129 Shares 5022 views

Relikty księcia Włodzimierza: gdzie one są, co im pomagają

W historii Rzeszy Ruskiej był pogański monarcha, który przyniósł ludzkie ofiary, miał harem i bez wahania zabił swojego brata. Kiedy jednak został ochrzczony, się zmienił. Teraz jego ciało ma cudowną moc. Z artykułu dowiesz się, gdzie znajdują się relikwie księcia Włodzimierza i dla kogo oni pomagają.


Syn niewolnika

Religia chrześcijańska jest bardzo spokojna i skromna. Prawosławie przybyło na nasze ziemie dopiero w 988 roku. Wielki Książę Vladimir otoczył swoich poddanych. Jednak niewiele osób wie, że przed przyjęciem nowej wiary nie tylko ludzie, ale ich władca był ateistyczny i prowadził niedopuszczalny sposób życia.

Przyszedł książę, najprawdopodobniej w 960 roku. Jego ojciec, Svyatoslav Igorevich, miał romans z kobietą, która służyła matce. W związku z tym syn niewolnika nie był zbyt popularny w sądzie. Jednak wkrótce księżna Olga, babcia chłopca, zabrała go do Kijowa. To miasto było domem monarchy, więc nawet dziś zachowane są relikwie księcia Władimira.

Kiedy chłopiec dorastał, jego ojciec postanowił go rządzić w Nowogrodzie. Ale tam młody człowiek nie pozostał przez długi czas. W 978 roku zaatakował Kijów, gdzie rządził Yaropolk. Po zajęciu stolicy młody władca postanowił zabić swojego brata. W tak mroczny sposób mężczyzna otrzymał pożądany tron.

Życie marnotrawne

Jego dalsze prace nie były znacznie lepsze. Vladimir był bardzo okrutny, bez serca i miał trudny charakter. Wielu kronikarzy zauważyło, że mężczyzna posiada kilka haremów. W każdym mieście czekało na niego ponad 500 konkubin. Ale nawet taka kwota nie powstrzymywała władcy. Stale uwodził kobiety i młode małżeństwo. Historia jest okropna, ale aby poznać moc, w której zamieszkiwały księcia Władimira, trzeba zrozumieć, jak żył.

Ponadto, monarcha miał pięć prawowitych żon. Jeden z nich – Rogneda – wziął się za życie. Dziewczyna dumna odmówiła szlachcica tylko dlatego, że jego matka była niewolnikiem. Za tego okrutnego suwerena zgwałciła ją z rodzicami, a potem zabiła starców. Innym towarzyszem był wdowa brata, piękna zakonnica.

Torturowani chrześcijanie

Ortodoksja nie była zbyt interesująca dla autokraty. Był gorącym poganem, a nawet wzniesiony na górze prawdziwym panteonie, do którego dzieci poszły dalej. Straszne rzeczy miały miejsce w tym miejscu. Tu ludzie byli ofiarowani, a nawet torturowani przez tych, którzy uwierzyli w Chrystusa.

Dziś Kościół Prawosławny jednakowo szanuje zarówno relikwia księcia Władimira, jak i pierwszych męczenników w Rosji – Teodory i jego syna Johna. Jednakże w X wieku władca wydał dekret: doprowadzić jednego z młodych mężczyzn jako ofiara do bożków. Partia spadła na Johna. Ojciec nie pozwolił poganom odebrać dziecka, za co płacił za swoje życie. Barbarzyńcy zerwali ich na ulicę.

Tymczasem książę próbował rally jego stan. Jednak było to niemożliwe bez monoteizmu. Dlatego po wybraniu starych mężów cesarz wysłał ich do studiowania różnych religii.

Gdy ambasadorowie wrócili, oświadczyli, że nie ma piękniejszej wiary niż w Bizancjum. Według nich, stojąc w kościele i słuchając chóru, nie możesz zrozumieć – jesteś jeszcze na ziemi lub już na niebie. Święty książę Vladimir był zachwycony takimi porównaniami. Relikty tego króla są szczególnie ważne dla wiary ortodoksyjnej, ponieważ jego wybór wpływał na historię całego świata.

Moc wiary

Informacje o tym, jak monarcha został ochrzczony, jest bardzo mały. Jednak kronikarze donoszą, że jego armia starała się podziwiać Chersonesos przez długi czas i bezskutecznie. Sprawa nie powiodła się, dopóki jeden z chrześcijan nie zbliżył się do księcia. Mężczyzna zaproponował zablokowanie dostępu do wody do miasta. Książę tak zrobił. Siege spał.

Wtedy król prosił o danie mu Anny – siostry cesarza z Konstantynopola. Ale kobieta go odrzuciła, powiedziała, że zgodzi się dopiero po tym, jak książę przyjąłby jej wiarę. Mimo że ortodoksja lubiła cara, święty książę Vladimir nie spieszył się z zaakceptowaniem nowej religii. Obecnie relikty cara są leczone z powodu chorób oczu. I dlatego, że złamanie obietnic, człowiek zaczął się oślepiać. Wtedy Anna powiedziała, że władca Kijowa musi być ochrzczony szybciej. I rzeczywiście, warto było zaakceptować jednego Boga, gdy znów zaczęły się widzieć.

Z własnego doświadczenia

Ponieważ sam monarcha miał problemy z oczami, jego relikwie traktują ludzi cierpiących na takie patologie. Należy jednak zauważyć, że książę, zanim się wyzdrowiał, spełnił tę obietnicę i został ochrzczony.

