831 Shares 8953 views

Czy mogę palić w pociągu? odpowiedź irrefragable

palenie tytoniu w Federacji Rosyjskiej jest regulowane przez prawo federalne. Jego numer – 15-FZ. Ustawa ma na celu ochronę zdrowia obywateli przed narażeniem na dym tytoniowy, jak również szkodliwych skutków palenia tytoniu.


Niedawno prawo palić w pociągach dalekobieżnych oraz pociągów prawie nie ograniczone. Nie wolno było palić tylko w toalecie i w kabinie samochodu. Tambour został również uznany palących. Ale 6.1.2014 ustawy został zmieniony. Możemy teraz palenia w pociągach?

zmiany

Od lata 2014 roku całkowity zakaz palenia w pociągach i pociągów dalekobieżnych. Konieczne jest, aby zrozumieć wszystkich zainteresowanych na pytanie, czy możliwe jest, aby palić w pociągu. Również teraz rasprostranetsya ban na dworcach i terminalach obiektów.

Mam nadzieję, że do pomyłki

Czy mogę palić w pociągu? Pomimo szeroko przewodzącego pracę wyjaśniającą, pytanie jest często zadawane pasażerów. W Rosji, palenie jest jedna trzecia populacji. Dlatego istotą prawa nie została jeszcze osiągnięta dla wszystkich. Przeciwnie, wiele osób wciąż nie może uwierzyć, że taka ustawa rzeczywiście przekazywane. Wydaje się, że mieszkańcy nadal oczekiwać, że mają coś nie zrozumiał. W ciągu dwóch lat od wejścia w życie poprawki do ustawy, pasażerowie proszeni są znowu i znowu: „Czy mogę palić w pociągu na odległość?”. Odpowiedź jest kategoryczne i jednoznaczne: „Nie”.

Czy mogę palić w przedsionku pociągu?

Palaczy próbuje wyjaśnić tę kwestię, mając nadzieję uratować lukę. Po tym wszystkim, przed przyjęciem poprawek rozpatrywanych nienaruszalne milcząco uznane kurilok tambour stanu. Odpowiedź brzmi: nie można!

Czy mogę palić w toalecie w pociągu?

Miłośnicy palenia w panice szuka sposobu, aby zapewnić sobie względny komfort na drodze. Ale muszą zrozumieć raz na zawsze na dłuższą odległość pociągu nie można palić – wszędzie!

Autobus zatrzymuje?

Dla zainteresowanych istnieje możliwość palić na przystankach kolejowych, odpowiedź podana jest twierdząca. Komentarze do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ustawy Federalnej wyjaśnia wyraźnie: określone zasady, które pozwoliły palenie na platformach, na odległość do stacji co najmniej 15 m.

Zainteresowany, czy jest możliwe, aby palić w pociągu, albo przynajmniej blisko niego (w przerwach), należy zwrócić uwagę na ten stan: zakaz palenia nie ma zastosowania do platform i platform, pociągi przestrzeń międzymiastowe stop, z wyjątkiem miejsc położonych na wejściu pokój w / stacji kolejowej w odległości mniejszej niż 15 metrów!

Duma Państwowa Komisja czynienia z opieki zdrowotnej, w którym dokument został opracowany, wyjaśnił, że choć nie formalnie zakazano palenia na przystankach komunikacji miejskiej. Prawo nie orkisz nakaz.

Na ulicy, póki możesz

Palenie na ulicy jest również jeszcze zabronione. Ulice i prywatne mieszkania obywateli są jedynymi miejscami, gdzie można jeszcze palić. Ale są też limity przewidziane.

