379 Shares 7058 views

Jaka jest średnia wysokość szafek kuchennych?

Co zapewnia standardową wysokość z szafek kuchennych, a to zależy od jakie parametry? Jeśli jesteś zainteresowany w tej kwestii, to zapraszamy do nauczyć się materiału w tym artykule.

Jakie normy istnieją?

Po pierwsze, wszystkie elementy zestawu słuchawkowego powinien zmieścić razem pracować jako jeden. Standardowe rozmiary jak obwinianie właściciel poszukiwaniu optymalnej kombinacji szafek i blatów o średnich skorygowanych szacunków od dawna realizowane jako odniesienie. Nie możemy zadać sobie pytanie, co wysokość szafek kuchennych, musimy – wszystkie zostały obliczone według parametrów przeciętnego człowieka empirycznie.

Wysokość dolnych szafek kuchennych

Wszystkie meble w kuchni jest podzielona na górną i dolną (podłoga) zawieszenia szafek. Oraz w dolnych przedziałach słuchawkowym możemy umieszczać ciężkich przedmiotów gospodarstwa domowego (w tym urządzeń wbudowanych) i różne naczynia i produkty. Jednak dolne szafki są bardziej funkcjonalne jako ich blaty służą jako powierzchni roboczej. W związku z tym, i zbudowany standardową wysokość szafek kuchennych, która jest równa 820 mm (bez blatu). Dodaj korektę na blacie i uzyskać wynik, w którym powierzchnia robocza jest w optymalnej i wygodnej wysokości 850 mm od podłogi.

Ważne jest, aby wiedzieć, że projektanci wnętrz oblicza, poza którą nie musi iść „wzrost” z dolnych szafek kuchennych. Ta liczba jest równa 90 cm. W przeciwnym razie, każda Robocze jest przekształcane w ciągłe niedogodności.

Wbudowany w pralkach

Wspominaliśmy już o wbudowany w urządzeniach zestawy słuchawkowe. Wysokość mebla z podłogą (85 cm) ułatwia umieszczenie wewnątrz standardowej pralki. Jeśli są ograniczone w przestrzeni i nie wiem gdzie umieścić liczne urządzenia, standard mebli przeznaczony jest do wyraźnie ułatwić Ci życie.

szerokość standardy mebli kuchennych

Wytyczne te są przewidziane do produkcji mebli na zamówienie, w oparciu o zarówno osobistych potrzeb i specyfiki warunków życia. Tak więc, pojedyncze szafy powinien mieć szerokość w zakresie od 30 do 50 cm, a szerokość małże musi mieścić się w zakresie od 60 do 100 cm. Zwykle, w przypadku wąskich i małych kuchniach ludzi zakupione szerokość najmniejszej wartości dopuszczalnej. Dolna szafka narożna dostał również ich optymalne szerokościach, które są ustalone na poziomie około 90 cm.

Głębokość szafy

Wewnętrzna przestrzeń mebla jest mierzona przez trzy ilościach, więc jeśli masz zamiar zamówić kuchnię, szafy wysokość nie powinna przekraczać 90 cm, a ich głębokość jest określona przez granicach 50-55 cm. Szerokość blatu, a także jego surowce również wpływ na wybór głębokości dolnej części Zestaw słuchawkowy.

Wymiary górnych szafek kuchennych

Przed mówić o standardowych rozmiarach górnej części szafek kuchennych, aby skupić się na wykorzystaniu funkcjonalnego górnej części. Nie stawiamy w górnej szafki, AGD oraz ciężkich przedmiotów. Zasadniczo nie są przechowywane luzem żywność, przyprawy i przyborów kuchennych szczery. Dlatego wysokość szafek kuchennych w górnej części może być różny. To stwierdzenie odnosi się do szerokości, która wciąż limity są obliczane i wahają się od 40 do 100 cm, wtedy mają prawo do zadawania :. Dlaczego jest taka duża różnica między średnią wartością szerokości? W rzeczywistości, górny szafy zawieszone i teoretycznie związane z wielkością dna, ponieważ ma jeden odbiornik nie będzie takie, jeśli nie przeszkadza harmonii i integralności percepcji. Należy pamiętać, że górna szafka nie musi działać jako bałaganu. Dlatego górna przechowywanie naczyń kuchennych głębokość zazwyczaj nie przekraczającym 30 cm. Jest to wielkość łatwo pozwalają na zastosowanie powierzchni roboczej na dole zestawu.

