573 Shares 7733 views

Ostra niewydolność serca: objawy przed śmiercią i pierwszej pomocy

Każdego roku, choroby układu sercowo-naczyniowego, prowadzącego do śmierci ponad 17 milionów ludzi na całym świecie. Tylko 10% takich patologii są wrodzone. Zdecydowana większość stanów chorobowych występuje na tle stresu i złego stylu życia współczesnego człowieka. W tym artykule przyjrzymy się, co jest zastoinowa niewydolność serca.


Objawy śmierci i powikłania wynikające z patologii, metody diagnozowania i leczenia choroby, rodzaje i postacie choroby – informacja o wszystkich tych sprawach zostaną uwzględnione w materiałach naszego przeglądu. Poza tym artykule omówiono zasady postępowania, które mogą być użyteczne dla każdego z nas. Zdolność do działania w sytuacjach awaryjnych zapewnia w większości przypadków, zachowanie życia ludzkiego. W związku z tym, trzeba wiedzieć, co pierwsza pomoc dla ostrej niewydolności serca.

Pojęcie niewydolności serca

niewydolność serca (HF) – patologii, w którym serce przestaje dostarczać odpowiednią ilość tkanki ciała krwi. Jest to konsekwencją upośledzenia zdolności mięśnia serca (mięśnia sercowego) się kurczyć. CH zwykle prowadzi do poważnych objawów klinicznych, w tym obrzęk płuc, serca, wstrząs kardiogenny.

Choroba podatne na obu mężczyzn i kobiet, ale są one cierpią z powodu tej choroby częściej. Śmiertelność jest wystarczająco wysoko na patologii. Niebezpieczeństwo dla życia ludzi ma jedną z objawów wywołanych chorobami, takimi jak niewydolność serca. Objawy przed śmiercią, zwanego w medycynie nagle, są bardzo zróżnicowane. Zależą one w którym występuje postać choroby. Przez naturę pochodzenia niewydolnością serca wyróżnia się:

 • Zawał niewydolność serca – patologia, która jest wynikiem bezpośredniego uszkodzenia mięśnia sercowego z powodu naruszenia metabolizmu energetycznego. Ten typ niewydolności serca prowadzi do zaburzeń skurczu i relaksacji serca.
 • Przeciążenie niewydolność serca – patologia, która rozwija się w wyniku dużego obciążenia serca. Ten typ w niektórych przypadkach rozwinąć na tle chorób serca.
 • W połączeniu niewydolność serca – forma patologii, która łączy w sobie dwa wyżej wymienione powody.

Klasy niewydolności serca

Do tej pory, istnieją różne kryteria, według których choroba jest podzielone na rodzaje i formy. Medycyna, istnieje kilka systemów klasyfikacji (rosyjski, europejskie, amerykańskie), ale najbardziej popularne są: system zaproponowany przez kardiologów amerykańskich. Zgodnie z tą metodą są cztery klasy choroby:

 • Stopień 1, w którym u pacjenta powstaje duszności aktywnego ruchu, na przykład, etapy wzrośnie do poziomu powyżej trzeciego piętra.
 • Stopień 2, w którym występuje duszność, nawet przy małym obciążeniu – podczas podnoszenia pierwszej lub drugiej podłogi. Należy zauważyć, zmniejszoną aktywność fizyczną osoby.
 • Grade 3, znamienny tym, że niewydolność serca jest zauważalne przy niskich obciążeniach, na przykład podczas chodzenia, ale choroba spoczynkowy ustąpienia objawów.
 • Klasa 4, w którym występują objawy nawet w spoczynku, a małe ćwiczenie prowadzi do poważnych naruszeń serca i całego układu krążenia jako całości.

Klasyfikacja CH

Patologia można klasyfikować według różnych kryteriów. W zależności od obrazu klinicznego leku choroby znanej ostrej i przewlekłej niewydolności serca.

Ostra niewydolność serca (AHF) – zaburzenia, w którym objawy patologiczne szybko (w ciągu godziny). Co do zasady, na tle innych chorób układu naczyniowego i występuje ostra niewydolność serca.

Mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego i inne choroby może stać się bodźcem do stanów chorobowych, ponieważ w tych patologiach, komórki mięśniowe serca umiera z powodu chorób układu krążenia lokalnych. OCH może również wynikać ze złamaniem ściany lewej komory serca, ostra niewydolność zastawek (aorty i zastawki dwudzielnej). W niektórych przypadkach, patologia rozwija się bez wcześniejszych naruszeń.

OCH – choroba dość podstępny, ponieważ mogą powodować bolesny stan pozostałych układów organizmu. Komplikacje związane z ostrą niewydolnością serca często wpływają nie tylko serca, ale także układu oddechowego, powodując obrzęk płuc, astma serca, wstrząs kardiogenny.

Przewlekła niewydolność serca – zaburzenia w którym patologia powstaje stopniowo, w ciągu tygodni, miesięcy lub nawet lat. Występuje na tle chorób serca, nadciśnienia lub długotrwałego anemii.

Rodzaje DOS dotyczące rodzaju hemodynamiki

W zależności od rodzaju hemodynamicznego charakterystycznej lokalizacji patologii, są następujące postacie ostrej niewydolności serca

 • DOS z zastoinową hemodynamiki.
 • DOS z hipokinetyczne hemodynamiki.

Hemodynamiki – jest przepływ krwi przez naczynia, które spowodowały wielkie ciśnienie w różnych częściach układu krążenia. Wiadomo, że przemieszcza się z krwi do obszaru o wyższym ciśnieniu do niższej.

Ciśnienie zależy od lepkości krwi, a także odporności na ścianach naczyń krwionośnych końcowych. DOS z zastoinową hemodynamiki może mieć wpływ na prawa lub lewą komorę serca. Zgodnie z tym podziałem:

 • Ostra niewydolność prawej komory, w której obserwuje się zastój żylny w dużym okręgu przepływu krwi, tj. E. dotyka prawie wszystkich narządów i tkanek.
 • Ostrej niewydolności lewej komory, w której następuje zastoju żylnego w płucnego przepływu krwi. Patologia zakłóca wymiany gazowej w płucach i prowadzi do rozwoju obrzęku płuc lub astmy sercowej. Tak więc, w kontekście takie naruszenie nastąpi ostre serce płucne.

DOS z hipokinetyczne hemodynamiki

Ostra niewydolność serca podczas hipokinetyczne hemodynamiki – patologii spowodowanych wstrząsem kardiogennym – gwałtowny spadek zdolność mięśnia do umów, w wyniku przerwania dopływu krwi do wszystkich tkanek organizmu.

wyróżnić:

 • Arytmii wstrząsy, która jest wynikiem zaburzeń rytmu serca.
 • Odruch wstrząsy – reakcja na ból.
 • Prawda wstrząs kardiogenny – stan patologiczny, który występuje podczas uszkodzenia tkanki lewej komory, a Obszar zmian chorobowych wynosi co najmniej 50%. Naruszenie, co do zasady, są bardziej skłonne do osób powyżej 60 roku życia; ludzie, którzy mieli drugi atak serca; pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą.

Co ważne, wstrząs kardiogenny charakteryzuje się bólem, nagły spadek ciśnienia do minimalnej wartości (do 0), impuls nitkowej, blado skóry. Patologia może następnie przenieść się do obrzęku płuc lub wynikać z niewydolnością nerek.

