475 Shares 7672 views

Jaki jest najlepszy substytut cukru? Harm i korzyści substytut cukru

Wymyślone słodziki dłuższego czasu. Jednak już od pierwszego dnia stają się one dostępne na rynku w momencie pytanie nie kładzie się na, są użyteczne lub szkodliwych dodatków. Dla niektórych jest to okazja do przyrządzenia potrawy znane i nie czuje się zlekceważony. Dotyczy to pacjentów z cukrzycą. Inne pamiętać o tych suplementów, kiedy chcą schudnąć. Dzisiaj chcemy wam powiedzieć o tym, co jest najlepsze słodzik z tych, które można znaleźć w sklepach i aptekach. Niektóre z nich są zupełnie nieszkodliwe, ale niektórzy członkowie rodziny muszą się trzymać z dala.


Historia słodkie pigułki

Nawet w 1878 roku, to odkrycie nie chemik prowadzenia regularnej pracy w swoim laboratorium. Na własnym zaniedbaniem nie jest on umył ręce po pracy z chemikaliami i zaczął jeść. Jego uwagę przyciąga słodki smak, a kiedy zdał sobie sprawę, że jego źródłem jest pokarm, a ich własne palce, a potem pospieszył z powrotem do laboratorium, aby przetestować hipotezę. Potem było jeszcze trudno powiedzieć jak kwas sulfaminbenzoynaya wpływają na nasze zdrowie, ale odkrycie powstał, został wynaleziony sacharyna. Później uratowany w czasie wojny, gdy cukier nie wystarczyło. Jednak postęp nie stoi w miejscu, a dziś nie jest już jednym z sacharyny i dziesiątki różnych substytutów są sprzedawane w dowolnej aptece. Naszym zadaniem – aby zrozumieć, co jest lepsze. Słodzik może znacznie pomóc, ale trzeba mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczny.

Co jest lepsze – zwykły cukier, lub jego analogów?

Jest to ważne pytanie, na które należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest najlepszy słodzik i czy go używać? Codzienne spożywanie zwykłego cukru nie prowadzi do poważnych awarii lub zespołem metabolicznym. Oznacza to, że metabolizm, a wynik będzie szereg poważnych chorób. To jest nasza opłata za słodkiego życia i miłości dla produktów rafinacji, w tym białej mąki i cukru.

Jakie są analogi cukru

Stopniowo przechodzimy do głównego tematu całej ich różnorodności, która jest lepsza. Słodzik – jest to substancja, która nadaje słodki smak bez użycia produktu znanego do nas przychodzi w postaci piasku lub wyrafinowany. Przede wszystkim należy wiedzieć, że zidentyfikowane dwie główne grupy, jest wysokokaloryczne i niskokaloryczne odpowiedniki. Pierwsza grupa – naturalny słodzik. Kaloryczność cukru są one identyczne, ale trzeba dodać więcej, ponieważ są one bardzo do niego gorszy stopień słodyczy. Druga grupa – syntetyczne środki słodzące. Zawierają one praktycznie nie ma kalorii, a więc są bardzo popularne dla tych, którzy szukają alternatywy dla cukru w celu zmniejszenia jego wagi. Ich wpływ na metabolizm węglowodanów nieznacznie.

naturalne substancje słodzące

Są to substancje, które są najbliżej w kompozycji sacharozy. Jednakże pokrewieństwo ze zdrowych owoców i jagód sprawiają im niezbędne w celu przyodziewa życia diabetyków. I najbardziej znany w tej grupie można wymienić fruktozę. Naturalne substancje słodzące doskonale przyswajalne i są całkowicie bezpieczne, ale także bogate w kalorie. Jedynym wyjątkiem jest stevia, posiadający wszystkie cnoty naturalne substancje słodzące, nie zawiera kalorii.

