486 Shares 5331 views

firmware niestandardowy: co to jest? firmware zwyczaj na Androida

Urządzenia systemu z systemem „Android” jest słusznie uważany za jeden z najbardziej elastyczny w konfiguracji. Decyzje „Microsoft” i Apple jest poważnie gorsze w tym aspekcie. Jednak nie wszystkie istniejące wersje „Android” może pochwalić się mnóstwo opcji dostępnych dla użytkownika, jak to często deweloperzy po prostu ukryć lub je zablokować.


Odbywa się to w celu zwiększenia niezawodności systemu, przez analogię ze środków chroniących katalog systemu Windows na modyfikacji plików. Na przykład smartfonów „Samsung”, która biegnie powłoka dodatek TouchWiz w wersji podstawowej, nie pozwalają ich właścicielom na dostosowanie zbyt wiele funkcjonalności. Jednak możliwe jest, aby przezwyciężyć to ograniczenie.

pod warunkiem elastyczność

Niewątpliwą zaletą systemu „Google” na iOS i WinPhone jest możliwość stosunkowo prostego zastąpienia oryginalnego systemu operacyjnego na rozwiązanie alternatywne. firmware niestandardowy „Android” są takie same pakiety programów kontroli, ale mają dodatkowe funkcje i wykonane pewne optymalizacje. Ich przygotowanie i montaż są wykonywane nie przez firmy, programistów i użytkowników tych samych zespołów, którzy posiadają niezbędną wiedzę. Oprócz tych ulepszeń, custom firmware Samsung, na przykład, pozwala właścicielowi gadżetu do korzystania z nowej wersji systemu operacyjnego, nawet taki, który nie został oficjalnie zaprezentowany. W rzeczywistości, wszystko jest proste. Oto one – custom firmware. Daje przeciętnego użytkownika?

Podstawienie podstawową pakietu oprogramowania często całkowicie zoptymalizowany przekształca urządzenie mobilne poprawia wydajność i łatwość interakcję z interfejsem. Ponieważ systemy oparte na „Google” jest „Linux”, proces instalacji nie różni się od aktualizacji dokonanych w wersjach działających na komputerach.

Co należy wiedzieć przed zainstalowaniem

Aby zainstalować custom firmware, należy przestrzegać pewnych procedur. Przede wszystkim, trzeba wykonać odblokowującego blok startowy. Właściciel „Android” -gadzheta nie ma potrzeby uczyć się do instrukcji – wszystkie zostały zautomatyzowane. To trwa tylko pobrać, zainstalować i uruchomić program do praw dostępu Ruth. Istnieje wiele z nich, więc wybór pracuje pełną wersję użytkownika. Jako przykład można podać Super Su i King korzenia. Aby prowadzić drugi program wymaga dostępu do Internetu, najlepiej za pośrednictwem Wi-Fi.

Po pomyślnym zakończeniu rutirovaniya oferuje możliwość zainstalowania dowolnego wyspecjalizowaną aplikację do przechowywania wszystkich danych użytkownika. W szczególności, „zabekapit” już ustanowiła program z ustawieniami, książkę telefoniczną z aktualnych wyzwań i tak dalej. Jest to bardzo użyteczna funkcja, która nie powinna być ignorowana. Oto one – custom firmware. Co to jest program, który zachowuje wszystkie dane? Jeden z najlepszych – kopia zapasowa Titanium. Pracuje w obecności układu Route-praw. Należy pamiętać, że nawet jeśli nie zamierzasz zmienić firmware, zaleca się, aby zapisać dane w jakikolwiek sposób.

W końcu jeden z ostatnich etapów jest znaleźć źródło, z którego można pobrać custom firmware. Jaki rodzaj pakietów oprogramowania, już zauważył. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest mnóstwo, aby wybrać taki, który jest przeznaczony do pożądanych modeli gadżetów. Z jeszcze żadnej wiedzy systemu „Linux”, można ręcznie dostosować firmware na podwójne urządzenia, ale dla początkujących jest to lepiej wstrzymać.