Czynniki przyczyniające się do powstania OCH

Rozwój niewydolności serca, ostrego przedmiotu, pacjent może być poprzedzony uprzednio występujących chorób naczyniowych systemu. Takie warunki obejmują:

 • choroba serca spowodowana uszkodzeniem mięśnia sercowego, co prowadzi do gwałtownego spadku zdolność mięśnia do umowy;
 • przewlekła niewydolność serca, która łamie gdy normalny dopływ krwi do narządów i tkanek;
 • uszkodzenie integralności zastawek serca i rur;
 • gromadzenie się płynu w osierdzia, co prowadzi do naruszenia prawego serca z powodu nacisku wywieranego na jamy serca (Patologia ta nazywa tamponade serca);
 • pogrubienie ścian serca – przerost mięśnia sercowego;
 • nadciśnieniowy – oznaczone ciśnienie krwi nieprawidłowość.

sercowe przyczyny

Oprócz problemów związanych z serca do powstania stanów chorobowych mogą być zaangażowane w patologii związanej z wysokim ciśnieniem krwi w płucnego przepływu krwi. Choroby, które prowadzą do rozpoznania „ostrej niewydolności serca”:

 • Skok – naruszenie krążenie mózgu, która powoduje jego uszkodzonej tkanki łącznej oraz zaburzenia funkcji mózgu;

 • choroba zakrzepowo-zatorowa tętnic płuc (choroba występuje jako skutek zatkania tętnicy płucnej, a także procesów skrzepów krwi (zakrzepu), najczęściej skrzepy krwi występują w dużych miednicy i żył kończyn dolnych);
 • choroba płuc – zapalenie oskrzeli (oskrzeli), stan zapalny tkanki płuc (zapalenie płuc);
 • Szybkość arytmia serca (przyspieszanie lub zwalnianie) – tachyarytmii, bradyarytmii;
 • Zakażenia wywołane przez różne czynniki chorobotwórcze.

Istnieją również czynniki prowadzące do rozwoju niewydolności serca, ale nie jest to przejaw choroby wszelkich układów narządów. Należą do nich:

 • chirurgia;
 • urazy urazy i mózg;
 • toksyczny atak na mięsień sercowy – alkohol, agresywny ekspozycja leków;
 • sztuczne płuco-serce, którego stosowanie powoduje pewne konsekwencje;
 • electrotrauma – wpływ na ciało prąd elektryczny;
 • psycho-emocjonalne lub wysiłek fizyczny.

Rozpoznanie ostrej niewydolności serca

Diagnozowania niewydolności serca jest skierowana przede wszystkim do określenia przyczyn, które doprowadziły do rozwoju patologii. Przed przeprowadzeniem testów laboratoryjnych i manipulacje z wykorzystaniem aparatury medycznej, lekarz określi, poprzez rozmowy z pacjentem obecność lub nieobecność w życiu różnych czynników przyczyniających się do rozwoju takich chorób jak ostra niewydolność serca. Objawy śmierci (nagłe) następuje w ciągu 24 godzin, może pojawić się słaby, a specjalista zadanie – aby nie tracić czasu, a biorąc pod uwagę wszystkie skargi pacjenta jak najszybciej ustalić prawidłową diagnozę.

Główne metody badawcze stosowane w diagnostyce AHF, obejmują:

 • elektrokardiogram;
 • echokardiografii;

 • Promienie rentgenowskie klatki piersiowej;
 • ogólne i rozszerzone badanie krwi;
 • Czasami jest używany do diagnozy OCH cardiovisor – Zasada działania urządzenia jest nie różni się od elektrokardiograf.

kryteria diagnostyczne

Głównym i najbardziej widoczny znak prądu ostrej niewydolności serca można wywołać częstoskurcz zatokowy – tworzą nadkomorowe tachyarytmii, dla którego charakterystyczna jest przyspieszony rytm zatokowy – częstotliwość skurczów serca dorosłego wynosi więcej niż 100 min. Graficzny wskaźnik aktywności serca ilustruje wzmocniona władza granica lewo lub w prawo. Ponadto w górnej części lub powyżej, proces xiphoid pojawia trzeci ton.

Ostra zastoinowa niewydolność serca prawo manifestuje się w kilka funkcji:

 • żyły szyjne i żyły wątrobowe się rozszerzać i pęcznieć;
 • wysokie ciśnienie krwi żylnej;

 • zwiększenie wątroby, żółtaczka arkuszy;
 • obrzęk kończyn;
 • Palce sinica twarzy (ucho, nos, broda);
 • pacjent ma silny ból w prawym górnym kwadrancie;
 • EKG rejestruje serca nagłe przeciążenie prawej komory i przedsionka, co znajduje odzwierciedlenie wysokie spiczaste zęby.

