732 Shares 1177 views

Co to jest ginekologiczny pessary

Większość kobiet w wieku 30 lat cierpi na różne choroby ginekologiczne, w których narządy miednicy można obniżyć. Jest podobny nie tylko ze względu na chorobę, ale także w wyniku nieprawidłowości genetycznych, czynników psychologicznych i nadmiernego wysiłku fizycznego na kobiece ciało. Wpływa na stan i poród, podczas którego otrzymano różne urazy. Wszystkie te czynniki wpływają na zdrowie i jakość życia kobiety. Choroby te postępują szybko i bardzo często wymagają interwencji chirurga. Ale ten rodzaj leczenia jest alternatywą – instalacją ginekologicznych krążków.


Co to jest peseta?

Nawet w czasach Hipokratesa użyto jako pesarskiej granatowej, która wcześniej była nasączona octem. Z biegiem czasu wybór różnych materiałów stał się znacznie większy, ludzie zaczęli używać do produkcji, drewna, korka, a następnie gumy. Obecnie ginekologiczny peset jest wykonany z polipropylenu i silikonu. Czas zmienił się nie tylko w materiale, ale i na sam wygląd urządzenia, który pozwala wybrać dokładnie to, co najlepiej pasuje do problemu kobiecego. Urządzenie to pierścień o różnych rozmiarach, połączony ze sobą. Dla każdej kobiety, lekarz dobierze dokładnie rozmiar, który jej odpowiada.

Rodzaje pesariuszy

Obecnie istnieje cała klasyfikacja tych urządzeń ginekologicznych.

Wspomaganie – mają na celu utrzymanie macicy, zapobiegając jej pominięciu. Należą do nich:

 • Pesarium ginekologiczne z windą, która jest stosowana w leczeniu nietrzymania moczu;
 • Cienkie pierścienie macicy;
 • Grube pierścienie;
 • Kubek;
 • Wykonane w postaci paska.

Wypełniacze – są zaprojektowane tak, że ściany macicy nie ustępują. Zapobiegają wypadnięciu odbytnicy, a także pęcherza moczowego. Ten typ obejmuje:

 • Grube pierścienie;
 • Piżmowe pesele w kształcie grzybów;
 • Urządzenia sześcienne.

W przypadku następujących przypadków zaleca się kobietom ginekologicznym:

 • Odmowa pacjenta zabiegu;
 • Wykrycie wypadnięcia lub pominięcia macicy;
 • Nietrzymanie moczu ;
 • Niemożliwość przeprowadzenia operacji;
 • Potrzeba leczenia przed operacją;
 • Diagnoza utajonego nietrzymania moczu w przypadkach, gdy wypadanie macicy maskuje objawy.

Ale, jak w dowolnym sposobie leczenia, stosowanie przeciwwskazań do stosowania ma przeciwwskazania. Lekarze nie zalecają instalowania depesza w następujących przypadkach:

 • Z krwawieniem;
 • W obecności chorób zakaźnych;
 • W przypadku zapalenia w macicy;
 • Wąskie przejście pochwy;
 • W rezultacie wykrycie chorób przedrakowych.

Ustanowienie ginekologicznego pesymistycznego nosa nie jest zalecane dla tych, którzy z powodu pewnych okoliczności nie mogą odwiedzać specjalistów co sześć miesięcy, a także bardzo kochających kobiet.

Sekretyn ginekologiczny w czasie ciąży

Niestety, nie każdy ma ciążę bez komplikacji. Duża liczba kobiet w ciąży napotyka na problem, gdy macica zaczyna się bardzo wcześnie. W takich przypadkach ginekologiczni krążkowie mogą pomóc w ciąży. To urządzenie jest doskonałą alternatywą dla szycia, wykonaną tylko w znieczuleniu. Dlatego istnieje zagrożenie dla zdrowia dziecka. W tym przypadku pozostaje to najlepsza opcja, aby utrzymać ciążę na krótkich czasach.

W czasie ciąży, w kilku przypadkach występuje pesymizm:

 • W celu zapobiegania niewydolności szyjnej;
 • Z ciążami mnogimi;
 • Kiedy ujawnia się niedobór istmiko-szyjki macicy.

