnięcie, zerwanie mięśni i więzadeł. Zazwyczaj są one aktywne osoby zaangażowane w sport, podczas treningu lub zawodów.

Ale można oderwać więzadła, natknęliśmy się na wysokich obcasach. Najczęściej rozciąganie i rozerwanie więzadeł towarzyszy obrzęk i krwiak w miejscu zranienia. Jeśli uszkodzenie więzadła bocznego zewnętrznego, będzie odczuwać ból w boku kolana na zewnątrz. Określenia rodzaju specjalisty szkody będą mogli po artroskopii. Na podstawie ich wyników, zostanie on przyporządkowany do zabiegu: utrwalenie poprzez magistralę bandaż elastyczny, klamry, zapewniając wspólny odpoczynek. Operacja może być konieczne całkowite zerwanie więzadeł.

uszkodzenie łąkotki

Łąkotki są najbardziej podatne na uszkodzenia od innych elementów stawu kolanowego jest elementem najbardziej kruche. Objawy mogą pojawić się dźwięk, gdy staw jest wygięty, utworzony obrzęk, podwyższona temperatura lokalny. Pacjenci łąkotek nie można lekceważyć, ponieważ koliduje z nogami pełni wykonywać gięcia. Kiedy zapalenie łąkotki jest ból w boku kolana na zewnątrz podczas schodzenia po schodach.

Leczenie prowadzi się na podstawie stopnia skomplikowania uszkodzenia. Są chwile, kiedy menisk jest całkowicie wyłączony. Wtedy nie rób bez operacji i usunięciu łąkotki. Jeśli uszkodzenie nie jest tak poważne, leczenie jest typowe metody: fizykoterapia (laser lub odzyskanie USG), unieruchomienie stawów, ulga bólu i obrzęku, ćwiczeń terapeutycznych leków. Rehabilitacja trwa zwykle kilka tygodni na całkowite wyleczenie może trwać do trzech miesięcy. Przedłużone odmowa leczenia może prowadzić do powikłań, takich jak torbiel.

artroza

Najczęstszą przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów są związane z wiekiem zmiany w przypadku zniszczenia chrząstki. Rzadziej zapalenie stawów występuje ze względu na duży wysiłek i podatności genetycznej u młodych ludzi. Rozwój choroby jest powolny, dyskretny, a następnie amplifikację objawów. Pierwszy artroza znalazł się charakterystyczny dźwięk zgięcia i wyprostu stawu, a tam jest ból w boku kolana po zewnętrznej stronie podczas chodzenia. Objawy te mogą trwać przez długi czas bez zmian. Ludzie zwykle nie są w pośpiechu, aby poradzić sobie z nimi do lekarza, w nadziei, że wszystko będzie przechodzić przez siebie. Tkanka chrząstki kontynuując cienkie. Nabycie cięższej postaci choroby oczywistych objawów zwiększonego bólu w kolanie po zewnętrznej stronie będą odczuwalne nie tylko w trakcie chodzenia, ale także w spoczynku. Po odpoczynku nie ma trudności w poruszaniu się. Noga jako „skrętka”. Gdy uruchomiony etap deformacji kostno-stawowe kości, która dotyka nawet chód pacjenta. Aby nie komunikować, trzeba zwrócić się do specjalisty przy pierwszych oznakach choroby, gdy tkanka chrząstki można jeszcze uratować.

Oprócz leków, jak złagodzić ból w boku kolana na zewnątrz? Leczenie środków ludowej przeprowadzana jest tylko w połączeniu z głównym leczenia zalecanego przez lekarza. To może być tylko uzupełnieniem leczenia, ale nie ją zastąpić. Łagodzenia bólu i usunąć obrzęk pomocy kompresuje napar z liści łopianu i glistnika.

