313 Shares 5166 views

Analiza wiersz „sztylet” MY Lermontow

Wszyscy fani poety znanego jako rodzaju na Kaukaz Mihail Yurevich Lermontowa. „Sztylet” – jest jednym z wierszy poświęconych kaukaskich ludów i wyraził swoją miłość do tej pięknej ziemi. Utwór powstał pod koniec 1837 roku pod tytułem „The Gift”, w 1838 roku, autor tekstu nieco zmieniona i przemianowany na „Dagger”. Początek wiersza o tej samej nazwie wspólnego z pracą Puszkina, napisany w 1821 roku. Może coś Michaił i kopiowane swojego idola, ale jego praca rozszerzył zawartość.


Analiza wiersza „Dagger” Lermontow pokazuje, że autor świadomie wykorzystuje w swojej pracy symbol walki z tyranią, ale tutaj to znaczy także symbolem wysokiej szlachty, od twardości serca, wierność służbie. Z oryginalnej nazwy wierszem staje się jasne, że broń Mikhail otrzymał prezent od kobiety. Historia uczy nas, że praca została napisana w 1837 roku, na krótko przed jego wyjazdem z Gruzji pisarza. W tym kraju, poeta z Odoyevsky odwiedził wdowę Griboedova Niny.

Analiza wiersza „Sztylet” Lermontowa pozwala nam zrozumieć, że ten dar był niezwykły dla autora on je podziwiał, więc nadać uroczystą przysięgę, aby spełnić swoje obietnice i nie zmieniają twardości duszy. Wielu pisarzy przyszedł do grobu Aleksandra Griboedova i pozostał z wdowę, Michaił nie był wyjątkiem. Dla niego Nina Griboyedov był ideał piękna, ciepła, lojalności i dobrego charakteru. Podczas ich spotkania, kobieta dała Lermontov i Odoyevskiy przez sztyletu znak przyjaźni, lojalności i honoru, bo myślała, swoich przyjaciół na lirze.

Sama praca jest przeniknięte niepojęty smutek. Analiza wiersza „Dagger” Lermontow muszą nauczyć się więcej o losach samego dawcy, to będzie jasne, którego na ostrzu płynęły „Bright łzy” i dlaczego jest to „perła cierpienia”, o których czarne oczy „pełen tajemniczej smutek i niemy miłości” poeta mówi. Nina Chavchavadze 16 lat żonaty Griboyedov, a po kilku miesiącach musiała nosić żałobę strój. Ta kobieta została przeprowadzona przez całe życie w sercu miłość do jednego mężczyzny nie płakała i nie narzeka na swój los, tylko niewielu wie, jak trudno jej żyć bez jej kochanka.

Jako znak oddania i miłości Nina na górze Mtatsminda wzniesiono pomnik Aleksandra Griboyedov, wykapany figury z brązu do klęczącej i płaczących kobiet – ona jest. To tutaj zebrane z całego rosyjskie osoby publiczne i pisarzy aby uczcić pamięć wielkiego pisarza. Analiza wiersza „Sztylet” Lermontowa pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób autor podziwiał siłę charakteru, ducha wierności pamięci męża i wysokich ludzkich cech Niny.

Michaił Jurewicz wrażenie wykonane przez spotkanie z wdową Griboyedov. Po rozmowie z kobietą nadal wierny swoim ideałom stał Lermontov. „Sztylet” – poemat, symbolizuje szlachetność, lojalność, jędrność charakteru i poświęcenie poety.