Jeśli mówimy o „żelaznym” części, właściciel gadżetu trzeba przygotować komputer z wolnym portem USB do podłączenia kabla urządzenia, karty pamięci SD.

Rozważmy niektóre z najbardziej popularnych custom firmware. „Co to jest, na przykład, CyanogenMod, które każdy mówi?” – pyta Uważny czytelnik. I będzie to zrobione dobrze.

MIUI

Chińscy programiści znane są stale wydaje nowe modele gadżetów i oprogramowania dla nich. Nic więc dziwnego, że w optymalizacji osiągnęli dużo oprogramowania. Zatem rozkład nazywa MIUI ma najlepsze rozwiązania klasycznego „Android” i CyanogenMod. Nawet więcej – niektóre z pomysłów realizowanych w MIUI, całkowicie nieobecne w oryginalnym firmware z „Google”. Na zewnątrz, system ten jest podobny do decyzji Apple w swoich iOS (jeden ekran roboczy). MIUI wyróżnia stabilności; łatwość przenoszenia do innych gadżetów, co wyjaśnia jego rozprzestrzeniania się; oszczędne wykorzystanie zasobów; Wygoda interfejsu; wiele opcji i, oczywiście, imponujący wygląd. Już w 2012 roku został przedstawiony na 4 custom firmware MIUI, który stał się niezwykle popularny. Teraz istnieje wersja 7.h.h.

Istnieją cztery zespoły budujących firmware: Miltirom, Miuipro, Xiaomi i MIUI. Chociaż globalne zmiany w obrębie tej samej wersji nie ma, nie może być utożsamiane między nimi. Decyzje każdy zespół ma swoje własne, by tak rzec, nieodłączne zalety i wady. wybierane przez użytkownika. Na przykład, Miuipro oferuje tylko odeksirovannye opcji; Xiaomi nie pozwala ustawić motyw za pomocą plastrów, i tak dalej. D.

LEWA

Bezpośrednim konkurentem dla wspomnianego MIUI jest inne rozwiązanie z Chińczykami. Mówimy o firmware, nazwany LEWA. Zewnętrznie oba systemy są bardzo podobne.

Ten sam jeden główny ekran i brak menu aplikacji. Podobny interfejs. Warto zauważyć, mniejsze zapotrzebowanie na pamięć i pracę bardziej produktywną. Godny zastąpienie podstawowego programu „Google”. Doskonała praca wyszukiwanie głosowe i gry rynkowej. Od wszystkich innych rozwiązań Lewa odróżnia równowagę między liczbą ustawień i początkowej urabialności. Oznacza to, że nie ma potrzeby do czynienia z dziesiątkami przełączników, jak w MIUI, a te funkcjonalne, które są obecne, to oczywiste.

wielki CyanogenMod

zwyczaj firmware dla Samsung Galaxy i innych smartfonów, oczywiście, nie są ograniczone tylko do MIUI i Lewą. Jednym z najbardziej znanych alternatywnych dla podstawowego oprogramowania jest CyanogenMod (aka „cyjanu” SM). Zaletami tego rozwiązania są oczywiste: brak „ekstra” programów; różne ustawienia; optymalizacja wydajności; zmniejszone zużycie baterii; Domyślny tryb ART. Ponadto, możliwe jest, aby aktywować dostęp root bez korzystania z aplikacji innych firm. Warto zauważyć, że dzięki wysiłkom rozwoju oprogramowania CyanogenMod mogą być używane nawet na urządzeniach z procesorami MTK. Ponadto istnieje wersja opiera się na „Android 5.1.1”, są w stanie pracować z „Linux 3.4.67” ( „Kit-Kat”) rdzenia.