Więc fruktoza. Nasz organizm jest dobrze obeznany z tą substancją. Od wczesnego dzieciństwa, kiedy nie są zaznajomieni z cukierków i ciastek, matki zaczynają daje puree z owoców i warzyw. Że są one jej naturalnych źródeł. Ponadto, należy zauważyć, że fruktoza nie jest więc znacznie wpływać na poziom cukru we krwi, co oznacza, że jego zastosowanie jest dozwolone przez diabetyków. Plus, jest to jeden z niewielu substancji słodzących, które są używane do przygotowania dżemów i konfitur. Doskonałe działanie uzyskuje się przez dodanie fruktozy w wypiekach. Jednak w dużych ilościach zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Dlatego nie wolno używać więcej niż 30-40 gramów dziennie.

tabletki stewii

Jest to wspólny herb, który rośnie w Brazylii. Glikozydy liści sprawiają, roślina ta jest bardzo słodki. Można powiedzieć, że jest to idealny słodzik, piękne i bardzo przydatne dla zdrowia. Stewia jest prawie 25 razy słodszy niż cukier, więc, że cena jej bardzo niska. W Brazylii, Stewia jest powszechnie stosowany w tabletkach jako bezpieczny środek słodzący, który zawiera 0 kalorii.

Jeżeli planujesz przejść na dietę, ale po prostu nie może zrezygnować słodycze, to jest najlepszym asystentem. Stevia jest nietoksyczny. Najczęściej jest on dobrze tolerowany i ma dobry smak. Niektóre zauważyć nieznaczny gorzki smak, ale przyzwyczaić się do tego szybko. Utrzymuje swoje właściwości i na ogrzewaniu, to znaczy, że można dodawać do zup i owsianka, owoców i herbaty. Stosowanie słodzika polega również na tym, że Stewia jest źródłem witamin. Jego użycie jest zalecane dla osób, których dieta jest uboga w świeże owoce i warzywa, mają skromne racje. W dzień można jeść do 40 gramów stewii.

syntetyczne substancje słodzące

wiele różnych dodatków odnosi się do tej grupy. To sacharyna i cyklaminian, aspartam, sukrazit. IT smoczki, którzy oszukać kubki smakowe i nie wchłaniane przez organizm. Jednak nasz organizm szybko rozpoznać oszustwo. Słodki smak – to sygnał, że teraz przejść węglowodanów. Jednak one nie istnieją, ale dlatego, że po pewnym czasie masz gwałtowny apetyt. Ponadto po oszustwie jako „dietetyczny” „Coke” wszelkie węglowodany, które przedostają się do organizmu przez 24 godziny, aby spowodować silne uczucie głodu. Jednak niech nam wszystko w porządku. Tak czy szkodliwe lub słodzik, w porównaniu ze zwykłym cukrem, potrzeba bardziej korzystną pozycję, dowiemy się więcej.

aspartam

Często jesteśmy w stanie spotkać się z nim w różnych napojów bezalkoholowych. Jest to najbardziej popularny słodzik dzisiaj. Badania, który mówił o jego zagrożeniach, nie, ale każdy lekarz powie, że lepiej jest zmniejszyć zużycie do minimum. W krajach europejskich jest traktowane z dużą ostrożnością, a nie dodawać go do stanu odżywienia dzieci w wieku poniżej 14 lat. Nie zaleca się aspartam i młodzieży, ale jest to bardzo trudne do wyeliminowania substytut diety. Ale prawie wszystkie napoje bezalkoholowe z minimum kalorii produkowane go z dodatkiem słodzika. Przy wysokich temperaturach, aspartam zniszczone wcześniej przed użyciem w gotowaniu sprawdzić skład produktu. Dotyczy to przede wszystkim dżem, które dodamy do pieczywa. Wśród korzyści można zauważyć brak nieprzyjemnego posmaku i słodycz jest 200 razy wyższa niż ta, która jest sacharoza. Czy słodzik o nazwie aspartam jest szkodliwy? Oczywiście, aby nazwać to użyteczne jest dość trudne, ale może być spożywane w rozsądnych ilościach.

ksylitol

Jego najczęściej dodawane do gumy do żucia, która pójdzie pod logiem „sugar-free”. Zabierzcie go łodygi kukurydzy i łuski nasion bawełny. Kaloryczność i słodycz zwykłego cukru są tak duże korzyści z jego stosowania, nie dostaniesz, jeśli twój cel – utrata wagi. Jednak w przeciwieństwie do cukrów prostych, jest to bardzo pozytywny wpływ na stan zębów i zapobiega próchnicy. Na rynku nie jest popularny i jest na tyle rzadkie w postaci suplementu diety, który jest słodzik.