Optymalne wymiary górnego narożnika szafy – 60 x 60 cm.

Opcje umieszczania

Optymalna wysokość urządzenia kuchenne skutecznie obliczona. Czy istnieje optymalna odległość między podłogą a szafki wiszące? W rzeczywistości, to wszystko zależy od bardzo wzrostu hostessy lub hosta, i jak będzie ona (on) będzie łatwiejsze do osiągnięcia najwyższej półki. Nie wstawaj, w rzeczywistości, na krześle, aby regularnie się zawartości szafy! Jednakże, odległość między dolną i górną warstwy nie powinna być mniejsza niż 45 cm. W przeciwnym razie, panel sterujący z powrotem do ryzyka, a uwarunkowane lub dekoracyjnej powierzchni.

Dodatkowe wymagania

Jeśli planują Państwo zamówić meble na indywidualnego projektu, jak również w przypadku pralki, można zapewnić wysoki sprawę z boku na tym do osadzeniem lodówce. Wysokość szafek kuchennych, w przypadku wbudowania sprzętu gospodarstwa domowego, są obliczane na podstawie średnich parametrów urządzenia. Tak więc, lodówka może łatwo dopasować się do obudowy, gdy szerokość i głębokość komory wynosi co najmniej 60 cm. Powierzchnia topnienia wymaga szerokości od 60 do 80 cm.

Zasady antropometrii

Co zostało zrobione jako punkt wyjścia leżącym u podstaw obliczenia wielkości średnie parametry i położenie zestawów kuchennych? Podstawą do obliczeń wzięto antropometryczne cechy osoby, która umożliwia płynne i bardziej wygodne do pracy w dziedzinie gotowania. Innymi słowy, położenie zestawu słuchawkowego powinien umożliwić człowiekowi osiągnąć różne niezbędne rzeczy na miejscu. Jednak średni obliczenia są raczej konwencjonalne, więc podczas rozwoju osobistego zestawu słuchawkowego projektu należy dokładnie obliczyć na papierze, jak i gdzie masz zamiar umieścić meble. Pomoże to w przyszłości, aby uzyskać doskonałą kuchnię, przynosząc trochę zabawy.

Co jest brane pod uwagę w obliczeniach?

Rysunki powinny być uznane za standardowe zestawy wielkości i jak mogą zmieścić się w pomieszczeniu. Zamawiając kuchnię wysokość blatów wynosi 85 cm, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację i wymiary mycia i płyta kuchenna. Przed zbudować nowe meble, dokonywanie pomiarów kontrolnych istniejących obiektów, należy rozważyć możliwość przeniesienia lub statyczny charakter niektórych elementów funkcjonalnych. Przeniesienie obliczeń na papierze w formie rysunków, nie bój się używać przeciągów. Większość dostrojony pozycję na papierze zapewni udane rozmieszczenie wszystkich elementów w rzeczywistości.

cena emisyjna

Znacznie bardziej opłaca się umieścić w kuchni gotowych zestawów słuchawkowych. Jak dowiedzieliśmy się z materiałów z tej publikacji, problemy z umieszczania i wkładania mebli Szafki domu, a nawet na półkach nie może być, ponieważ wszystkie rozmiary z wydaniem przymocowana do jednego standardu z małym marginesem błędu dla różnych cech indywidualnych. Meble na zamówienie, będzie kosztować właściciela mieszkania w 25-30% droższe niż gotowego produktu. I ta liczba nie jest ograniczeniem. Dlatego zalecamy, aby rozważyć opcje i skończył tylko w przypadku niemożliwości ich wprowadzania na szansie na zamówienie meble, na podstawie indywidualnych cech pomieszczeń, jak również własnych potrzeb.