232 Shares 972 views

Satyryk – joker? Co to jest satyra?

W nowoczesnym społeczeństwie, humor stał się jednym ze sposobów walki z depresja, smutek i rozczarowanie. Żarty i dowcipy może uratować osobę w niezręcznej sytuacji, a czasem nawet doprowadzić do jego drugiej połowie. Należy jednak rozróżnić pojęcia „komik” i „satyryczny”.


Satyryk – osoba, która nie jest tylko żart, ale także wyśmiewa przywary ludzi, absurdalnych rzeczy i zdarzeń. Tutaj pojawia się określenie „satyry”, który umocnił się nie tylko w polityce i filozofii, ale także w literaturze.

Znaczenie „satyryk”

Humor jest zabawna dobroduszny żarty i anegdoty, które mogą rozweselić z przyjaciółmi lub współpracownikami. To nie powinno być mylone z satyry, która stała się obecnie osobny gatunek literatury, teatru i piosenek.

Satyryk – jest autorem satyrycznych dzieł sztuki. Jest to człowiek, który podany jest trend w literaturze, malarstwie, rzeźbie i innych trendów artystycznych. Tacy ludzie nie zawsze znaleźć akceptacji wśród mas, ale wielu autorów krajowych i zagranicznych stał się znany dzięki jego komiksowych prac.

Potocznie satyryk – człowiek, który opisuje każde wydarzenie lub czynność z złej stronie. Nigdy nie traci okazję do korzystania z sarkastyczny kpiny z jakiegokolwiek działania lub wady swojego przyjaciela.

Satyra – postępujące gatunek literatury

Wszelkie satyryk – debunker moralnych i społecznych bolączek, które są wyśmiewane w zły sposób i osądów. Satyra jest literacki, sztuki teatralne, rzeźby i piosenka, która wykorzystuje te cechy pokazać braki osoby (politycy, członkowie innej religii lub narodowości, dyrektorów przedsiębiorstw, współpracowników i przyjaciół).

Że satyra nie staje się moralizatorskie kazania, rozcieńcza z elementami humoru i sarkazmu. Od tej satyry stał się jednym z najbardziej popularnych gatunków literatury XVIII-XIX wieku, kiedy nastąpił rozkwit sztuki w ogóle.

przykłady satyra

Na scenie aktorzy często może działać ze swoich satyrycznych widoków lub wersów utworu. Istnieje również profesjonalny satyryk obejmują parodysta, którzy śmieją się z ludzi z wad korzystania z gestów, mimiki lub zwrotów sarkastycznych.

W literaturze przykładów satyra może służyć jako pracach M. Twain M.Zoshchenko, G .. Swift i Saltykov-Shchedrina. Wśród aktorów przyjść do głowy Charlie Chaplin, który wiele humorystyczne historie idzie.

We współczesnym świecie z pojawieniem się Internetu przyszedł satyryczny recepcję, zarówno trollingu. Stosuje się go na forach, portalach społecznościowych i czatów. Trolling również w grach wideo, to jest używany przez niektórych blogerów.