Zabrania się palić na placu zabaw, na stacjach benzynowych, plaże, na platformach kolejowych. Także w pobliżu (mniej niż 15 m) do wejść S / G i autobusowego, lotnisk, portów morskich i rzecznych, stacji metra.

ustawa antynikotynowa: historia

Antynikotynowe prawo, wykluczony z listy miejsc, gdzie można palić, biur, wejść, szpitali, szkół i uniwersytetów, plaże, place zabaw, na stacji benzynowej, w strefie mniejszej niż 15 metrów od przystanków autobusowych, stacjach metra i na lotniskach, weszła w życie z dniem 1 czerwca 2013 roku i st. Rok później przyjął poprawki do ustawy, rząd zakazał obywatelom palenia w hostelach, hotelach, zakładach gastronomicznych, określonych rynkach i innych witryn handlowych, a także w pociągach dalekobieżnych, w samochodach, statków, platform zatrzymywania pociągów podmiejskich.

Zakaz palenia ma na celu ochronę zdrowia tych, którzy nie palą, a zwłaszcza dzieci.

rezonans

Zwiększenia kołysała ludności kraju ma ponad międzynarodowych sankcji wobec Rosji. Trudno jest znaleźć tych, którzy pozostali obojętni wobec prawa.

złagodzenie

Dla pasażerów, którzy nie mogą obejść się bez papierosów, ustawa przewiduje dla niektórych zwolnień. Dla nich, właściciel infrastruktury mogą być wyposażone w specjalnych miejscach. Jednak, aby wyposażyć takie miejsca właściciel nie wymagane przez prawo. Może to być jego własną decyzję handlową, która zwiększa jakość obsługi pasażerów.

Dzisiaj żaden z wielkich miastach rosyjskich specjalne miejsca dla palących nie są wyposażone w stacje.

kara

Za naruszenie prawa są karalne:

 • obywateli do palenia w niewłaściwym miejscu jest obarczona grzywny od 500 do 1500 rubli.;
 • Przedstawiciele dla tego samego naruszenie może być grzywny w ilości od 10 tysięcy do 20 tysięcy pocierać…;
 • podmioty prawne mogą zapłacić kwotę 30 tys do 60 tys pocierać…;
 • palenia na placach zabaw jest zagrożone karą grzywny w wysokości 2-3 tysięcy trzeć..;
 • organizacja nie zapewni na swoim terytorium przestrzegania zakazu palenia, grzywną w wysokości 60 tysięcy do 90 tysięcy na ścieranie…;
 • Organizacje, które nie zapewniają dostępność znaków zakazujących palenia – od 30 tysięcy do 60 tysięcy rubli ..
 • organizacja, na którego terytorium nielegalnie wyposażone Palarnia – od 50 tysięcy do 80 tysięcy rubli …

Wpływ ekonomiczny

W uzupełnieniu do środków ograniczających, ustawa przewiduje i ekonomiczny wpływ na palaczy. W styczniu 2014 roku, nie było podwyżkę akcyzy na wyroby tytoniowe w kraju. Zakazane zniżki na papierosy nie dopuszcza oddawania wyrobów tytoniowych w kampaniach reklamowych. Zabronione jest wyświetlanie produktów tytoniowych w programach filmy, radiowych i telewizyjnych, i tak dalej. D.

Prawo przewiduje

Dla zainteresowanych istnieje możliwość palić w pociągu, należy wiedzieć:

 • Prawo stanowi, że w pociągach dalekobieżnych pasażerowie palenia powinien złapać i ukarać policję.
 • Na platformach, lokalnym pociągiem podmiejskim zatrzymuje dla palaczy powinny monitorować kamer.
 • Na stacjach do zakazu palenia pasażerów powinny przypominać pracownikom Rosyjskich Kolei. Z platformami pojemników na niedopałków muszą być usunięte.
 • Stroje wsparcie powinno być na służbie w pociągach. Policja patrolowania składu, po wykryciu pasażerów palenia składa sprawozdanie administracyjnej. Koleje pracownicy, którzy zauważyli przestępców są zobowiązani powiadomić policję.
 • Pasażer, który zauważył sąsiad palenia, może powiadomić konduktora. Przewód powinien być nazywany brygadę pojazdów policyjnych towarzyszących pociągu, które przepisują karę.
 • Przez konduktora w pociągu obywateli zatrzymanych dymu nie może być, że nie może być ustalony fakt palenia. Jeśli policja kolejowa brygada brakuje, powinien on być wywołany z pobliskiego dworca.

