130 Shares 932 views

Smartphone Haier W970: opis, cechy i recenzje

Ogromny ekran sześciu cali, Quad rdzeń, kamera 13-MP i niskiej cenie. On ma wszystko, aby stać się prawdziwym chiński flagowy, zdolny konkurować z droższymi modelami innych producentów. Ale czy to dobry smartfon Haier W970, jak się wydaje na pierwszy rzut oka? To jest dokładnie to, co będzie widoczne.

„Bogaci i duże”

Jeśli porównamy urządzenie z gamy modeli 5-calowym, to z pewnością wydaje się być ogromny. Ale nadal nieco mniej niż wiele innych urządzeń z wyświetlaczami podobnych przekątnych. Na ogół, smartphone Haier W970 wymiary: 164 x 83 x 7,5 mm. A jego waga – 168 gramów.

Wymiary nie planshetofona oczywiście małe, więc w trakcie użytkowania bez druga ręka nie zrobi. Jednak wątpliwe jest, czy fakt ten można uznać za wadę, ponieważ wielu z tych, którzy polubią ten model, kup go ze względu na sześć cali przekątnej.

Dostawy producent Haier W970 smartfon w pudełku z czarnego lub białego kartonu, na których nakłada się na szczycie modelu, a strona załączeniu szczegółowe informacje na temat jego właściwości technicznych. Wewnątrz znajdują się następujące elementy i akcesoria są starannie pakowane:

  • ładowarka;
  • kabel do transmisji danych;
  • dwóch folii ochronnej na wyświetlaczu;
  • Słuchawki;
  • dwa z tyłu pokrywy;
  • karta gwarancyjna oraz instrukcja.

Jak widać, pakiet jest bardzo bogaty. I to nie tylko producent urządzenia zapewnia „posag”. Nie wspominając tylną pokrywę, która jest okładka książki z przezroczystym okienkiem z przodu.

„Pochodzenie – nie najważniejsze”

Nie ma potrzeby, aby przyjrzeć się bliżej, aby zrozumieć, nie jest niczym niezwykłym w wyglądzie smartphone Haier W970 tam. Jego korpus jest wykonany z błyszczącego plastiku, na której odciski palców doskonale zachowanej. I niech ten materiał wydaje się trwałe, jeszcze wiele opinii twierdzą inaczej. Nawet w pracy stosunkowo krótkotrwałym obudowy pokryta jest zarysowaniami.

Może dlatego okładka i załączeniu. Jest w stanie zadzwonić dłużej utrzymać swój pierwotny stan. Dzięki specjalnym oknie w pokrywie wyświetla najbardziej przydatnych informacji na temat połączeń i wysyłanie wiadomości SMS. Więc odkrycie smartphone kilkakrotnie mniej.

W odniesieniu do przedniej strony urządzenia, umieszczone są: słuchawki, aparat z przodu, na dole trzy klawisze dotykowe, a także w centrum – ogromny wyświetlacz.

Z boku po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania i rocker głośności. Otwór na słuchawki, a dolna – – Top złącze USB.

Widziany w tylnej kamery osłona obiektywu LED lamp błyskowych oraz głośnik. Sama pokrywa może być łatwo usunięte, ale jest on dołączony bezpiecznie. Pod nim znajdują się dwa sloty na karty SIM i jeden na karcie pamięci. Sądząc po opiniach na smartphone, jakość wykonania jest znakomita. Widać było luzów i piski.

Haier W970: wyświetlacz

Telefon nie będzie Display Name. Jest to bardzo zwyczajnym 6 cali IPS ekran o niskiej rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Ma średnią jasność i największe kąty widzenia. Ponadto, w jasnym świetle słonecznym informacje wyświetlane na ekranie jest źle odczytać. I tylko przy czułości czujnika nie ma problemu na dotyk reaguje szybko. Chociaż nikt nie oczekiwać, biorąc pod uwagę cenę urządzenia – około 10 000 rubli.

"Sredneproizvoditelno"

Podobnie jak wiele innych smartfonów z najwyższej półki, model W970 działa na procesorze MediaTek MT6582 4 rdzenie. Ale to wszystko. Reszta telefon ma średnie charakterystyki. Odnosi się do przyspieszacza graficznym Mali-400 i 1 GB pamięci RAM. Chociaż wiele z tych wskaźników są więcej niż wystarczające. Zwłaszcza, że niska produktywność rozciąga autonomiczne działanie smartfonu. W ogóle, do najbardziej zaawansowanych i wymagających aplikacji, nie jest przeznaczone, ale do wykonywania codziennych zadań, a większość gier pasuje idealnie.

pamięć własna w telefonie jest niewielka, około 7 GB. Reszta, czyli ponad połowę przeznaczono na oprogramowaniu zainstalowanym fabrycznie. To prawda, że problem może być rozwiązany w ramach slot na karty pamięci, ale tylko dane multimedialne mogą być przechowywane w tej lokalizacji.

