712 Shares 2761 views

SCS (karabinek) dane techniczne. SKS karabinek: zdjęcia

Karabinki nazwie skrócona i lekki karabin automatyczny. Ponadto, nazwa „shotgun” jest również stosowany w środowisku wojskowym, myśliwskiej i sportowej. Główne wymagania, które są wysunięte do karabinka – lekkość, zwartość i utrzymanie wysokich walorach bojowych.


Jeden z najbardziej znanych radzieckiego karabinu jest karabinek SKS 7 62 kaliber. O roli jaką odegrał w rozwoju sowieckich broni strzeleckiej, jak również cech i funkcji jego stosowania taktycznych i technicznych zostaną omówione w tym artykule.

Historia SCS

Broń ta została opracowana równolegle z Kałasznikow karabinu pod specjalnie wykonany wkład pośredni kalibru 7,62 mm próbki w 1943 roku. Oparta była na poprzednim modelu – AKS-22, który został opracowany na początku II wojny światowej. Potrzeba nowej broni była bardzo ostra. W tym czasie, model karabinu był słynny „karabin mosin” próbka w 1898 roku. Także, w mniejszym stopniu wykorzystywane samozaładowcze karabin SVT i ABC. Jednak cechą było to, że chociaż te modele i nie było tak wielu, nie są przekonane co do dowodzenia i szeregowych żołnierzy. Na przykład, FAA oraz SVT, jakby były one całkiem dobre, ale wymagają bardzo starannej konserwacji, co w walce nie zawsze było to możliwe do zrealizowania.

Karabin Mosin był, oczywiście, niezawodność i prostotę, ale również nie pasuje na wiele sposobów. W tych opłakanych warunkach dowództwo armii bezpretensjonalnej niezawodnej broni, która byłaby w stanie strzelać dłuższe dystanse niż PCA i PPP, w tym samym zajętości magazynu wziął był wyższy niż standardowe 5 rund, jak w tym samym Mosin karabinu. I pojawił SCS – karabin, którego cechy są pod wieloma względami lepsza wydajność Kałasznikowa.

Twórca legendarnych broni

Odpowiedzialność za rozwój tej broni został potwierdzony przez Siergiej Simonow projektanta.

Ten znany rusznikarz był twórcą takich modeli broni ręcznej jak ABC, PPP PTSD, ponadto współpracował z Fedorowa i Degtyarev podczas jej tworzenia jako projektant małych systemów. Wcześniej, Szymon pracował dla Kovrov fabryce karabinów maszynowych, a następnie wspina się po szczeblach kariery, Akademia został uczniem tej branży. Jego pierwszy model, który jest akceptowany przez wojsko, była ABC-36 (Simonow karabin automatyczny mod. 1936). Była pierwszą automatyczny karabin wszedł do służby po maszynie Armii Czerwonej Fedorova.

W wyniku żmudnej pracy projektant zaprezentował swój nowy rząd do próbki w 1949 roku, w tym samym czasie, gdy zwalniany i karabin Kałasznikowa. Następnie Simonow SKS karabinek został zatwierdzony przez Armię Czerwoną. Za swoją pracę, projektant otrzymał honorowy tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej, jak przyznano mu wiele nagród rządowych i medale.

Na wczesnym etapie projektowania broni użył specjalnej igły bagnet, który został później zastąpiony przez typ składany nóż podobny. Ponadto w procesie produkcji zostały dokonane pewne zmiany w konstrukcji poszczególnych węzłów karabinka. I choć początek koncepcji został zainicjowany w 1943 roku, z problemem dostrajajàcà pokaże go dopiero w 1949 roku.

an międzynarodowe ramiona

SCS miał do wojny w wielu konfliktach zbrojnych po II wojnie światowej. Jest z powodzeniem stosowany partyzantów Viet Cong podczas wojny w Wietnamie, jak kiedyś armię Korei Północnej, był widziany w Afryce, na Kubie, Laosie, Namibii. Znaczna część tej popularności jest ze względu na wysokie broni bojowych wydajność, jak również fakt, że jego masowo produkowane na licencji różnych krajach bloku sowieckiego. W Chinach, broń nazywano „Typ 56” i został przystosowany do montażu z celowników optycznych, i została przystosowana do przechowywania 30 rund, podobne do sklepu z AK. Produkowany karabin i NRD, Jugosławii, Egipt, Albania. W niektórych armiach świata są one nadal uzbrojeniu poszczególnych jednostek.