Objawy prawokomorowej niewydolności serca jest wyraźnie objawione przez RTG i EKG. Końcowy etap tego typu choroby serca prowadzi do zubożenia ciała, zmniejszenia poziomu białka w krwi i zaburzenia równowagi soli w ciele.

Objawy niewydolności lewej komory i wstrząs kardiogenny

Z kolei, obecność ostrą niewydolność lewej komory serca zastoinowej hemodynamiki potwierdzone przez kilka z następujących cech:

 • duszność, czasem zamienia się w astmie;
 • napadowy suchy kaszel, odkrztuszanie czasami pianką, która jest uwalniana z ust lub nosa;
 • Obecność mokro rzężenie, które są podawane poprzez całą powierzchnię piersi.

Istnieje kilka charakterystycznych objawów wstrząsu kardiogennego, a mianowicie:

 • Ciśnienie krwi pacjenta spada do wartości 90-80 mm Hg. Art. a nawet mniej. Jeżeli dana osoba cierpi na nadciśnienie, jest oznaką szoku spadnie o 30 mm Hg. Art. od codziennej poziomie indywidualnym.
 • obniżone ciśnienie tętna – mniej niż 25-20 mm Hg. Art.
 • Podejrzenie wstrząsu kardiogennego powinno powodować bladość skóry i jej chłód. Te objawy wskazują na naruszenie mikrokrążenie w tkankach ciała.

Z człowiekiem, który znalazł powyższe objawy patologii, nie powinno być to seria wydarzeń przed przybyciem specjalistów. (. Udar mózgu, zawał serca, etc.) pierwsza pomoc dla ostrej niewydolności serca należy kierować do zapewnienia, że:

 • umożliwiają dostęp do świeżego powietrza;
 • zapewniają poziomą pozycję pacjenta (jeśli nie ma żadnych objawów niewydolności lewej komory serca);
 • przytrzymaj działanie przeciwbólowe.

Leczenie ostrej niewydolności serca

Leczenie niewydolności serca – kompleks terapia skierowana przede wszystkim, aby upewnić się, że:

 • wyeliminować przeciążeniem mięśnia sercowego – środek ten jest osiągnięty za pomocą leków, które obniżają ciśnienie krwi i częstość akcji serca;
 • zatrzymania objawów choroby (środki terapeutyczne będą zależały od przejawów choroby manifestacji).

Jeśli DOS ewoluowała w wyniku zawału mięśnia sercowego, konieczne jest jak najszybsze przywrócenie przepływu krwi w tętnicy wieńcowej. Zazwyczaj warunkiem powoduje zakrzepicę tętnicy zawału serca odżywczy. Remedy pomaga zakrzep całkowicie przywrócić drożność naczynia krwionośnego i do stabilizacji stanu pacjenta.

Najpopularniejszą metodą jest w tym przypadku uważa się trombolizy, ale procedura powinna być wykonana jak najszybciej po wystąpieniu zawału aż skrzep jest nadal „świeży”. Pierwsza pomoc w przypadku ostrej niewydolności serca wymaga stosowania leków (leki trombolityczne), którego działanie ma na celu rozpuszczenie skrzepu krwi. Leki podawano dożylnie, szybkość ich wnikania do organizmu jest ściśle regulowany.

Leczenie ostrej niewydolności prawej komory () z zastoinową hemodynamiki obejmuje usunięcie powoduje spowodowane – .. Stan astmatyczny skrzepliny krwi w arteriach płucnych itp rozpoczęciem leczenia docelowej pacjent „nitrogliceryna” lub „furosemid”, stosowany w połączeniu patologii wstrząs kardiogenny inotropowe znaczy. W połączeniu z wyżej wymienionych środków odbywa się poprzez inhalację tlenu przez cewnik.

Pobudzenie psychoruchowe utrzymuje narkotycznych leków przeciwbólowych, takich jak „morfina”, co zmniejsza pracę mięśni oddechowych i zmniejsza nacisk na serce.