sacharyna

Jest to pierwszy zastępca, który został otwarty z słynnego chemika czasu. tabletki słodzik szybko stały się znane i zyskały dużą popularność. Mają doskonałą jakość, wydajność cukru im słodyczy 450 razy. Należy zauważyć, że dopuszczalne dawki normalnie tolerowane przez organizm. Maksymalna dzienna dawka – 5 mg na 1 kg masy ciała. Regularny wzrost dawka ta może być przyczyną różnych awarii w organizmie. Należy zauważyć, że szanse na dużą dzienną dawkę tej substancji są wystarczająco duże. Jest on powszechnie stosowany w produkcji lodów i śmietany, galaretka i innych wyrobów cukierniczych. Spójrz w dodatku E 954, pod tą nazwą kryje sacharyna. Podczas przygotowywania dżemu lub kompot, należy pamiętać, że to nie jest substytutem dla konserwant.

cyklamaniany

To jest druga duża grupy syntetycznych środków słodzących. Eksperci nie zalecają stosowanie kobiet w ciąży i dzieci do 4 lat. Jednak to nie znaczy, że wszyscy mogą z niego korzystać bez żadnych ograniczeń. Dopuszczalna dawka – wynosi 11 mg na 1 kg masy ciała. Cyklaminian i sacharyna – jest to najlepszy duet, który daje doskonały słodki smak. Jest to formuła jest podstawą prawie wszystkich popularnych słodzik w naszym kraju. Ten „Tsukli”, „Milford” i wiele innych popularnych tytułów. Wszystkie z nich nadają się do diety, ale ta grupa (jak sacharyna) stale oskarżył lekarzy rakotwórczego.

„Milford” – słodzik dla Ciebie

Ten środek słodzący i na podstawie cyklaminian sodu, sacharyna. Oznacza to, że przed wami kompleksowym suplementem diety, który składa się z laktozy. Produkowany lek w Niemczech, która już zaufać. W Federacji Rosyjskiej jest on zarejestrowany, istnieją badania potwierdzające jego bezpieczeństwo. „Milford” – środek słodzący, który jest uwalniany w postaci tabletek albo w postaci kropli. Bardzo wygodny w użyciu, 1 tabletka może zastąpić 1 łyżeczkę zwykłego cukru. Kaloryczną 100 g preparatu wynosi tylko 20 kcal. To jest bardzo powszechnie stosowany środek słodzący w produkcji niskokalorycznych kompoty, konfitury i dżemy. Nie zaleca się stosowania tego leku podczas ciąży. Należy również pamiętać, dość silny efekt żółciopędny, więc regularne stosowanie w żywności mogą być niebezpieczne w obecności kamicy żółciowej.

Sukraloza – słodkie pewności

Przyjeżdżamy do tego substytutu cukru jest sukraloza. Szkody lub korzyści z jej ciała, niech sobie razem. W rzeczywistości jest to tylko syntetyczny cukier, o którym lekarze i dietetycy mówią zupełnie normalnie. Eksperci twierdzą, że można go łatwo zabrać w żywności, kobiet w ciąży i małych dzieci. Ograniczenie jest jednak – nie więcej niż 5 mg na 1 kg masy ciała. Jednakże przemysł jest prawie nie używany sukraloza. Szkody lub korzyści z niego już zidentyfikowane Według dietetyków sprawozdania, jest absolutnie bezpieczny. Wydaje się, że to musi określić popularność tego słodzika. Jest to jednak dość drogie, a zatem bardziej dostępne palmy przechwycone analogi.

"Fit-hity"

To jest dzisiaj prawdziwym hitem, który zyskuje coraz większą popularność. Główną cechą – jest brak konkretnego smaku, który słynie stewii. „Fit hity” zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy przestrzegają ścisłej diety i nie może sobie pozwolić, aby jeść cukier. W ramach erytrytolu poliolu i bioder, jak również środki słodzące o wysokiej intensywności, sukraloza i stewiozyd. Kalorii – tylko 19 kcal na 100 g produktu, to sam przemawia za tym, że jest to niezbędne do podjęcia „Fit trafień”. Liczba endokrynolodzy sugerują, że jest to naturalny słodzik nowej generacji, który jest pozbawiony wad większość jego poprzedników. Jak stewii jest w pełni naturalny produkt, który ma wspaniały słodki smak. Nie zawiera GMO i jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia.

