891 Shares 1260 views

Pełzakowica: Leczenie. dr Porady

Cudowny świat, w którym żyjemy, niestety, jest zamieszkany przez setki istot, które są zaangażowane tylko w tym dają nam kłopotów, a czasem nawet zagrażających nasze życie. Jeden wróg armii pasożytów – bez twarzy mikroskopijny ameba, która powoduje, że śmiertelna choroba pełzakowica. Traktując go musi rozpocząć się natychmiast i trzon jest zobowiązany do dezynfekcji. Pełzakowica jest bardzo podstępne, ponieważ pasożyt ameby przyszedł do nas w jelitach, krwi w stanie osiedlić się w innych narządach, gdzie znaleźć je niezwykle trudne. Jest to szczególnie niebezpieczne dla życia, jeżeli ameba dostać się do mózgu. Trzeba przy pierwszych oznakach choroby biec do lekarza, że nie stało. Weźmy bliżej przyjrzeć się następujące pytania: skąd pełzakowica, objawy i leczenie choroby, a co najważniejsze, środki zapobiegawcze, jakie należy podjąć, aby nie kolidują ze sobą.


Czynnik pełzakowica

Aby rozpocząć, należy narysować portret najprostszym jednokomórkowego stworzenia zwanego ameba czerwonki, albo, naukowo, pełzak czerwonki. Od ich bliskich, ona ma bardziej skromne prolegs size i cielę jako całości. Żyje to ameba wyłącznie pasożytniczy, a jej ofiarami mogą stać się tylko my, ludzie. Maleńki pasożyt jest tak przebiegły, że udało się zarazić świat bardziej niż 900 milionów ludzi poprzez przyznanie im takich chorób jak amebiaza. leczenie choroba rozpoczęła się w odpowiednim czasie, ma dobre rokowanie. Jeśli nie spieszą się do lekarza i do samoleczenia, można zapłacić życiem. Czerwonka ameba jest w stanie istnieć w trzech dość podobnych postaciach:

1. torbiele. Można je porównać do jaja. Są one okrągłe, bardzo małe, do grubości 12 mikrometrów pokrytych błoną dwuwarstwowej są niedojrzałych (w ciągu mniej niż 4 jąder) i dojrzałych (4 płynnie w jądrze). U zdrowych ludzi, zakażenie torbieli jest winien. Powstają w organizmie pacjenta, są odchody wyjść na zewnątrz. W środowisku żyją około miesiąca, aw wodzie – 3-4 miesięcy, wiele rozwiązanie dezynfekcji nie może poradzić sobie z nimi. Więc cały ten czas, można łatwo podnieść pełzakowica, leczenie, które będziemy rozważać poniżej.

W ludzkim żołądku torbiele pozostają w fazie spoczynku. Rozpuszczają powłokę wyłącznie w jelicie cienkim. Istnieje quad dojrzały osobnik, nazywa się płyta główna jest podzielona, przekształcając 8-zależnych jednojądrzastych.

2. Forma prześwitu. Ameba-córka jedzenia mikroorganizmów zamieszkujących nasze jelita, intensywnie rosną i stopniowo przejść z jelita cienkiego do dużego. Podczas gdy są one nieszkodliwe warunkowo.

3. Forma tkanki. Po dotarciu do jelita grubego, ameby uprawiane osadzone w jego murach, gdzie zaczynają się szybko mnożyć. Owrzodzenie jelita, a miliony nowych pasożytów wyróżniać w stolcu. Z ich pogrubienia młody ameba wycofać jego fałszywa noga, zaokrąglone, pokryte podwójną powłokę i zamieni się torbieli.

Cykl jest powtarzany.

Sposoby zakażenia

Z powyższego jasno wynika, że infekcja obejmuje tylko torbiele. Małe i niezwykle wytrzymałe, ich odchody szybko osiadł na całym obszarze. Pomoże to muchy, karaluchy i niektóre inne owady. odpady ściekowe, które, jak wiemy, nie podlegają specjalnej obróbce, stosowane w dziedzinie jako doskonały nawóz lub po prostu wylewa się do środowiska. Zwiększa to również siedlisko ameby. U zwierząt, ptaków, ryb, nie tylko żyją w człowieku.

Innym wygodnym sposobem na znalezienie nowego torbiele ofiar – zachęcając do przedmiotów codziennego użytku z użyciem brudnych rąk tych, którzy są dotknięte pełzakowica. Leczenia chory może zacząć od razu, ale nawet jeśli osoby te są w odpowiednim czasie podejmować środki, są one nosicielami infekcji, podczas gdy z ich jelita nadal przeznacza torbiele.