SKS karabinek – charakterystyka taktyczne i techniczne

W stanie naładowanym SCS waży trzy kilogramy siedemset pięćdziesiąt gramów. Ma dość wysoką stawkę – 40 RDS. min. System gazowy pozwala na fotografowanie w trybie tylko jedną lampę. Efektywny zasięg wynosi 1000 metrów.

Opanuj strzelbę jest bardzo prosta. Ma dość „poręczność”, dobrze wyważone i poised. Tułów jest dłuższy niż AK-47, który pozwala na wyższe poziomy dokładności. Różnice w kontakcie z obszarem 800 m wynosi około 290-380 mm.

Struktura i działanie

Broń automatyczna działa sposób gaz pędny wycofanie przez otwór w lufie. Zamykany otwór migawki skośny ku dołowi. Trzon przemieszcza się pod wpływem naświetlania z sprężynowy popychacz, a tłok i drążek. Oni nie biorą udziału w dalszym funkcjonowaniem, co zapewnia płynną pracę automatyczną. Podczas wycofywania tylna część trzpienia zaworu jest podniesione i odłączone od odbiornika, a gdy szpula – zamyka ten otwór. Mechanizm zwrotny jest usytuowany w trzonie zaworu, w specjalny kanał. Jednocześnie łodyga jest uchwytem ładowania.

mechanizm udarowy – wyzwalacz, ze sprężyną typu ślimakowego. Jest to dokonywane na podstawie kabłąka spustowego i opracowane jako pojedynczy mechanizm. Bezpiecznik – flaga, umieszczony za spust. Aby zapobiec wyładowczych beczka stosowana jest odblokowany czasowy.

Karabinek posiada sklep na 10 rund, neotemny typu. Dla wygody przechowywania sprzętu bramy ma gniazda dla klipów. Sektor publiczny widok jest oznaczony na dystansie 1000 metrów, przedni widok jest umieszczony na stojaku w kagańcu, a blok obserwacji – w środku karabinu. Ta broń ma drewniany pudełko z pistoletu występ Palm Handguard wymienna, mocno połączony z rurą wylotową gazu.

SCS – karabinek, którego cechy są jednym modelu dla sowieckich broni małokalibrowej.

Występowanie na świecie i życie powojenne

Po SCS przestarzały, był używany jako broń usług w różnych branżach (obrona, na przykład). Na Ukrainie wciąż jest szeroko stosowany jako broń lub ochronnej ochraniacz zębów honoru niezależnie od rodzaju wojsk. Teraz jako karabinek był powszechnie stosowany jako broni myśliwskiej. Jest tyle do tego budżetu, całkowicie uświęca środki wydatkowane na nim. Polowanie z karabinka SKS naprawdę bardzo łatwy w użyciu i może zakończyć się powodzeniem.

Znaczna popularność i otrzymane broni w Stanach Zjednoczonych. Tak, Ameryka aktywnie kupuje karabinów różnych latach od wydania. W tej chwili około 1,5 mln z tych broni w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy projektanci mają entuzjazm, więc istnieje wiele wersji karabinka. W szczególności, firma opracowała zdejmowany USA magazyn magazyn mu 30 rund, Liman – Sportowy celownika. Niektóre części broni szereg modyfikacji w celu zwiększenia odporności na korozję. Skrzynki z tworzyw sztucznych są również zaprojektowany z chwytem pistoletowym, wysuwaną kolbą, możliwe jest zainstalowanie dwójnóg.