Co jest zawarte w kompozycji słodzika „Fit hity”? Liczba dietetycy mówią, że to plus tego wszystkiego jest prawdziwy słodki apteka, która zawiera witaminy i mikroelementy, inulina i pektyny, błonnik i aminokwasy. Oznacza to, że szklanka słodkiej herbaty będzie nie tylko nieszkodliwe, ale również korzystne dla zdrowia. Jego główne składniki – jest stewiozyd, erytrytolu, Jerozolima ekstrakt karczocha i sukraloza. O ekstraktu ze stewii, już mówi się o sukraloza też. Topinambur – źródłem pektyny i błonnik. Erytrytolu – to wielowodorotlenowy alkohol cukrowy, który znajduje się w wielu owocach i warzywach. W tym przypadku, nie jest prawie wchłaniane przez organizm, co decyduje o jego niskiej zawartości kalorii. Tak więc, słodzik „Fit” – innowacyjny środek słodzący o najwyższej jakości. Jeśli dbasz o swoje zdrowie, a następnie spróbuj użyć go zamiast cukru. On termostabilna, a zatem mogą być dodawane do pieczywa. Może być stosowany u chorych na cukrzycę spożywczych, dla których cukier jest przeciwwskazane. Jest on powszechnie stosowany i piękna połowa ludzkości podczas żmudnych diet kiedy tak chcą słodkie.

Novasweet z "NovaProdukt AG" firmy

Ten ogromny koncern od 2000 roku zajmuje się produkcją wyrobów z cukrzycą wysokiej rozdzielczości. A produkty są powszechnie znane nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie. Preparat podstawą Novasweet (substytut cukru), fruktozy i sorbitu. Plusy i minusy fruktozy opisaliśmy, pomówmy o sorbitol. Jest to naturalny słodzik, który znajduje się w morele i jabłka, a także w jarzębina. To wielowodorotlenowy alkohol cukrowy, jednak prosty cukier trzy razy słodszy niż sorbitol. Z kolei ten słodzik ma swoje wady i zalety. Sorbitol pomaga organizmowi w celu zmniejszenia zużycia witamin i poprawić mikroflorę przewodu pokarmowego. Jest to idealne żółciopędnie. Jednakże, sorbitol jest 50 razy cukru wysokokaloryczne, nie nadaje się dla tych, którzy oglądają ich liczby. Jeżeli jest spożywany w dużych ilościach, może spowodować nudności i niestrawność.

Kto używa tego substytutu cukru? Sugerują, że zwykle ludzie, którzy cierpią na cukrzycę. Główną zaletą tego produktu jest to, że Novasweet wykonany wyłącznie z naturalnych składników. Jest to część grupy zawiera witaminy C i E, p, minerały. Fruktoza i sorbitol – te substancje, które nasz organizm regularnie otrzymuje od owoców i warzyw, czyli nie są obce i nie powodować problemy z metabolizmem. Dla bezpieczeństwa pacjentów cukrzycowej jest jednym z głównych kryteriów wyboru.

Ten słodzik nie jest dodawany do GMO, które mogą być szkodliwe dla zdrowia pacjentów. Zastosowanie tego substytutu może spowolnić proces przy przetwarzaniu cukru we krwi, a tym samym regulować poziom glukozy. Liczne referencje wskazują, że ta substancja słodząca jest najlepszym wyborem dla diabetyków. ma to żadnych skutków ubocznych i nie powoduje szkody dla organizmu. Ale taka dieta słodzik nie nadaje, ponieważ jest zbyt wysokokaloryczne, o wiele łatwiej jest po prostu zmniejszenie zużycia zwykłego cukru.

Tak więc, doprowadziły główne tabletki, substytutów cukru, które istnieją obecnie na rynku. Po przeanalizowaniu swoje wady i zalety, można wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Wszystkie z nich zostały badania, które potwierdziły ich bezpieczeństwo. W zależności od potrzeb można je stosować w sposób regularny, a jako zastępca cukru w momencie posiadania krótkotrwałą dietę. Jednak niektóre muszą być spożywane w ograniczonych ilościach, które muszą być uwzględnione. Nie zapomnij, aby omówić swój wybór z dietetykiem, aby upewnić się, że robisz właściwego wyboru. Być zdrowe.