329 Shares 8241 views

Zniżki i promocje w supermarkecie jako sposób na zwiększenie sprzedaży

Supermarkety praktycznie zastąpił dziś zwykłe sklepy i rynki. Ich zalety – zakres ogromny, wygoda i szybkość obsługi, przyjemną atmosferę. A jednak jest coś takiego jak rabaty i promocje w supermarketach!


Dlaczego zniżki supermarket?

W ten sposób firma handlowa zwiększa sprzedaż. Wydaje się, że istnieje sprzeczność – w jaki sposób można podnieść dochody, zmniejszając cenę? W rzeczywistości, rozsądny i dobrze obliczone dyskont przynieść znaczny zysk.

Jak to działa? Załóżmy jednostkę towarów o wartości 100 $ kosztem 70. Wpływy ze sprzedaży – 30 rubli. Jeśli będziemy realizować dwie jednostki produktu ze zniżką 90 rubli, zysk wyniesie 40 rubli, co stanowi 33% więcej. Ponadto, aby zwiększyć obroty pieniędzy i ilość sprzedanych towarów.

Oczywiście, nie każdy kupujący zobaczyć zniżkę nabyć dwie jednostki produktu zamiast jednego. Ale wielu z ogłoszeniem zniżki wymagane jest zainteresowany. Dla konsumenta ważne jest, aby zdecydować – czy on potrzebuje drugiego produktu, w przeciwnym razie umowa jest opłacalne tylko dla sklepu.

Czy masz kartę rabatową?

Regularne zniżki na wszystkie produkty nie zdarzają się zbyt często. Gdzie takie akcje odbywają się regularnie w sklepie, więc cena jest zbyt wysoka z góry, co jest możliwe tylko ze słabej konkurencji w niszy towarowej.

Wspólna technika – sprzedaż lub prezent kupujący kartę rabatową ze zbiorczej lub stałego rabatu. Często sklep nie może obejść się bez niego w obliczu silnej konkurencji. Jeśli stosy kilka rodzajów korzystnych cenach, kupujący zadowolony „przywiązany” jest tego sklepu. Na przykład, stały rabat na karcie mogą być uzupełnione przez inne – sezonowe lub krótkoterminowej.

Udane godziny i dni

Niektóre rabaty są ograniczone okresu ważności, na przykład aż do końca miesiąca. Inne – „pływające” stopa procentowa, która zmniejsza się z każdym dniem.

Po sprzedaży towarów sezonowych na końcu latem lub zimą, zniżki i promocje w supermarketach – prawie jedyny sposób, aby przyciągnąć uwagę. I to świetny sposób, aby pozbyć się ciężaru niesprzedanych towarów.

Udziały w supermarkecie, ogranicza się do określonej daty, również przez dłuższy czas nie jest niczym niezwykłym. Może to być otwarcie sklepu, w dzień urodzin spółki lub jej założyciela, i tak dalej. N. Jest to dobry sposób na dodatkowe „light up” do sklepu i od razu mieć duże obroty.

Są też dobre godziny na zakupy (częściej w godzinach porannych lub wieczornych, gdy cena niektórych produktów poniżej).

inne opcje

Często promocje, zniżki w supermarketach przedłużyć do produktu nie jest popularna. Praktyka pokazuje, że wzrost popytu na takie „płynność” jest wprost proporcjonalna do procentowego obniżenia ceny.

Pozostałe akcje w supermarkecie mają na celu zachęcanie do zakupu większej ilości towarów lub dużej ilości. zniżka procentowa w tym przypadku może być ustalona na drugim i kolejnych podobnych produktów lub, rzadziej, cena jest obniżona do każdego zakupionego urządzenia. Obejmuje to również zniżkę na zakup więcej niż określonej kwoty.

Niektóre akcje w supermarkecie może być skupiona na niektórych kategorii osób – takich jak zniżki społecznego do emerytów.

Jeszcze jedno spojrzenie w stylu „kup jeden produkt. – dostać inny za darmo” Albo, kupujący otrzyma mały prezent, upominek, zwykle reklamę sklepu.

Elementy mogą być grupowane w zestawy pewnym znakiem i ustaw koszt jest zwykle mniejsza niż całkowita wartość wszystkich jego składowych obiektów.

Istnieje również odpis z małego defektu (np pogniecione opakowanie). Lub po powrocie wadliwy towar może zaoferować inny, ale niższy koszt.

Wspólne akcje w supermarkecie – kupić na ulotki lub ulotek. Takie zdarzenia uświadomienie centrum handlowego i, co do zasady, prowadzić do wzrostu sprzedaży.