839 Shares 4614 views

Threading narzędzi. Jak wyciąć wątek

Narzędzie gwintowania ma kilka podstawowych typów.

frezy ślimakowe i grzebienie – kształtuje się narzędziem służącym do obrabiarek, może być kluczowa, pryzmatyczny i okrągłe. Ma prostotę konstrukcji, wszechstronność i manufacturability. Wycina wewnętrzne i zewnętrzne gwinty na powierzchniach cylindrycznych i stożkowych.

Uderzeniami – narzędzie do gwintowania, używany do obróbki metali w nawiercone do gwintów wewnętrznych. Ma postać hartowane śruby, które są wycięte rowki biegnące wzdłuż wału i pełni funkcję krawędzi tnącej. Istnieje dłoń i maszyna. Węglik lub wykorzystanie służy do jego produkcji stali szybkotnącej.

Umiera – kształt narzędzia do gwintowania utwardzone nakrętki, które mają otwór w kierunku osiowym krawędzie tnące. Narzędzie Kształt jest wyposażony w otwór do usuwania wiórów. Część tnąca zaczepu jest wykonany w postaci stożka wewnętrznego. Dysza może być wykonana ze stali stopowej i stali szybkotnącej i może być wykonana z węglika spiekanego. Przeznaczony do cięcia gwintu zewnętrznego i kalibracji w różnych rodzajów części.

Śruba mielenia – nić narzędzie skrawające mające wiele zębów (ami) na frezarce. Istnieje cylindryczny, twarz, ślimakowe, stożkowe i koniec. Poddane obróbce drewno, grafitu, miedzi, aluminium, żelazo, stal, stal hartowana, stal nierdzewna. Część tnąca może być wykonany ze stali szybkotnącej, cermetu, spiekanych węglików i diament.

Gwintowania z kostką

Forma wstępna ma postać okrągłego pręta o średnicy równej żądanej gwintu pionowo jest zamocowany w imadle. Dla wygodnego podejścia płyty wyjął małą fazą Rozwiertak. Dysza jest zabezpieczona w gnieździe i jest noszone na preformy jak smarowane olejem smarującym. Mały akcent na płycie zaczynają być nakręcona na pręt, starając się uniknąć zakłóceń. Zrobić małą liczbę obrotów w kierunku ruchu wskazówek zegara, płyta wraca do miejsca, w którym pół obrotu. I nadal w ten sposób w trakcie całego procesu gwintowania.

Jak wkręcić kurek

W tym procesie wziąć wywierconego otworu i fazowanie dla prawidłowego połączenia kranu. Z otworem o średnicy odniesienia wybrano, od żądanego skoku gwintu.

Każdy zestaw ma rozmiary trzech rodzajów kranu, gdzie każdy realizuje swoją funkcję. Pierwszy konieczność wstępnej podaje drugi jest używany do zakończenia procesu, a trzecia – wykończenie. Proces spustu następuje na tej samej zasadzie jak matryca. Powtarza się kilka cykli iz powrotem z dużą ilością lube. Gdy proces cięcia głuchy otworami gwintowanymi okresowo obracać w celu usunięcia nagromadzonych żetony. Nadal zdecydowanym przystanek.