Korzystanie z karabinu do polowania

W zakresie broni myśliwskiej SKS specyfikacji karabinek jest dość dobry. Oczywiście, w porównaniu z istniejącymi obecnie nabojów Pocisk modelu 1943 nie nadaje się szczególnie do zadań wojskowych, ale może odegrać dużą rolę zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów w branży myśliwskiej. SCS jest idealny do polowania, wilki zwierząt kopytnych, a na każde zwierzę o wadze do 100 kg. Wkład pocisku pozostaje skuteczne w odległości 150 – 200 m, natomiast celem ognia (przy użyciu optyki lub otwartą przestrzeń) może prowadzić do 300 metrów.

Oczywiście, ta broń jest w stanie dać wiele trofeów tylko umiejętne myśliwego. Rozprzestrzeniać po wypaleniu jest mała, lekka i wygodna forma pozwoli trafić w cel nawet podczas fotografowania w sposób losowy, a stosowanie specjalnych nabojów myśliwskich zwiększa szansę trafienia w cel z One Shot wiele razy.

Niektóre funkcje korzystania z karabinu

Działanie tej broni Warto pamiętać, że SCS-45 – strzelby, przeznaczony dla zwykłego radzieckiego żołnierza. Broń została opracowana w ścisłej zgodności z wymaganiami cech bojowych i właściwości użytkowe, które były istotne w danym momencie. Pomimo, że jego produkcja była ogromna, ale nadal poziom produkcji pozostał bardzo wysoki. Broń nie jest pozbawiony pewnej elegancji i ma swój urok.

Oczywiście, projekt karabin jest typowy 30-tych XX wieku i zawiera wiele przestarzałych rozwiązań, takich jak załadunek za pomocą klipsów. Jednak cechy bojowe to można nazwać wysokie nawet jak na współczesne standardy. Oczywiście, hunting modyfikacje karabinek różnią się od walki. Oni nie mają bagnetowe mocowanie do montażu, jak również oznakowanie umieszczone na odbiorniku. Te same notatki i paszport zawiera SCS karabinek myśliwski. Nawiasem mówiąc, jest kolejnym powodem popularności tego karabinka – możliwość swobodnego zakupu dla standardowego pozwolenia na posiadanie broni myśliwskiej. Cena w tym samym czasie jest całkiem do przyjęcia – do 10 tysięcy rubli ..

Oczywiście, rynek jest pełen konkurentów. Przede wszystkim, ten popularny karabiny myśliwskie „Saiga” i „dzika”, ale są one droższe i nie niosą ze sobą wartość historyczną, choć jest bardziej praktyczne.

Każdy myśliwy powinien pamiętać, że SCS – karabinek, specyfikacje, które są dokonywane na poziomie walki, a jakość i niezawodność zweryfikowana przez wiele pokoleń żołnierzy i myśliwych.

SKS karabinek: Dane techniczne

 • Kaliber broni – 7,62 mm.
 • Kaseta – 7,62h34 arr. 1943.
 • Pysk prędkość – 735 m / s.
 • systemy przeciwpożarowe – tylko pojedyncze.
 • Oceń ognia – 35-40 rund / min ..
 • Kufa Energia – 2133 J.
 • Waga (pusty magazyn) – 3,75 kg.
 • Waga z pełnym Magazine – 3,9 kg.
 • Skuteczny zakres (maksimum) – 1000 m.
 • Pojemność magazynka – 10 rund.
 • Długość ramion – 1020 mm.
 • Długość lufy – 520 mm.

wynik

SCS – które mogą być opisane jako dopuszczalny mimo ponad pół wieku historii karabinek, specyfikacje i cechy bojowe i jakość, niezawodność i praktyczność jak jak zbieraczy i myśliwych i miłośników fotografowania.