W ten sposób, droga infekcji pełzakowica następujące:

– brudne ręce;

– woda pitna z rzek, stawów, zbiorników wszystkich otwartych;

– korzystanie z niemytych owoców i warzyw.

Istnieją trzy sposoby zakażenia:

– stosunek odbytu;

– korzystanie z ręcznikiem i sobie wspólne pranie z pełzakowica nośnego;

– Transmisja z chorą matkę z higieny dziecka niezgodności.

Jelitowy amebiaza U dorosłych objawy i leczenie

Choroba jest bardziej powszechne, gdzie ciepły klimat, ale w lecie jest on zarejestrowany, w naszych szerokościach geograficznych. Europejczycy mogą złapać pełzakowica podróże do egzotycznych krajów południowych, a stamtąd zabrać go do domu. Jeśli ciało ludzkie jest na tyle silny, cysty, a nawet przezroczyste kształty ameba stosunkowo długiego życia w przewodzie pokarmowym, nie powodujące choroby. Jeśli jednak słaby układ odpornościowy, jest już w siódmym dniu po infekcji może zacząć przejawiać pełzakowica. U dorosłych objawy i leczenie zależy od tego, gdzie w organizmie utrwalonego ameby. Jeśli jest to jelito, zdiagnozowano pełzakowica jelit. Ameby zajmują prawie wszystkich jego działów – jelito ślepe, rosnąco okrężnicy, esicy i prosto. W ściankach jelit utworzonych kilkadziesiąt nadżerek i owrzodzeń o różnej średnicy i głębokości (do 3 cm), a czasami dochodzi perforacji i zapalenie otrzewnej. W każdym przypadku, w stanie zapalnym błony śluzowej jelit, ropa gromadzi się wrzodów.

objawy:

– temperatura;

– senność, osłabienie;

– bólu w jelicie;

– gorączka;

– luźne stolce.

Ważne: ciężka biegunka w pierwszych dniach choroby występuje tylko u 10% osób zakażonych.

W przyszłości wszystkie dodane do objawów:

– częste stolce (płyn, ropę i krew);

– objawy odwodnienia (suchość w jamie ustnej, język, napięcia skóry słaby);

– objawy zatrucia (bóle głowy, wymioty, nudności);

– wyczerpywanie.

Objawy wątroby pozajelitowe pełzakowica

Pasożyty, uwięzione w krwiobiegu, są rozliczane przez inne organy. Najczęściej cierpią na wątrobie, ale są one również odpowiednie płuca, mózg, osierdzie, rogówki, śledziony i skóry. Jeśli tak się stanie, amebiaza extra-jelitowe jest diagnozowana, leczenie zależy od lokalizacji pasożytów. Czasami jest obecność ameb i innych narządów po są one wyeliminowane w jelitach.

Wątroba jest zainfekowany pełzakowica, funkcje dość regularnie, i badania krwi w kierunku pasożytów nie jest wyświetlany. Wyjątkiem jest ALPL wskaźnik – fosfatazą alkaliczną. W przypadku wątroby, amebiaza jego wartości powyżej 140 IU / l.

W ropień wątroby utworzonej worka (ropień), które w przypadku nieprawidłowo wybranego do leczenia amebiaza zdolnego perforowana. Potem wylano do zawartości w jamie brzusznej, nie ma wewnętrznego krwawienia mogą występować posocznicą.

Objawy ameby dostępności wątroby:

– pobolewania z prawej strony, rozciągający się często pod łopatki i / lub na ramieniu;

– intensywność bólu w prawym górnym kwadrancie zmniejszone, gdy pacjent znajduje się w pozycji na lewym boku;

– powiększenie wątroby (granice wątroby wzrostu);

– kruchości;

– nudności;

– biegunka;

– temperatura;

– pocenie, dreszcze;

– utrata apetytu, a co za tym idzie, wagi.

Objawy pełzakowica płuc

Powikłanie to jest możliwe z dwóch powodów:

– ameba krwi uderzył w światło z jelit;

– leki stosowane do leczenia amebiaza w wątrobie wybrano odpowiednio, w wyniku których nie było to przełom w ropień wątroby, ropa wylano do jamy opłucnej.

Gdy dryf pasożytów w płucach z krwi powinien poinformować symptomy:

– uporczywy kaszel z flegmy, w którym znajduje się zanieczyszczeń we krwi;

– duszność;

– temperatura;

– ból w klatce piersiowej.

Bez odpowiedniego leczenia jest również utworzony w ropień ropień płuca. W tym przypadku pacjent jest:

– gorączka;

– Wysoka bolesność w miejscu ropnia;

– objawy niewydolności serca.