Możliwości aparatu

Telefon Haier W970 posiada dwie komory – 5 megapiksela z przodu i 13-megapikselowy moduł podstawowy. I o tych nielicznych pozytywnych opinii. W skrócie, w idealnych warunkach, główny aparat wykonuje zdjęcia średnie, więc uwaga profesjonalnych fotografów, że nie zasługują. Choć skromne użytkowników będzie prawdopodobnie odpowiadał. Ponadto, aparat jest w stanie rejestrować wideo w formacie 3GP-. A obraz jest ostry na tyle, jeśli miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione, nie wiele oświetlone.

Wszystkie przechwycone wideo i zdjęcia są umieszczone w folderze „Media”. Otwierają one na tyle szybko, bez żadnych opóźnień. A dzięki wbudowanym akcelerometrem, można przeglądać zdjęcia, gdy telefon jest w bok.

oprogramowanie

Urządzenie Haier W970 działa na OS Android 2.4 z klasycznym interfejsem, kilka ikon, które zmieniają. Z menu Lock można uruchomić aparat lub Google i przytrzymać przycisk home, otworzyć listę ostatnio używanych aplikacji.

7 dostępny na pulpicie użytkownika. Jednym z nich jest pusta, pozostałe są rozmieszczone w pewnych ikon rzędu. Chociaż na tablic czasowych można ustawić na własną rękę.

Aplikacja, która jest odpowiedzialna za muzykę, nazywany jest „Music”. Obsługuje niemal wszystkie popularne formaty i muzyki sortowania według gatunku, wykonawcy i albumu. To prawda, nie ma korektora i kontrole na ekranie blokady. Ale jest radio FM z możliwością nagrywania i automatycznego wyszukiwania eter.

funkcje komunikacyjne

Ilu z potężnymi i nie tak potężnych smartfonów, urządzenie obsługuje dwie karty SIM, t. E. Jeśli rozmowa jest jeden, potem drugi nie będzie działać. Ustawienia pozwalają na przypisanie każdej z kart do wykonywania określonych funkcji. Jednak pierwsza karta musi być z normalnej wielkości, a drugi w formacie Micro-SIM.

Smartfon posiada dwa rodzaje sieci – 2G i 3G. Obsługuje również Wi-Fi, Bluetooth i GPS. Nawigacja odbywa się na kartach Google Maps.

Stand-alone

Nie wszystkie baterie do smartfonów są zwięzłe jak tego modelu. Twórcy twierdzą, że 3000 mAh bateria będzie trzymać urządzenie w pracy około 400 godzin czasu czuwania. Czas rozmów – 7 godzin. Tylko że nie ma co liczyć. Chociaż większość użytkowników przeznaczyć baterię dla Haier W970 dodatniego sprzężenia zwrotnego z wszystkimi samej wydajności jak ich stosunkowo niską smartphone. Jeśli to nie jest zbyt wiele, aby załadować urządzenie jest gotowe do przechowywania przez 2 dni. Ładowanie odbywa się około 3 godzin.

wniosek

Cóż, nadszedł czas na podsumowanie. Tak więc, nie jest smartphone z chińskiej firmy Haier. Jest dobrze zmontowany, posiada bogaty zestaw obsługuje zarówno 2 karty SIM, ma ogromny ekran, wygodne chehol- „książka”, pojemny akumulator, i dla wszystkich, że producent prosi nieprzyzwoicie niską cenę.

Z drugiej strony, smartphone Haier W970 jest daleki od ideału. Ogromny wyświetlacz nie jest bardzo wysokiej jakości. W szczególności odnosi się to do małych kątów patrzenia, brak oleofobowej i słaba odtwarzania kolorów. Kolejną wadą, co potwierdzają liczne opinie użytkowników uważany za aparat, że robienie zdjęć i filmów zupełnie normom. Są roszczenia i farsz nie bardzo wydajne, ale to wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie nie jest zły, biorąc pod uwagę cenę. Choć nieco odstaje nieco od swoich konkurentów.