Dlatego musisz zrobić wszystko, co obiecałeś Panu na dzień przedtem, aby szukać zabytków księcia Władimira. Co pomaga świętym, jeśli nie możesz zachować swojego słowa? Prowadzi drogę światła i dobrego. Wkrótce w Twoim życiu będą wydarzenia, które wymagają od ciebie nie tylko odwagi, ale także mądrości. W takich sytuacjach konieczne będzie działanie w sposób chrześcijański.

Często ci, którzy nie mogą znaleźć prawdziwej miłości i żyć w cudzołóstwie, zwracają się do wyznawców apostołów.

Władimir nie od razu zdał sobie sprawę, że Anna mu przeznaczona. Jednak został pokonany przez cierpliwość dziewczyny i szczerej duszy. Teraz możesz podejść do świętego z prośbą o przyspieszenie rodziny i rodzenie dzieci.

Wielkie serce

Co się modliły w relikwiach księcia Włodzimierza – pytanie dla każdego osobiście. Jednak pod koniec życia monarcha stał się bardzo dobry, więc słuchał wszystkich. Przed nim nie było pacjentów z pierwotnym i wtórnym, ubogich lub upośledzonych.

Wtedy książę poślubił Annę. Na przykładzie władcy jego bliscy poddani zostali ochrzczeni. W związku z tym, w 989 r., Zaczyna odrzucać bohaterów i prowadzi swój lud do prawej wiary.

Bardzo wiele się zmieniło od Władimira. Szczególnie zatopił w swojej duszy słowa, że Bóg jest miłosierny tylko tym, którzy okażą życzliwość ludziom. Monarcha otworzył dla wszystkich stocznię, a każdy biedak mógł zwrócić się do niego o pomoc. Jeden dał jedzenie, drugi – woda. Dla napastników wypychali produkty poza pałace. To dlatego relikty księcia Włodzimierza mają taką cudowną moc.

Monarcha nadal pomaga każdemu, kto przychodzi do niego modlą się dzisiaj. Pomaga budować materialne życie. Zaraz po marszu do kości władcy ludzie mają wszystko, czego potrzebują. Dlatego szczególnie ci, którzy ostatnio cierpieli z powodu klęsk żywiołowych i stracili cały majątek, zwracają się do świętego.

Obrońca dzieci

W swoim życiu człowiek stał się ojcem około 30 synów i 10 córek. Wszyscy byli jego krewnymi. Po przyjęciu chrześcijaństwa, większość kobiet z jego haremu została przeniesiona do klasztoru lub znowu wyszła za mąż. Autokrata nie przestała dbać o swoje potomstwo.

Mają niesamowitą siłę władzy Władimira. Co pomaga Chrzcicielowi Rosji? Traktuje dzieci. Zarówno rodzice, jak i małe dzieci mogą się przytulić do Arki kości kościoła. Modlitwa do Boga musi być prosta, ale szczera i czysta. Najlepiej jest, aby kobiety przychodziły do kościoła w zamkniętych ubraniach. Głowa musi być pokryta. Mężczyźni powinni również ubierać się skromnie. Opierając się na reliktach, należy prosić o przebaczenie za swoje grzechy.

Wiele dzieci przestaje mówić, że zaczynają mówić bardziej wyraźnie. Ślepy widzi, a kalibry podejmują pierwsze kroki przez wiele lat. Dlatego możesz bezpiecznie przejść do Equal-to-the-Apostołów i modlić się o zdrowie swoich dzieci.

Nietkane pozostałości

Obecnie w praktycznie każdym dużym kościele znajdują się relikwie księcia Władimira. W Czelabińsku, w Rostowie i Kijowie leżą cząstki wielkiego Chrzciciela. Każdy może położyć głowę w kościach świętego. Najlepiej jest to zrobić w dniu pamięci – 28 lipca. Należy jednak zauważyć, że w tej dacie są zwykle długie kolejki.

O hojności i uprzejmości księcia poszły legendy. W każdą niedzielę traktował biednych i upośledzonych z różnymi potrawami i napojami. Ten człowiek zbudował kościółki i nie oszczędził pieniędzy na ich wielkość. Cesarz zmarł 15 lipca 1015 r. Jego ciało zostało pochowane w Kościele Dziesięcin, które w ciągu kilku wieków Mongołowie zrujnowali się.

W ubiegłym roku, w kierunku 1000-tej rocznicy śmierci, Rosyjska Cerkiew Prawosławna postanowiła wysłać relikwie Księcia Władimira do "podróży". W Czelabińsku, w Moskwie, w Petersburgu – we wszystkich tych miastach wzięli kości kościoła. Ludzie oparli się o Arkę i natychmiast poczuli jego siłę.

Szczerze modlitwy

Oczywiście na pierwszy rzut oka życie księcia nie jest jak biografia męczenników. Był okrutny, jak wszyscy władcy i lekkomyślny, jak większość pogan. Gdy jednak zrozumiał moc Pana, starał się zmienić i dbać o czystość swojej duszy. Ze swej strony był to akt całkowicie bezinteresowny. W czasach, gdy ziemskie błogosławieństwa i radości są krótkie, niebiańskie są wieczne. I nic nie jest w porównaniu do szczęścia, które człowiek doświadcza, pomagając braćmi i siostrami.

Dziś wiele osób pomaga w relikwie księcia Włodzimierza. Trasa, droga równych do apostołów, nie była łatwa. Jednak jego dobre czyny przeszły przeszłe zło. W tym celu Pan dał mu moc, aby uzdrowić nie tylko ciało, ale i duszę. Dlatego możesz pójść do świętego o radę.

Najważniejsze, mówią świeccy, jest to, że modlitwy i prośby są szczere, nie noszą w sobie gniewu i niesprawiedliwości. Władimir pomoże tym, którzy stoją przed nim.