770 Shares 7909 views

Emaliowanych: plusy i minusy

W naszych czasach nie ma naczynia są niezbędne. To właśnie na jednym i tym samym czasie najbardziej niezbędne rzeczy i dekoracji w każdej kuchni. Istnieje wiele różnych rodzajów nim. Jednym z nich jest emaliowanych.

zrobienie

metalu lub żeliwa wykorzystywane do produkcji tego typu potraw. W celu ochrony materiału przed korozją, jest pokryta warstwą szkła szkliwa. Zapobiega to także kontakt z żywnością metalu, który jest wytwarzany w patelni.

Aby dowiedzieć się wszystkiego o produkcji tych produktów, należy odwiedzić fabrykę. Emaliowanych, wykonane w domu, nie istnieje. W fabryce takich produktów po prostu znaczek i zanurza się w szkliwie. W rzadkich przypadkach, po prostu rozpylana. Produkty te mają niską cenę, ale także niższa jakość. Oznacza to, że jakość jest w dużej mierze zależny od naczyń emaliowanych.

zalety

Fakt, że szkło nie jest toksyczny, jest jedną z największych zalet. Może być stosowany do wytwarzania różnorodnych produktów spożywczych. Wyroby emaliowany jest idealny do gotowania potraw, takie, które składają się z dużej ilości płynu. To również może być przechowywany przez dłuższy czas, różnych marynat i kwaśnych pokarmów. Jedzenie, które można gotować w garnku nie będzie mieć smak metalu.

Troska o tego typu naczyń jest dość prosta. Aby umyć, można użyć zwykłego detergentu i ciepłej wody. Jeśli coś jest nie spalony, nie jest konieczne stosowanie sztywnego Yorshik. Wystarczy do czyszczenia tylko wylać go w roztworze sody lub kwasu solnego i odstawić na jakiś czas. Po tym, cały brud jest łatwo zmyć. W celu usunięcia rdzy, konieczne jest, aby takie miejsca pocierać gąbką nasączoną fusy.

Wady produktów emaliowanych

Jedną z wad tego naczynia jest jego cena. Ale jeśli chcesz go używać przez dłuższy czas, nie oszczędzają, ponieważ skąpiec płaci dwa razy. A przecież od tego, co będzie stały lub szkliwa dokonaniu emaliowanych, nadal jest bardzo często pęka podczas przegrzania lub prądem. Brak sugestii wlewa się ciepłe potrawy zimnej wody i vice versa, w zimnych gorąca woda.

Od tej temperaturze różnica emalia może pęknąć. Jeśli jednak to się stało, trzeba się pozbyć takich potraw, ponieważ jego dalsze stosowanie może być szkodliwe dla zdrowia.

Inną przyczyną psucie tych produktów jest to, że często jest stosowana do ogrzewania niewielkiej strefy gotowania. W tym przypadku powierzchnia ogrzewa się równomiernie, a bardzo często pęknięcia szkliwa z tego tytułu.

Do przygotowania różnych potraw z ceramiki emaliowanej mleko nie może być używany. Bo to jest po prostu niedogotowane. Inną znaczącą wadą jest to, że na wolnym ogniu warzyw i mięsa i gotować pilaw niepożądane. Po tym wszystkim, te produkty i potrawy, a także mleko, palą się bardzo szybko.

Emalia nie nadaje się do przechowywania octu, może być używany tylko do czyszczenia. Jednak korzystanie z sody lub kwasu do czyszczenia tych elementów, nie można. Również emalia miska nie jest konieczne, aby ogrzewać suchy. Jeśli jest to w lewo na zimno lub w zamrażarce, to szybko stają się bardzo nietrwały.

Główne zasady doboru naczynia emalią

Aby wybrać odpowiedni w sklepie to danie, trzeba dokładnie zbadać jego wewnętrzną powierzchnię. To może mieć tylko cztery kolory: czarny, biały, szary, niebieski i niebieski. Jeśli wam inny kolor, nie jest konieczne, aby kupić takie potrawy jak część farby może zawierać szkodliwych barwników. Etykieta musi istnieć GOST napis. Jej obecność zapewnia jakość potraw.

Jeżeli inspekcja widać żadnych plam oleju na powierzchni szkliwa, nie kupić takich produktów. Oznacza to, że przedmiotem słabo zwolniony. Jeśli widzisz na dole punktu, nie ma nic złego. Oznacza to uchwyty, które zostały wykorzystane w procesie wypalania wyrobu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na grubość szkliwa. Ze będzie to zależeć od tego, jak potrawy będą równomiernie ogrzewana. Najbardziej odpowiednia grubość wynosi 0,45 cm, ale w dzisiejszych czasach dość rzadko można zobaczyć w sklepie takich potraw. W coraz większym stopniu, przy czym grubość tych produktów mieści się w zakresie 0,2-0,3 cm.

Obecnie niemal każda gospodyni w kuchni jest zestaw emaliowanych. A jeśli bardzo poważnie i wziąć odpowiedzialność za jego wyborem, będzie wiernie służył przez długi czas.