Dzięki otwarciu ropienia pojawia czekolady kaszel, zapalenie języka, zapalenie gardła.

Rozpoznanie pełzakowica płuc obejmuje badania krwi, zdjęcia rentgenowskie, badanie kału, aby wykryć torbieli plwociny i wysięk opłucnowy, testów serologicznych.

Amebiaza innych narządów

Rzadko, ale nadal jest amebiaza skóry. Choroba charakteryzuje się wrzody, najczęściej występujących w jamie brzusznej, krocza i pośladków. Zwykle rany głębsze, ciemniejsze na brzegach, mają nieprzyjemny zapach.

Amebiaza Brain – jeden z najbardziej bolesnych powikłań choroby. Charakteryzuje się silnymi bólami głowy nie stoped, drgawki, zaburzenia czucia, paraliż. Może rozwijać się ropnia lub obrzęk tkanki mózgowej. Objawy referencyjne są różne, w zależności od położenia ropnie w części mózgu i pokrywa się z odpowiednimi zaburzeń neurologicznych. Leczenie amebiaza u dorosłych i dzieci, wynikających z powierzchni jelit, prowadzonym obowiązkowego stosowania antybiotyków w tandemie amebotsidami tkankowej ( „Metronidazol”, „Degidroemitin”, „Hingamin”). Kiedy amebiaza mózg w złożonych leków są dodawane nootropowe leki.

Kiedy amebiaza wątroby i skóry, oprócz podstawowych leków, przepisane „Diyodohin”, „intestopan”, „Meksaform”.

Jeśli chemioterapia nie daje oczekiwanych rezultatów, a obecność ropni przeprowadzenia operacji.

przewlekłe amebiaza

Dyzenteria ameba Można żyć w jelitach przez lata, to istnieje ostra forma choroby się przewlekły. Dzieje się tak, gdy leczenie amebiaza mylił u dorosłych i dzieci, a nie całkowicie lub nie wykonano. Pacjenci, którzy udręczone ostatni miesiąc lub tak, zaczynają doświadczać ulgą. Ból brzucha pass, biegunka, także poprawia ogólny stan zdrowia. To się nazywa remisja, która podoba około miesiąca, a czasami nawet do trzech lub czterech miesięcy. Osoba zaczyna się wydawać, że choroba wycofała. Ale po remisji są zawsze nowe zaostrzenia, podczas której wszystko jest znowu powtarzane. Taka postać przewlekłego pełzakowica zwane okresowe.

Istnieje również druga forma, zwana ciągła. Kiedy jej charakterystyczne objawy amebiaza jest wzmacniany, a następnie zmniejszyć, ale nie zatrzymał się całkowicie.

Objawy przewlekłego pełzakowica:

– utrata apetytu, co prowadzi do utraty wagi ciała, anemii;

– zmniejszenie wydajności, żywotność;

– zmęczenie;

– zespół asteniczny;

– niedobór witaminy;

– wątroby;

– częstoskurcz;

– w jelitach mogą rozwijać polipy, zwężenie jelita, perforacja jej ścianki, krwawienia.

diagnostyka

Przed rozpoczęciem leczenia pełzakowica jelit zróżnicowanie patogenów identyfikowane kału pacjenta. Nie mogą być obecne nie tylko czerwonka ameba, ale również ameba jelitowe (Entamoeba coli), karzeł ameba (Endolimax nana) lub innych oraz w celu potwierdzenia diagnozy „amebiaza”, trzeba dowiedzieć się dokładnie, czerwonka ameby i to w postaci tkaniny. Jeśli w stolcu tylko ich torbieli lub tworzy prześwitujące diagnoza – nosiciel amebiaza. Zróżnicowanie jest wykonywana metodą PCR. Oprócz analiz kału w przypadku amebiaza jelit wykonania kolonoskopii.

leczenie

Każdy z potwierdzonym rozpoznaniem „amebiaza”, antybiotyków i amebotsidami wykonywanych w szpitalu. Powołany przez „Metronidazol”, „Ornidazole”, „tynidazolu” lub innych podobnych leków, przygnębiający wpływ na ameba czerwonki. Kompleks przepisać leki tertatsiklinov grupy, które są aktywne wobec tego pasożyta.

Po ukończeniu kursu podstawowego jest przypisany dodatkowy tym amebotsidy działającą na formularzu prześwitu. Ten "Klefamid", "Etofamid", "paromomycyna". Leki te są przypisane do osób, które znajdują się w stolcu tylko torbiele i formy prześwitu od ameby.