Ze względu na montaż tętnicy szyjnej zmniejsza się obciążenie szyjki macicy. Znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo otwarcia macicy i upłynięcia płodu. Kobieta zaczyna czuć się lepiej, gdy staje się dużo łatwiej, a uczucie bólu praktycznie zanika.

Jak jest zainstalowany i usunięty ginekologiczny krążek podczas ciąży?

Nie ma żadnych problemów z instalacją urządzenia. Możesz spędzić go nie tylko w szpitalu, ale także na ambulatorium. Kobiety w ciąży tolerują tę procedurę bardzo dobrze. W tych przypadkach, gdy kobieta ma bardzo niski próg bólu lub wysoką czułość macicy, lekarze zalecają godzinę przed zabiegiem przyjmowania pigułki No-shpa. Cała manipulacja nie zajmuje dużo czasu i jest wykonywana tylko na pustym pęcherzu. Samą tkanką ginekologiczną traktuje się żelem, a następnie kobieta zostaje włożona do pochwy.

Badanie bakteriologiczne po zabiegu jest przeprowadzane co trzy tygodnie, aby zapobiec infekcji.

Nie jest ustalona kasa w przypadku, gdy kobieta w ciąży ma krwawienie w drugim lub trzecim trymestrze. Również instalacja jest przeciwwskazana w obecności różnych procesów zapalnych.

Lekarz usuwa krążek w 36. tygodniu, ale są przypadki, gdy jest to zrobione nieco wcześniej.

Gabinet ginekologiczny w przypadkach wypadania macicy

Najczęściej jest to choroba chroniczna. Powstaje już w dostatecznie dojrzałym wieku i postępuje powoli. Jeśli nie leczysz choroby, może to doprowadzić do całkowitego pominięcia i utraty macicy.

Ginekologiczne krążki podczas utraty macicy rozwiązują takie problemy jak: dyskomfort i pogorszenie jakości życia kobiety. Warto zauważyć, że stosowanie pesymistrza nie zawsze może w całości rozwiązać ten problem i zwrócić organom wewnętrznym ich miejsce. Ale ta metoda leczenia będzie mogła przywrócić kobietę do zwykłego rytmu życia i pozwoli jej nie odczuwać dyskomfortu.

Z pominięciem macicy stosowanie krążków jest wskazane tylko wtedy, gdy zabieg chirurgiczny nie jest możliwy. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek decyzje, musisz wziąć pod uwagę, że chirurg ostatecznie rozwiązuje problem.

Jak wybrać krążek?

Zanim wybierzesz krążek, musisz skonsultować się z lekarzem. Wybór zależy także od mianowania ginekologicznego pesarium. Aby rozwiązać problem z prolapsusem lub pominięciem macicy, pesaria Juno będą doskonałym rozwiązaniem. Ale w ciąży lepiej jest dostosować lekarz do krążenia lekarza.

Pesariusze "Juno"

Materiał, z którego wytwarza się pesarium ginekologiczne "Juno", spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Zdolność plastycznego tworzywa sztucznego do zmiękczenia nawet w temperaturze ciała pozwala na użycie jej do kobiety bez pomocy zewnętrznej. Można ją usunąć lub zainstalować w dowolnym momencie, co umożliwia przeprowadzenie niezbędnego leczenia pochwy.

Szczeniacz "Juno" zapewni niezbędne wsparcie dla narządów wewnętrznych miednicy. Przed instalacją należy wykluczyć obecność procesów zapalnych i chorób przedrakowych oraz zakażeń. Ma kształt czworokątny małego spodka, w którym znajduje się otwór w środku. Wstępnie smarowany galaretką naftową, wkładany do pochwy i zwrócony po stronie wypukłej do szyjki.

Pierworodny dr Arabina

Pessary ginekologiczny "Arabin" wykonywany jest najnowocześniejszymi technologiami. Wszystkie użyte materiały mają właściwości hipoalergiczne, miękkość i dobrą elastyczność. Sekretyn ginekologiczny "Lekarz Arabin" ma niewielki koszt, który pozwala na zakup tego produktu dla każdej kobiety. Nie ma przeciwwskazań do stosowania.

Należy jednak pamiętać, że przed zakupem jakiejkolwiek pessary należy skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.