746 Shares 6223 views

Gojenie i pokrzywa. Przydatne właściwości i przeciwwskazania

W medycynie ludowej, pokrzywa jest od dawna ważnym miejscem. W rzeczywistości, roślina ta posiada wiele unikalnych właściwości i dlatego jest wykorzystywany do różnych celów.


Pokrzywy, właściwości użytkowe i przeciwwskazania, które możemy teraz rozważyć, zawiera ogromną ilość białka roślinnego, różnych minerałów, witamin, składników taniny, kwas askorbinowy, cukru i skrobi. Ponadto zawiera witaminę K, która bezpośrednio zależy od ludzkiej krzepnięcia krwi.

Używanych jako pokrzywa, użytecznych właściwości i przeciwwskazań tej rośliny? Istnieje wiele przepisów kulinarnych, które można wziąć pod uwagę, i używają w życiu codziennym.

1. Warto używać nalewki z pokrzywy do włosów – dzięki temu, że stają się mocniejsze, przywrócić naturalną strukturę i przestaną spadać. Łyżka suchego mielenia roślin jest wypełnienie w 200 ml wrzącej wody. Zdolność, w której przygotowują się nalewkę, należy owinąć i pozostawić na 30 minut. Następnie sączy się i nakładana przez wcieranie w skórę głowy po umyciu i wysuszeniu włosy. Przebieg leczenia trwa 6 miesięcy, a procedura powinna być przeprowadzona w każdym tygodniu. Przydatne właściwości pokrzywy włosy są znane od dawna. Pod koniec kursu masz grube, lśniące loki zdrowia i zapomnieć o łupieżu zawsze.

2. pokrzywa, właściwości i przeciwwskazania które są dyskusji, jest surowcem do lotionu do twarzy. Głównym składnikiem – łyżka soku z rośliny. Jest mieszana z alkoholem (100 ml). 1-2 razy dziennie, gotowe oznacza, że trzeba wytrzeć twarz. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to jedynie odpowiedni balsam tłusta cera – w przeciwnym razie bardzo wysokie ryzyko nim utrzymać wilgoć. Właściciele normalnej skóry suchej i może po prostu wlewać suche pokrzywy wrzącej wody wycierania twarzy tego bulionu.

3. Istnieje również przepis, który zainteresuje każdego, kto chce ożywić skórę. Ponownie, suszone pokrzywy łyżki wlano wrzącą wodą (1 litr). Następnie należy poczekać na nieco chłodzony cieczą. W ciepłej kąpieli, aby utrzymać ręce około 15-20 minut. Następnie skóra powinna być sucha i nałożyć nawilżający krem odżywczy.

4. Jak można nawet stosowane pokrzywy, właściwości użytkowe i przeciwwskazania tej rośliny? Jeśli chcesz poprawić kondycję skóry twarzy i szyi, gotować krapivnuyu maskę. Łyżka do mleka dodaje się do tej samej ilości suszonego mielonego surowego. Future maska omotać i umieścić na dziesięć minut w ciepłym miejscu. Następnie, mieszaninę reakcyjną dodaje się żółtka, całość dokładnie mieszano i nanoszono na skórę w ciągu 15 minut. Zmyć maskę czystą wodą, bez konieczności korzystania z różnych detergentów. Jeśli masz tłustą rodzaju skóry, należy zastąpić białko żółtko jaja.

5. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, jest możliwe do picia sok z pokrzywy. Najsilniejszy efekt odmłodzenia, poprawiając ogólny ton – co można dostać w końcu. W czystej postaci, sok z pokrzywy jest niemożliwe do picia, ale można wypełnić świeże zioła wrzącą wodą i przekazać je przez maszynkę do mięsa. Masa, co dzieje się w związku z tym jest owinięty gazą i wycisnąć. Sok miesza się w równych ilościach z ciepłą wodą, a następnie gotuje się w ciągu pięciu minut. środki gotowe biorące trzy razy dziennie po łyżeczce.

6. Pokrzywa jest często dodawany do sałatek. Szczególnie, staje się skuteczne, jeśli współistnieje z oleju roślinnego. Możesz dodać posiekaną roślin w różnych sosach, aby dać im niezwykłą pikantny smak.

7. prawdziwy wybawieniem jest dla mężczyzn. Aby zachować ich siły zgniecione nasiona, liście i korzenie pokrzywy, korzystne właściwości, których jesteśmy obecnie studiujących, parzona jak zwykłą herbatę i pić dwa razy dziennie.

Pokrzywa – unikalne narzędzie, które ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Jednak ludzie cierpią z powodu zakrzepicy, wykonujące indywidualne reakcje alergiczne, a także kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od jej stosowania.