Etnonauki

Ponieważ nie odpowiednie leczenie może prowadzić do śmierci amebiaza, środki folk Leczenie tej choroby jest możliwe tylko jako dodatek do dania głównego. Zasadniczo pomocy uzdrowicieli zaprzestać pacjentów z krwawą biegunką. Ludzie przedstawieni w dziesiątki receptur pomóc z tym problemem. Niektóre z nich to:

– Folia z żołądków kurzych. Jest oddzielono, dokładnie przemyto, wysuszono, zmielony i jeść 2 lub 3 razy dziennie.

– Suche liści herbaty herbaty. Niekompletne łyżeczka dokładnie żuć i połykać ją wodą.

– Kora dębu. (Lek dla dorosłych). Łyżeczkę sproszkowanego kory wlać 400 ml zimnej wody i ogrzewa do wrzenia, ale domagać 8 godzin. Gotowe środki napoju dziennie.

– Szeroko stosowany jagoda, wiśnia, kruszyna, głóg, jesion górski. preparat karmy jest identyczny dla wszystkich roślin – 100 g suchych owoców wlewa 400 ml wrzącej wody, i przy 100 ml na dzień. Tylko owoce czeremchy wziąć tylko 10 gramów.

– Czosnek. Jego czysty, mielone, odmierzyć 40 gramów i wlać pół szklanki wódki, nadać mu napar. Za każdym razem, pół godziny przed posiłkiem wziąć 15 kropli.

Pełzakowica u dzieci: objawy i leczenie

Choroba jest prawie nie obserwuje się u niemowląt. Ale dzieci od jednego roku do trzech lat cierpi z nich często, ponieważ nauczył się chodzić, chcą poznawać świat wokół i robią to głównie ręcznie. I dzieci w wieku powyżej trzech lat już zrozumieć, że nie można wyciągnąć wszystko do buzi. Rodzice powinni brać pod uwagę te funkcje i możliwości, aby chronić swoje dziecko przed zakażeniem.

Objawy pełzakowica u dzieci:

– biegunka (główny i najważniejszy atrybut);

– zmienność nastrojów;

– odmowa jedzenia;

– ból brzucha;

– temperaturę (lub może nieco wzrosnąć aż do szczytów).

U dzieci, biegunka nie jest bardzo powszechne w pierwszym, około 6-7 razy dziennie skroplony stolec, śluz może być w nich obecne. Następnie częste parcie do 20 razy silniej przydzielone kału rozcieńcza się krew i śluz. Dziecko na tym etapie staje się ospały, odmawia gry, skarży się na ból brzucha, nudności.

Pozajelitowe formy pełzakowica u dzieci występują rzadko. Objawy ich choroby są takie same jak u dorosłych. Ostrą postacią choroby bez właściwego leczenia w ciągu trzech do czterech tygodni staje przewlekły.

Diagnostyka jest oparta na medycznej historii i analiza kału (znajdzie się w nim śluzu, erytrocyty, cysty, eozynofili). Ta analiza jest przeprowadzana kilka razy, aby wyeliminować ten błąd. W niektórych przypadkach dziecko jest przeprowadzane badanie przeciwciał serologicznych, ale zaczyna „pracować” dopiero po 2 tygodniach od wystąpienia pierwszych objawów. Wyniki badań krwi ostrej pełzakowica nie, ale w przewlekłym znaczny wzrost ESR i eozynofilów, zmniejszenie hemoglobiny.

Leczenie pełzakowica u dzieci odbywa się w szpitalu. Używane "Osarsol" leki "do Lago", antybiotyki tetracykliny, "Flag", "Trykhopol", "Fasizhin", "Meratin" witaminy "Bififor", "Symbiter". Szczególną uwagę przywiązuje się do przywrócenia utraconych płynów ustrojowych, na której dziecko otrzymuje mnóstwo napoju (na wymioty na łyżce, ale bardzo często). W celu uniknięcia utraty soli, pożądane jest, aby roztwór alkoholu: 1 litrze wody, oraz 1 łyżeczka .. bez wzgórzu soli i sody, plus 2 łyżki. l. mieszanka cukru w celu rozpuszczenia składników, ogrzewa się do temperatury + 37 ° C przed użyciem.

profilaktyka

Jak w przypadku każdej infekcji jelitowych, amebiaza można zapobiec, jeśli higienę, myć ręce przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety, umyć wszystkie produkty zakupione lub zgrane na gruntach prywatnych, zagotować wody pobieranej z otwartych zbiorników. Ponadto konieczne jest, aby zniszczyć handlarzy torbiele – muchy, karaluchy.

Przy pierwszych oznakach amebiaza trzeba biec do lekarza i nie angażować się w samoleczenia, nawet z najbardziej doświadczonych „sprawdzonych” receptur. Pozwoli to uniknąć zakażenia pełzakowica krewnych.