472 Shares 4047 views

Sergey Ostrovoy: Biografia, kreatywność

Ostrovoy Sergey Grigorevich – słynny rosyjski poeta z 20. wieku, autor wielu piosenek, wśród których ulubionym i stał się popularny „Piosenka jest człowiekiem”, „Zima”, „w ścieżce-ścieżce daleko”, „Czekaj na Żołnierza”, „Wioska Kryukovo „” Blackbird „i inne. Charakteryzuje się szeroką gamą gatunków – liryczne, humorystyczne i poważne piosenki Sergeya Ostrovogo pisemnych o ludzie, przyroda i nieustraszonych żołnierzy rosyjskich dzielnie rozpoczęli obronie ojczyzny w trudnym dla niego czasie.


Twórczy sposób Sergeya Ostrovogo

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu twórczości pisarza wyprodukował około pięćdziesięciu książek, które obliczyć całkowity nakład jest dość trudne. Najbardziej znaczące z nich to „Dzisiaj myślałem o tobie”, „Idę na ziemi”, „Poezja”, „Urodziłem się w Rosji”. Jest autobiograficzny poemat „Cyganie”, pisząc, że dostał w dzieciństwie w obozie cygańskim było życie.

poeta ludowy Siergiej Ostrovoy zaprzyjaźnił się i pracował z takimi kompozytorami jak Arama Chaczaturiana, Wano Muradeli Boris Mokrousov Isaac Dunaevskii, Wasilij Sołowjow-szare, Matthew Blanter, w partii otrzymanych listów od nieznanych kompozytorów, założyć własną muzykę rymowane wiersze autora.

Do najbardziej znanych utworów na wiersze na wyspie

Piosenka na wiersz „Zima”, zostało przeprowadzone przez Eduarda Hilya w 1960 roku na „New Year Ogonyok”, z muzyką bez wiedzy autora Eduard Hanok, a nie pomyłka. Powtórzył kompozycję w filmie Leonida Gaydaya „Ivan Vasilievich” i jest ściśle połączona z masami. „Ice sufitowa, skrzypienie drzwi …” – śpiewali niemal wszyscy.

Radziecki był słynny przebój „Piosenka jest człowiekiem”, po raz pierwszy wykonany Iosifom Kobzonom. Później został wzięty jako ostatni utwór „Song of the Year” prestiżowy festiwal muzyczny. „Wioska Kryukovo” kompozytor Mark Fradkin dał grupie „Gems”, a także zgadywania z wyborem wykonawcy.

Jedna z najlepszych piosenek teksty piosenek wojskowych rozważanych „Czekaj na Żołnierza” opowiada o uczuciach zwyczajnego żołnierza, chce wrócić do domu, i stał się popularny patriotyczny stworzenie głębokiej i uduchowione piosenki „Blackbird”, stworzony we współpracy z Vladimirom Yakovlevichem Shainskim.

Siergiej G. to wielokrotny zwycięzca śpiewa festiwalach i konkursach jako songwriter, za książkę „Years” otrzymał Nagrodę Państwową im RFSRR. Gorkiego.

Wyspy Sergey biografia poety

Rosyjski autor tekstów, poeta, urodził się 6 września 1911 roku w miejscowości Novonikolaevsk syberyjski (Region), syna gospodyni i kupujący Skóry, który później stał się właścicielem małego sklepu. Rodzice przyszłego pisarza było niepiśmienni i bardzo krytycznie postrzegane fascynacji Sergey czytania. W domu nawet nie mają żadnych książek. To odrzucenie przez rodziny zmusiły młodego człowieka do czytania przy świecach w nocy, że nieodwołalnie wpływ na jego wizję.

Sergey Ostrovoy przeżył wojny domowej, do momentu, gdy miał 7 lat. Zamień białe na czerwony i czerwony na białym, pamiętał dobrze, jak epidemia tyfusu, gdy kolumny sanki, jak opał, niosąc niezliczone trupy. Te straszliwe wspomnienia pozostawiły głęboki ślad w pamięci wrażliwego dziecka.