Kara i protokół

Prawnicy mówią, że policja może precyzyjnie tylko pasażerów, którzy palą. Sadzenie ich z pociągu mieli żadnych praw. Pasażerowie mogą wysiąść gdyby znęcać i warchołów. Palący, otrzymał raport o wykroczenie administracyjne, jest zobowiązany zapłacić karę później. W tworzeniu długu sprawcy na grzywny 10 tys. RUB. nie może wyjechać za granicę.

Kodeks wykroczeń przewiduje administracyjnego: jeśli grzywna nie zostanie zapłacona w ciągu 60 dni nie jest wzrost jej wartości potrójnej.

krytyka

Dla wielu ustawy antynikotynowej wydaje się okrutne. Lekarze zwane uzależnienie od nikotyny nie jest kaprys, ale choroba. Zakazać osoba palenie w ciągu dwóch lub trzech dni jest niemożliwe, lekarze mówią, bo to od jego woli nie zależy.

Pasażerowie pociągu palić w obejścia prawa, stwierdzając, że wszelkiego rodzaju luk, mówią eksperci. Ktoś przyjdzie do przystanku na papierosa. Ktoś musi zapłacić konduktora, a ona „nie zauważył” palenie w przedsionku. Ktoś Buda palenia przez okno w toalecie, tworząc kolejkę, lub ułożone między samochodami, na ryzyko wpadnięcia pod ruchomej części.

Pociągi dalekobieżne muszą być wyposażone w co najmniej jeden pokój dla palenia, – mówią eksperci. Zaledwie sześć miesięcy po przyjęciu ustawy kwota kar za palenie „nielegalnym” w stolicy wyniósł 6,5 milionów rubli. Liczba Moskali, wzgardzona ustawa antynikotynowa, – ponad 30 tysięcy osób.

Łamanie praw demokratycznych

Eksperci twierdzą, że ustawa narusza i ogranicza prawa obywateli. W społeczeństwie tworzą opinię, że ustawa nie musi być zakazane, a kształcenie kultury palenia. Posłowie podejście wielu uważa zbyt radykalny i nie uwzględnia praw obywatelskich, którzy są winni, ale to jest przedmiotem nałogu.

Nowa ustawa nie uwzględnia takiego jak konsensusu społecznego, mówią eksperci. W społeczeństwie, w którym prawie połowa jej członków są palacze, zgoda, a nie zakazy. Że od palenia zrobił superzapretny owoce, nie zmniejsza liczby palaczy. Prawo jest problematyczne bezwzględnych neispolnyaemosti – to resume specjalistów.

Jakie są wyniki?

Całość i niespodzianka zakaz był nadmierny dla społeczeństwa rosyjskiego. Po wprowadzeniu kar za palenie w pociągach znacząco spadła sprzedaż biletów na kolei. Ogólnie rzecz biorąc, prawo, według ekspertów, nie jest skuteczne. Wielu palaczy z przedpokoju przeniósł się do toalety. W tym przypadku, przede wszystkim, ponieśliśmy pasażerów zakaz palenia. Przez długi czas w regionach zakazu nie działa w ogóle: stara się przyciągnąć palaczy do sprawiedliwości, policja starła się z całkowitego oporu. Z tego powodu policja spadła znacznie władzę.

