894 Shares 4027 views

Mikołaja Sewastopol świątynia i jej historia

Nicholas Temple St. Sewastopol – pomnik żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli na tej ziemi podczas wojny krymskiej 1853-1856. Ta rzeź kosztowała Rosji dużą liczbę życia. Zwłoki obrońców miasta są pochowani w nieoznaczonych grobach. Gdy stanęli ramię w ramię w walce z wrogiem, a pozostały nierozłączni po śmierci.


Budowa świątyni-pomnika

W tej wojnie na wiele sposobów losem kraju i wdzięczny Rosjanom uznać, że ich obowiązkiem jest zachować pamięć o bohaterach. Kolekcja została ogłoszona fundusze na budowę kościoła pomnik na ich cześć. Bez przesady można powiedzieć, że wszystkie warstwy społeczeństwa rosyjskiego uczestniczył w tej dobrej pracy. Mniej niż półtora roku, a kwota zebrano, który dał możliwość rozpoczęcia pracy. I 18 marca 1856 rozpoczyna budowę świątyni ku czci Św.

Mikołaja Sewastopol Świątynia została zbudowana przez architekta A. Awdiejewa, później przyznano mu tytuł akademika. Budowa i prace wykończeniowe trwały ponad trzy lata, a kościół został konsekrowany w 1870 roku. Od tego czasu tysiące Rosjan wysłał go, aby uczcić pamięć bohaterów tej legendarnej obrony. Szczególnie wielkie jest ich strumień w czasach, kiedy nabożeństwo za poległych żołnierzy. Odbywa się co roku w dniu 29 sierpnia.

Tworzenie mozaiki

Ciekawa historia wnętrz. Początkowo zdecydowano się urządzić Mikołaja Sewastopol fresków świątynnych, wykonany farbą olejną. W tym celu zaprosiliśmy grupę artystów prowadzonych przez znanego rosyjskiego malarza FA Bruni. Oni honorowo spełnione przypisaną im sprawę. Szczególnie imponujące było figurą Zbawiciela, napisany nad głównym wejściem.

Ale projektanci nie biorą pod uwagę ważny czynnik – słone morskie powietrze. Przez piętnaście lat doprowadziła do zła malownicze freski warstw. Wynik był cesarski edykt zastąpić uszkodzoną mozaikowy obraz. Prace nad jego produkcją polecił włoski warsztat A. Salviati i szkice wykonane przez artystę, MN Protopopow.

Więc upamiętnione jego obrońców Sewastopola. Św Mikołaja, braterska cmentarz i całą ziemię, podlewane krwią, stała się miejscem pielgrzymek dla zwykłych członków domu rządzącej. Jako znak szczególnego szacunku dla pamięci bohaterów powstał po liturgii na ominięcie procesji świątyni. Trwało to aż do 1917 roku.

Post-rewolucyjny okres i wojna

Po rewolucji Sewastopol St. Nicholas kościół był zamknięty, ale na szczęście, nie zniszczone, a jego mury przetrwały. Nadal nie podniósł rękę z ateistycznego reżimu do sanktuarium swego ludu. Kłopot cierpiał podczas wojny. Przez wiele miesięcy kontynuowane obrony miasta od nazistów. W wyniku ostrzału artyleryjskiego budynek został zadane ogromne szkody.

okładziny ścian był iskorozhena pociski i odłamki. Niemal całkowicie stracił mozaiki. Bezpośrednie trafienie pocisku sprowadza górną część budynku piramidy, tak że krzyż dioryt zwieńczeniem podzielić ją na strzępy. Pod koniec wojny świątynia była w ruinie.

Odbudowa świątyni-pomnika

Prace konserwatorskie rozpoczęły się w 1968 roku, ale został opóźniony i została zakończona tylko przez 1974 koniec roku. Jednak poprzednia forma była w stanie powrócić tylko wygląd świątyni. Najbardziej dotknięte części mozaiki zaginął na 95%. Ważnym etapem w życiu Kościoła Pamięci rozpoczęła się w 1988 roku. Został on podjął decyzję rządu do przeniesienia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Znowu o różnych opóźnień, ale przez 1994 stał się własnością gminy wyznaniowej. Z tego punktu prac remontowych podjąć zupełnie inną fazę. W tym samym roku udało się odzyskać nad głównym wejściem mozaikowy obraz Zbawiciela. Jego odtworzone przy użyciu kreatory centrum przywrócenie w Zagrzebiu. Dwa lata później, za pomocą zarządzania Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej przywrócony mozaikę wschodnim portalu. Przedstawia Jeune nosicielami.

Ale prace renowacyjne nie zatrzymał się do tej pory. W roku 2012, wieńczący krzyż został zainstalowany na szczycie świątyni. Do tego czasu, jego miejsce zajął specjalnie wykonanej kopii. Ponadto, są one demontowane i wysyłane do warsztatów konserwatorskich większości okładzin zewnętrznych płyt budowlanych. Wszystko to daje nam nadzieję, że świątynia zyska swój pierwotny wygląd.

Ożywienie życia duchowego

Życie duchowe jest stopniowe ożywienie. Wśród prawosławnych pojawił się jeden, który znał całej Rosji. To St. Nicholas Church (Sewastopol). „W pośpiechu” – delikatnie dodać mieszkańców miasta. Tak nazwali go imieniem trzciny Bay, w pobliżu której się znajduje. Wiele osób przyjeżdża do czcić groby bohaterów we wspólnym cmentarzu. Wiele parafii organizować pielgrzymki do Sewastopola. Św Mikołaja na adres – ul. Bogdanova, 43 (Braterska Cemetery) – obecnie znany we wszystkich częściach kraju, po raz kolejny stała się świątynia-pomnik naszej bohaterskiej historii.