W szkole, łatwo znaleźć wspólny język z kolegami z klasy, opublikowanym w gazecie miasta zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Pod koniec 9 klasy w wieku 16 lat, po kłótni z ojcem, wyszedł z domu i dostał pracę jako reporter gazety w Tomsku.

Stopniowo uzyskać pewną wiedzę i doświadczenie, w 1931 roku przeniósł się do stolicy rosyjskich miast – Moskwa, aw 1934 roku był już podróżowanie korespondent gazety-Union „Whistle”. Jako takie, autor podróżował prawie połowę kraju, pisał dużo ludzi różnych zawodów, z którymi zdarzyło się spotkać.

leje topole

Na bieżąco Sergey Ostrovoy, którego biografia inspiruje dobre uczynki człowieka, zaczęły być publikowane w gazetach wszystkich zawodowych skalę, począwszy od 1934 roku. W roku 1935, świat ten debiutancki zbiór „na straży granicznej.”

Jego wiersz „leje topola” w konkursie piosenek wojskowych Komsomołu otrzymała dwie nagrody; Kompozytor Vladimir i Nikołaj Miaskowski Feret umieścić słowa do muzyki, a sam Siergiej był wysoki nagroda pieniężna.

Nagle spadło tyle sukces zainspirował młodego człowieka, postanowił połączyć swoje życie tylko z kreatywności. Linia, wyszedł z pióra autora, charakteryzującej ludzkości; wnikając w głębi duszy, że ogrzewa ludzi. Ponad 10 000 listów, odpowiedzi przyszedł do poematu „Matka”, opublikowanym w gazecie „Prawda”.

Walczył słowem i granat

W lecie 1941 Wyspach jako ochotnik poszedł do przodu i wojna miała miejsce w randze prywatne. Walczył nie tylko książki, wiersze i gazety artykułu, ale również zwyczajne żołnierz broń: anti butelka, granat i karabin. Wraz z postępem jednostki wszedł wyzwolone Miejscowości Kalinin region, który często jest odwiedzana w okresie powojennym. Latem 1942 roku został ranny i traktowane w szpitalu, w 1944 roku opublikował książkę poezji wojennej. Niemal do końca swego życia opublikował wiersze w różnych publikacjach.

O wsi Kryukovo

Piosenka „We wsi Kryukovo” ma swoją własną ciekawą historię. Autor chciałby napisać piosenkę ludową, muzykę, do której, jeśli zgadywania myśli, w składzie: M. Fradkin. Gdy produkt gotowy uciekł do połacie kraju, stwierdzono, że gminy o tej samej nazwie w kraju ogromna ilość, a każdy doświadczony wojskowy bitwy.

Wszystkie książki poświęcone nią jak najszybciej

Sergey Ostrovoy poślubił Nadieżdy Nikolayevna Tołstoja – słynny harfistka, zasłużony artysta Rosji, swojego młodszego o 12 lat. Było to drugie małżeństwo Siergiej G., okazała się bardzo szczęśliwa: para mieszkała razem przez pół wieku, a żona Siergieja G. stać się dobrym aniołem stróżem. Ona i jej tylko poeta zadedykował książkę.

Aż do ostatnich dni Sergey Ostrovoy, biografia, zdjęcia, które są doskonałym przykładem ludzkości i siłę umysłu, prowadził zdrowy tryb życia, ćwiczenia i są zgodne z codziennej rutyny. W 1970 roku stanął na czele rosyjskiej Federacji Tenisowej, gdy był jego prezesem. I entuzjazm do gry w tenisa przyszedł dość późno – w 50 lat, a od tego czasu, przez prawie 40 lat, trzy razy w tygodniu udał się do sądu. Również poeta kochał nartach, można na torze spędzić około pięciu godzin.

To nie stanie się Sergeya Grigorevicha Ostrovogo 22 grudnia 2005 r. Stworzenie autora, którego utwory brzmiały codziennie w radiu i telewizji, to nowoczesne i aktualne – w czasach wielkich przewrotów i jeszcze większe oczekiwania.