Automatyczna regulacja temperatury barwowej świecenia ekranu wyświetlacza, w zależności od pory dnia; Zakres regulacji kolorów; Optymalne działanie pamięci i wiele innych. Wszystkie te funkcje są początkowo obecne w CyanogenMod 12.1, sporządzoną na podstawie Lollipop. Dla posiadaczy urządzeń z systemem Android na „4.4.2”, oficjalne wsparcie zostanie przerwana, to jedyny sposób, aby zaktualizować oprogramowanie, powiększanie konieczność wymiany gadżet do nowego modelu.

Jeśli mówimy o Samsung Galaxy, zwłaszcza najnowszych modeli, ich właściciele, możemy powiedzieć, szczęście, ponieważ zainstalowany firmware CyanogenMod automatycznie wybiera najnowszą wersję, pobiera go i prosi o aktualizację. Możesz mieć pewność, że gadżet jest z najnowszej wersji.

Vibe

Wiele firm przyjmując smartfony kolektorów w klasycznej „Android” niektóre z ich „markę” rozwoju. Więc co się stało z Lenovo. Właściciele tych urządzeń od dawna wiadomo, że taki Vibe UI. Ten dodatek standardowy interfejs, oryginalnej powłoki. Teraz ocenić wszystkie jego zalety mogą być każdy – nie koniecznie trzeba kupić odpowiedni gadżet. Jeden wystarczy zainstalować custom firmware. Jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że oprogramowanie jego wewnętrzna struktura obejmuje montaż jeden niezależny interfejsu komponentów, które sprawia, że łatwo zmienić dowolne z nich. Wśród unikalnych cech należy wymienić przycisk „smart”, po kliknięciu, pojawi się menu wyboru aplikacji; inteligentne Wi-Fi, który jest realizowany w wiązaniu do jednego stanowiska, co pozwala zaoszczędzić energię akumulatora w przypadku utraty łączności; Oznacza transferu plików pomiędzy urządzeniami sieci bezprzewodowej, itd. Ważne jest, aby zrozumieć, że firmware niestandardowe, wykonywane na podstawie Vibe, może być obecny, nie wszystkie funkcje jak w wersji oryginalnej.

zestaw podstawowy

Wśród różnych custom firmware jest specjalna grupa, której nie możemy wspomnieć. Mówimy o modyfikacji oprogramowania bazowego.

Rzemieślnicy przyjąć jako podstawę istniejącego „Android” -proshivku z dowolnego gadżetu, dodać kilka wierszy w swoich plikach konfiguracyjnych, aby zoptymalizować, usuń wszystkie „ekstra” aplikacje, które zastępują niektóre z podstawowych rówieśników programu i innych. Rezultatem jest modyfikowany oryginalny firmware.

iOS custom firmware

Urządzenie Apple nie zawsze jest możliwe do zainstalowania zmodyfikowanego oprogramowania. Po części jest to, co tłumaczy ich większą niezawodność. Tak więc, „szczęście” właściciele iPhone 1-4 (z wyjątkiem kontroli 4S). Ale we wszystkich kolejnych zablokował taką możliwość. Podjąwszy, aby zainstalować „custom rowery” w iPhone, trzeba przede wszystkim, nie spiesz się i odwiedzić szereg zasobów internetowych na ten temat. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia urządzenia (jak to jest w przypadku 3GS, która jest aktualizowana część modem). Ogólnie rzecz biorąc, powtarzam, nie są zainstalowane na New Apple gadżety custom firmware.

dylemat

Bardzo często właściciele urządzeń mobilnych nie może zdecydować, co jest lepsze firmware. W rzeczywistości, powinno być oparte o tym, czy w ogóle zadowolony istniejącej bazy? Ryzyko wystąpienia problemów związanych z instalacją oprogramowania firm trzecich nie zawsze jest uzasadnione. Czasami jest to bardziej efektywne, aby zainstalować nową wyrzutnię usuń programy „ekstra”, nauczyć się pracować z Clean Master. Uciekanie się do tak drastycznego kroku jak instalacja custom firmware, konieczne jest jedynie w przypadku jakiejkolwiek awarii, że „leczonych” aktualizację oprogramowania.