601 Shares 1813 views

Koktajl „Negroni”: przepis i sposób przygotowania napoju

Fani mieszanych napojów alkoholowych, oczywiście, znanych słynnego koktajlu „Negroni”. Receptura produktu i jego sposób wytwarzania jest zadziwiająco proste. Ale to jest jego wyjątkowość. Po tym wszystkim genialny, jak wiadomo, jest prosta.

Trochę historii

Każdy produkt ma swoją historię. Opisuje szczegółowo przyczyny i okoliczności, które przyczyniły się do jego wyglądu. Zazwyczaj, aby stworzyć coś nowego trwa lata i czasami sprowadza się do banalnej wypadku. Jeden niezamierzone działanie może być powodem tego otworu. To jest dokładnie to, co pojawił się na początku ubiegłego wieku koktajl „Negroni”. napój przepis został wynaleziony przez florenckiego szlachcica. Stało się to w 1919 roku. Hrabia de Camillo Negroni był dobrze znany wśród przyjaciół z zamiłowania do alkoholu. Spośród wszystkich produktów w tym czasie on zaakceptowany tylko stare dobre gin popularne w tamtych latach Cocktail „Americano”, które były przygotowane na podstawie gorzkiego likieru „Campari”, słodkiego wermutu i sody. Aby dokładnie upić, hrabia musiał wypić więcej niż tuzin szklanek. To właśnie wtedy wpadł na świetny pomysł. Przedsiębiorczy włoski postanowił zastąpić sodę ulubionej ginu.

Okazało się dość silny napój, który nieco później stał się znany jako koktajl „Negroni”. Przepis jest bardzo zadowolony z twórcą. Teraz zbliża się do jakiegokolwiek baru, poprosił go, aby przygotować napój właśnie taka kompozycja. Wielu ekspertów doceniło walory smakowe zwykłego produktu. Ich zdaniem, to raczej sprzeczne stowarzyszenia. Napój ma zarówno gorzkie i słodkie, proste i oryginalne na swój własny sposób. Produkt bardzo lubiłem, a po 30 latach została uznana nawet Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów i rejestrowane w ich szeregach koktajl o nazwie „Negroni”. Przepis przyjęła prawie wszystkie zakłady pitnej. Kto zna na pamięć każdy specjalisty.

świetna alternatywa

Classic „Negroni” – koktajl, którego receptura zawiera trzy podstawowe składniki (gin, wermut i „Campari„) wykonane w tej samej wysokości. W celu przygotowania napoju należy zmierzyć 30 mililitrów każdego produktu i mieszanie ich z lodem. Powstała kompozycja jest najpierw trzeba wymieszać w szklance koktajlowej łyżką, a następnie dyszeć aż nie mógł dostać gorące. Wytrzymałość takiej mieszaniny otrzymuje się rzędu 30 procent, a w części. Miłośnicy win lekkich postanowił nieco poprawić produkt i wymyślił nową „Negroni” (koktajl). Receptura została nieznacznie skorygowana, a teraz rozwiązaniem alternatywnym jest następujący:

 1. Do przygotowania jednej porcji musi mieć 20 ml suchego wermutu, gin Martini i „”.
 2. Napoje trzeba wlać do shakerze.
 3. Dodaj kruszonym lodem i dobrze wymieszać.
 4. Następnie produkt należy opróżnić i wlać do szkła hartowanego, a następnie ozdobić skórki pomarańczy lub plaster.

Przyjemny kupaż win daje napojowi specjalny smak, a obecność gin czyni go jeszcze bardziej wyraźny.

opcja egzotyczna

Ostatnio bardzo popularne wśród amatorów alkoholu używać meksykański alkohol. Coraz częściej gości na zamówienie bary tequili i inne produkty z tej słynnej soku z niebieskiej agawy. Być może nie jest wyzwalany zamiłowanie do egzotyki. W związku z tym, że to całkiem zrozumiałe, że wkrótce pojawił się kolejny „NEGRONI” (koktajl). Receptura – alkohol, ale nie podoba mi się klasycznej wersji włoskiej.

Produkt składa się z czterech komponentów już. Do jego przygotowania jest konieczne:

 • 30 ml czerwonego wermutów i likier „Campari”
 • 15 ml tequili i Mezcal,
 • a także czekolady i lodu, skórka pomarańczowa.

Przygotowanie napoju też w inny sposób:

 1. Po pierwsze, ze szkła lub szkła należy umieścić jedno duże i kilka małych kawałków lodu.
 2. Wlać wszystkie produkty są umieszczone na przemian z recepturą.
 3. Dokładnie wymieszać wszystkie bar łyżkę.
 4. Pokrywa z plasterka skórkę pomarańczową i czekolady.

W efekcie ta kombinacja składników jest produktem z dość oryginalną i dość niezwykłym smakiem.

Poszukiwanie nowych rozwiązań

Jak wiadomo, nie ma ograniczenia co do perfekcji. Ludzie są zawsze chętny do czegoś nowego i nieznanego. Naturalna chęć do eksperymentowania doprowadziły do tego, że nie ma innego „Negroni” (koktajl), którego członkostwo obejmuje trzy składniki (gin Hendrick'S, wermut Martini Rosato i likieru Aperol), wykonane w tej samej wysokości (30 ml).

Przygotowanie nowego napoju nie jest bardzo różni się od poprzednich wersji:

 1. Mieszając składniki w shakerze wykonane.
 2. Produkt ma być wlana do szklanki napełnionej dużych kawałków lodu.

Napój ten nie jest do dekoracji niczego. Dodatkowe smaki mogą tylko zaszkodzić produkt końcowy. Jest już dobrze przemyślane. Gen w nowy sposób ujawnia swoją jakość w obecności słodkiego likieru. Światło wermut daje napojowi przyjemny cień świeżości, bez przeciążania ogólny smak. Koktajl ten można uznać za jeden z najbardziej udanych prób entuzjastów, którzy próbują prześcignąć klasycznej wersji.