Eliminacja objawów niewydolności lewej komory

Zastój krwi w płuc często prowadzi do poważnych konsekwencji, takich jak obrzęk płuc. Kiedy takie nieprawidłowości przepisywane pacjentom podawanie „nitrogliceryna” dożylnie.

Jeśli ostra niewydolność lewej komory serca zastoinowej hemodynamiki połączonych ze wstrząsu kardiogennego, wyznacza wprowadzenie „dobutamina” lub „noradrenaliny” dożylnie. Istnieją przypadki, gdy te leki są wykonane w postaci kompleksu.

Pienienie przycięte za pomocą środków dostarczających zapadnięcie pianki.

Jeśli hemodynamiki ustabilizowała się, ale utrzymują się objawy obrzęku płuc, pacjent podawane glikokortykosteroidy. W tym przypadku, pierwsza pomoc w ostrej niewydolności serca przyczyni się do zmniejszenia przepuszczalności membran.

Leczenie wstrząsu kardiogennego zaczyna zwiększać pojemność minutową serca, przy braku objawów zastoinowej niewydolności serca to obejmuje podawanie ekspandery osoczu. Procedura ta jest wykonywana tylko pod kontrolą tętna, ciśnienia krwi i oddychania. Jeśli przed wystąpieniem ostrej niewydolności serca wystąpiło znaczne straty płynu, stosuje się chlorek sodu.

Eliminacja objawów choroby, oczywiście, przede wszystkim związane z używaniem narkotyków, ale jeśli podjęte środki nie prowadzą do pożądanego efektu, można korzystać we właściwy sposób – aby wykonać hemodynamiczny rozładunek przez opaski na żyłach kończyn.

W przypadkach, gdy medycyna jest bezsilna konserwatywny uciekania się do operacji. Dane według wyeliminować problemy związane z niedrożnością tętnic, zaworów wymiana serca. Ustabilizować tętno pomaga zainstalować stymulator lub defibrylator.

profilaktyka

Najlepszym sposobem, aby zapobiec rozwojowi choroby – to jest do przestrzegania prostych zasad – a mianowicie, aby prowadzić zdrowy tryb życia, rzucić palenie i zrezygnować z nadmiernego spożycia alkoholu, w celu przeprowadzenia okresowej kontroli istniejących chorób przewlekłych. Jednakże w przypadkach, gdy choroba jest nadal przejawia się, należy postępować specyficzny reżim w życiu codziennym.

Pacjenci z zastoinową niewydolnością serca powinny ściśle monitorować ich wagi. Dodatkowe kg powodować wzrost poziomu cukru we krwi i tworzeniu się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych, co powoduje wzrost ciśnienia krwi. Istotnym warunkiem dla utrzymania kondycji fizycznej normalnie podlega specjalnej żywności dietetycznej. Konieczne jest ściśle regulują spożycie soli, którego nadmiar jest szkodliwe dla zdrowia – to powoduje zatrzymanie płynów, powstawanie obrzęków, zwiększone obciążenie serca.

Warto zrobić fizycznej, daje obciążenie dla mięśni i stawów, ale zajęcia sportowe nie powinny powodować przeciążenie organizmu. Zestaw ćwiczeń należy uzgodnić z lekarzem. Ważne jest, aby często odwiedzać na świeżym powietrzu, spać, unikać stresu i wysiłku umysłowego.

Podsumowując, można zauważyć, że ostra niewydolność serca – patologię, która jest często śmiertelne. Choroba zazwyczaj rozwija się na tle innych stanach chorobowych układu krążenia i prowadzi do wielu powikłań, w tym udaru mózgu, wstrząsu kardiogennego, obrzęku płuc, i tak dalej.

Są oznaki, które zdiagnozowano ostrą niewydolność serca. Objawy mogą pośrednio śmierci przejawia, jest zatem ważnym zadaniem specjalistów jest zapisem wszystkich skarg pacjentów i szybkiego badania przesiewowego.