artretyzm

Występuje u osób w każdym wieku. Objawy są podobne do niego zapalenie kości i stawów, ale charakter tej choroby jest zupełnie inna. Zapalenie stawów jest często charakter przewlekły i związane z ogólnym stanem organizmu. Może to być spowodowane przez mikroorganizmy, urazy, zaburzenia w układzie odpornościowym. Zapalenie stawów może być zdiagnozowana nie tylko oddzielić, ale również wyświetlanie innych chorób takich jak reumatyzm. Leczenie należy rozpocząć od identyfikacji przyczynę i rozwiązać problem. Zwłaszcza terapia indywidualna dla każdego pacjenta. Aby wyeliminować zapalny w postaci iniekcji leków przeciwzapalnych stosowane.

zapalenie torebki stawowej

Zapalenie kaletki – zapalenie torebek stawowych. Występuje w wielu powodów, może to być zakażenia, działanie stawów, uszkodzenie lub przeciążenie fizyczne. Może to wywołać patogeny. Wcześniej przeniesione choroby zakaźne mogą iść jako powikłanie w kaletki. Również patogeny mogą dostać się do stawu kolanowego poprzez otwartą ranę w traumy. Wskutek zapalnym torebki stawowej i dostarczyć wielki dyskomfort, ból w boku kolana na zewnątrz, gdy wciśnięty, a nawet gorączka.

Rozpoczyna się szybki ostry ból, pogarsza ruchu. Powyżej może wystąpić obrzęk rzepki. W łagodnych zapalenie kaletki przepisanych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jeśli zapalenie jest ciężka, uciekają się do bardziej surowych środków – przebicie do usuwania płynu ze stawu lub operacji.

ścięgien

Jak zapalenie kaletki, jest również chorobą zapalną, ale kiedy dotyka więzadeł i ścięgien. Ogniska zapalnego ścięgna mocowanie do kości. Zazwyczaj choroba podatne na profesjonalnych sportowców. Przyczyną może być uraz, infekcję lub nieprawidłowy rozwój ścięgien w dzieciństwie. Czasami ścięgna występuje wówczas, gdy obowiązek znaleźć nogi w niewygodnej pozycji.

Objawy obejmują obrzęk, zwiększając ból po stronie kolana na zewnątrz, gdy wygięte, skurczu mięśni. Bolesne może wzrosnąć z krzesła lub schodów. Ból jest odczuwalny podczas badania palpacyjnego, nie może być zaczerwienienie wokół stawu kolanowego pacjenta. Można zdiagnozować chorobę z badania krwi i RTG. Leczeniu leki przeciwzapalne, do szybszego łagodzenia objawów iniekcji bezpośrednio do stawu. Oprócz leków, pacjent jest przepisywany pełnego wypoczynku, i brak ruchu.

glina

Wydawałoby się, są niezależne od siebie czynników, ale płaski może również powodować ból w kolanie od zewnętrznej strony. Co jest tego powodem? Na płaskiej masy ciała nie mogą być rozpowszechniane właściwie na stopie. Powoduje to, że kolana podjąć dodatkowe obciążenie na siebie. Jest to szczególnie zauważalne, gdy przyrost masy ciała i ciąża. W organizmie kobiety ciężarnej stanąć w zwiększonej ilości hormonów (estrogen, progesteron), które promują rozluźnienie mięśni.

Stopa nie może poradzić sobie, a całe obciążenie stawu kolanowego porusza, a zatem nie jest ból w kolanach od zewnętrznej strony. Prawidłowa sytuacja ta nie może już być dorosły, ale można przynajmniej złagodzić jego objawy. Trzeba nosić wygodne buty, łuk podporach, doskonale nadaje się do tego trampki. Ponadto, nie spędzają dużo czasu na nogach.

osteochondroza

W tej chorobie, kręgosłupa ból w kolanach, też nie są wykluczone. Nerwów rdzeniowych ściągnięty z powodu tego, że mogą rozwijać procesy niszczenia chrząstki i tkanki łącznej stawu kolanowego. W związku z naruszeniem unerwienia i krążenia krwi rozwija periartroz. Najczęściej cierpią na to nadmyschenki stawów. Choroba najczęściej dotyka młodych i w średnim wieku ludzi. Leczenie odbywa się poprzez eliminację naruszenie zakończeń nerwowych, a następnie poprawy ćwiczeń.