Praktyka i powszechne bogactwo niedopałków pokazują, że zakaz jest ignorowany. Ponadto stwarza wiele dodatkowych problemów:

 • rośnie korupcji wśród rosyjskich pracowników Kolei, którzy biorą łapówki za dając pasażerom możliwość palenia w miejscu zabronionego;
 • Pasażerowie palić w tajemnicy i rzucać niedopałków, boi sprawdzania w niewłaściwych miejscach, co prowadzi do pożarów;
 • na stacji na platformie, aby dym dużą liczbę osób niż jest tworzony traumatyczne sytuację dla palaczy sami, ale także do innych pasażerów;
 • palenia na podeście między samochodami lub w oknie toaleta jest obarczona wypadków;
 • pogarsza się stan psychiczny palaczy niż tworzyć niekorzystną atmosferę i prowokują konflikty.

A jak są sąsiedzi?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest, aby palić w białoruskiej pociągu. Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że droga do dymu na terytorium Białorusi mogą podróżować tylko za granicą. Ostatnio lobbuje białoruskie pociągi zostały wyposażone w popielniczki, a pasażerowie są prawnie tutaj mógł palić. Ale nie tak dawno temu w regulaminie przewozów pasażerskich został zmieniony: teraz można palić tylko w pociągach międzynarodowych, w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych.

W drodze do Rosji lub na Ukrainie, można palić na terytorium Białorusi, a po przekroczeniu granicy. W ten sam sposób pociąg do Litwy, Polski i byłego Związku Radzieckiego. Ale w pociągu do Berlina, palenie jest dozwolone wyłącznie na terytorium Białorusi i Polski. Następny nawyk zabronione przez przepisy.

Monitorowanie zgodności z przepisami powinny przewodników. Aby przywrócić porządek spowodowanych przez funkcjonariuszy policji w razie potrzeby. Za palenie w pociągu lub w innym miejscu zakazanym na Białorusi opiera się grzywnę w wysokości 400 tys. Pokoje dla denominowane rubli. Dodatkowo, może być usunięty z pociągu.

Na analogach elektronicznych

Wprowadzenie nowych ograniczeń spowodowanych obywateli jest uzasadnione pytanie o tym, jak radzić sobie z elektronicznymi odpowiednikami tytoniowych? Czy mają one zastosowanie do ograniczeń? Mogę palić papierosa elektronicznego w pociągu?

Eksperci pamiętać, że w Federacji Rosyjskiej nie są uważane elektroniczny papieros tytoniu. symulować one proces palenia, ale są wykonane bez użycia liści tytoniu. Jak elektroniczne papierosy nie są wyroby tytoniowe, ich konsumpcja i sprzedaż nie podlegają ograniczeniom. Ich stosowanie w miejscach publicznych jest zabronione.

Według doniesień mediów, w styczniu 2016 roku w pociągach Kolei zalegalizowane palenie papierosów elektronicznych bezpośrednio w samochodzie. Więc Kolei zapewnia komfort palenia pasażerów. Wymiana płynu parownika klasyczny papierosa nikotyna może zmniejszyć niedogodności podróży w pociągu do palaczy tytoniu. W pociągach dalekobieżnych, papierosy elektroniczne są dostępne w handlu w przewodach. Produkty jednorazowego użytku (klasyczny smak tytoniu, trzy stopnie wytrzymałości) o wartości 250 rubli. W punktach sprzedaży detalicznej, cena – 100-150 rubli. Elektroniczny papieros można kupić u konduktora i prawo palić w samochodzie.

wniosek

Według badań, fani palenia od przyjęcia zakazów prawnych w Federacji Rosyjskiej nie jest zmniejszona. Oczywiście, to jest nie do przyjęcia dla ludzi, aby zatruć życie niepalący unoszący wszędzie gryzący dym, szkodliwe dla ich zdrowia. Ale to pomoże Ci uniknąć? Jest to wątpliwe. Jako przykład, możemy przypomnieć nieefektywność przyjęcia ustawy „na sucho”.

Rozwiązanie tego problemu wymaga wielostronnego podejścia. Korzystne warunki na drogach, a także w życiu w ogóle, konieczne jest stworzenie dla wszystkich obywateli, w tym palenia.