316 Shares 1714 views

Jak to jest w zwyczaju, aby uczcić Nowy Rok we Włoszech

Teraz coraz więcej osób w naszym kraju spędzają wakacje Nowy Rok za granicą. Mimo wszystko, wiele firm oferuje wycieczki trwać przez kilka dni w Europie lub w cieplejszym klimacie. Jednak istnieją pewne tradycje narodowe uczcić ten radosny dzień w każdym kraju. To było w rzeczywistości, przejdź podróżnicy, którzy zmęczeni do jedzenia Sałatka Oliver w towarzystwie Prezesa gratulacje. Po tym wszystkim, nawet w sąsiednich ziem ma swoje własne tradycje towarzyszyć fazę przemijania życia, nie mówiąc już o krajach Europy Zachodniej. Tak więc, w jaki sposób świętować Nowy Rok w Włoszech?


W ogóle, to wydaje. Święto, fajerwerki, wymieniają pozdrowienia i życzenia powodzenia i zdrowia – to wszystko istnieje, tak jak my, i wszędzie. Jednakże, jeśli w naszym kraju tylko festiwal otwiera cały szereg rozrywek (najbliższe dwanaście dni Bożego Narodzenia są Basil, Malanya, Epiphany), Nowy Rok we Włoszech – równik ten uroczysty sukcesji. Wesoły gwar w krajach katolickich, rozpoczyna się w Wigilię – 24 grudnia, a kończy się na Chrzest – 6 stycznia. Te trzy festiwale mają ścisłe tradycji, które ściśle przestrzegają, że szczęście nie odwracają się od ciebie.

Włosi – bardzo przesądni ludzie i wierzyć w szczęścia, powodzenia. Uważa się, że w noc św Sylvester – tzw Nowego Roku we Włoszech – to może zwabić i przylegają do siebie. Ten fantazyjny pani uwielbia kolor czerwony: Czyli wieczornej gali, zarówno mężczyzn jak i kobiet odzianych w jasnym bielizna.

Przed sklepowych wakacje po prostu są pełne różnego rodzaju towarów, malowane w różnych odcieniach szkarłatu do różu. Każdy szanujący się włoski w świątecznej nocy, jeśli nie muszą być ubrane od stóp do głów w całkowicie nowej, coś dla co najmniej jednego nie może być stosowany raz przed rzeczą. Wcześniej zdecydowano się wyrzucić stary rok z odejściem różnych śmieci domowych, jednak aby uniknąć zranienia (do głowy na przechodniów na opadającym mebli głośności), tradycja ta została anulowana. Na szczęście przyszedł do domu, na parapetach stawiać zapalonych świec lub umieścić monety.

Oczywiście, jak wszędzie, Nowy Rok we Włoszech jest kompletna bez uczty. Tylko tutaj postanowił spędzić wakacje nie w rodzinie (do tego jest Boże Narodzenie), a wśród przyjaciół lub po prostu na ulicy. Święto ma wyraźny limit czasowy – gospodarze i goście muszą skosztować potraw trzynaście. Siedzieć przy stole o ósmej. Pierwsze przekąski – antipasti. Koniecznie gości, między innymi musi być złożony danie z soczewicy. Ta fasola z wyglądu przypomina małą monetę, dlatego przyciąga bogactwo. Pożądane jest również, aby smak kawioru – bo ryba rzuca go w dużych ilościach, więc dom będzie obfitość. Spłukiwane z tym wszystkim lekki aperitif.

Następnie przychodzi kolej za gorąco. Na Nowy Rok we Włoszech jest zwykle podawane nogi wieprzowe (jako symbol przejścia ostatni), a następnie – kiełbasa z głową świni – jako symbol nadchodzącej przyszłości. Następnie jeść desery, napój Grappa (wódka z winogron), kawa. A teraz zbliża się czas, kiedy najbardziej pożądanych godzin bojowych opuścił pięć minut. Każdy włoski leżała obok niego dwanaście winogron i zamrozić wszystkich zawodników przed startem. Które są szczególnie szczęście w przyszłości, należy z każdym uderzeniem godziny jeść winogrona. Po dwunastym udaru zgasić światło i wszystkie całuje. A następnie wypić włoskiego wina, a na niektórych obszarach – piwo.

Skręć w tradycyjnym szampanem przychodzi później, gdy cała firma, z butelki i plastikowe okulary, wychodzi na ulicę. Po pierwsze, szklanki brzęk i pić z sąsiadami, wymieniać je krzyki «Auguri !!!» i pocałunkami. Następnie przejdź do głównego placu miasta lub miejscowości, gdzie znajduje się świątecznie choinka. Radośni ludzie chcą się nawzajem szczęścia, sami naładowana pozytywnymi emocjami. Nikt nie jest niegrzeczny, nie naciskać, nikt nie leje szampana – prawdopodobnie wpływa na mentalność. Ale tylko w przypadku obowiązek Carabinieri i karetki. Ogólnie rzecz biorąc, Nowy Rok we Włoszech opinie turystów nazwać najbardziej radosne święto w roku, który jest w stanie zjednoczyć wszystkich ludzi – wierzących różnych wyznań i ateistów.